ETF2004

Konzol

#1 ETF2004

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2021.08.25. 12:14

Lynn Olson a 2004-es Európai Trióda Fesztiválon tartott nyitó prezentációjának magyarított verziója.

Az eredeti: http://www.nutshellhifi.com/library/ETF.html

Remélem lesz aki hasznosnak találja!
( visszajelzések alapján a hibákat igyekszem kijavítani )
Csatolmányok
etfp.pdf
(372.75 KiB) Letöltve 33 alkalommal.

Arthur

#2 Re: ETF2004

Hozzászólás Szerző: Arthur » 2021.08.25. 15:48

Köszi Konzol!

Jók ezek az okosságok, amiket megosztasz!

Üdv:
Arthur

dyscus

#3 Re: ETF2004

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2021.08.25. 16:54

Okos dolog, bár nem minden részével értek egyet. Egy biztos, a tápot ma már máshogy tervezném meg, ugyanakkor "tudatlanul" sok mindent teszek például a hangszóró visszahatása ellen. De az 100%, hogy nagyon jól elmagyarázza, hogy miért hallgatunk inkább csöves erősítőt. :P Ezért is nem számolok be itt egy nem régen történt kis összejövetelről, ahol csak félvezetős erősítők szóltak, igaz az összes szimmetrikus meghajtással ellátva, de a jel útjában egy potival, ami ugye sztereóban 4 darab potipálya 1 tengelyen. Ilyen esetben ritkán egyforma az erősítőt hajtó két módusú jel, ami szerintem torzításhoz vezet, ha az erősítőben nem tesznek meg semmit az XLS erősítő kétoldalának összehangolására. Ha meg D osztályú erősítőről beszélünk, akkor meg mégnagyobb a torzítás. Én inkább maradok a tökéletlen csöves technikánál, annak is azon fajtájánál, ahol mindent elkövetnek a jelek igazi szimmetriájának minnél pontosabb megvalósítására, és a hangszóró visszahatásának a lehetséges maximális csökkentésére. Ezek a megoldások mind benne vannak a TauCeti Zero erősítőben, s működnek is. Azt sem feledjük, hogy a torzítás nem csak az, mikor egy erősítő pl egy énekhangot kásásan ad vissza. Az már a nem elfogadható kategória. Torzítás az is, ha egy erősítő nem tudja vissza adni az eredeti hangszer hangot, a teret, a felvétel helyének akusztikáját, azaz "csinálja" a zenét. A csöves legalább ezeket a "paramétereket" próbálja vissza adni. Egyik jobban, másik kevésbé, de próbálja.

Konzol

#4 Re: ETF2004

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2021.08.25. 18:01

Arthur írta:
2021.08.25. 15:48
Köszi Konzol!

Üdv:
Arthur
Köszi az elismerő szavakat!
Megjegyzem én sem feltétlenül értek egyet a megosztott cikkek minden állításával, de valamiért számomra érdekeseknek tüntek ezek az írások.
Olvasgatásuk közben rájöttem, hogy szórakoztat - vagy inkább kihívás - a magyarításuk ami gyakran nem is olyan egyszerű, pláne, hogy messze nem elég acélos az angolom. Igazân örülök, ha valaki hasznosnak találja ezekt még akkor is, ha pontosítás kedvéért el kell olvasnia az eredetit is:)

dyscus

#5 Re: ETF2004

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2021.08.25. 18:12

Konzol írta:
2021.08.25. 18:01
Arthur írta:
2021.08.25. 15:48
Köszi Konzol!

Üdv:
Arthur
Köszi az elismerő szavakat!
Megjegyzem én sem feltétlenül értek egyet a megosztott cikkek minden állításával, de valamiért számomra érdekeseknek tüntek ezek az írások.
Olvasgatásuk közben rájöttem, hogy szórakoztat - vagy inkább kihívás - a magyarításuk ami gyakran nem is olyan egyszerű, pláne, hogy messze nem elég acélos az angolom. Igazân örülök, ha valaki hasznosnak találja ezekt még akkor is, ha pontosítás kedvéért el kell olvasnia az eredetit is:)
Eredetit olvasni nem tudom, de őszintén köszönöm a fordítást, szerintem egészen érthető, és jó is. Igaz ahogy az utolsó oldalt nézem, azzal a tranyósok nem fognak egyetérteni, de én meg nyilvánvalóan igen. :lol: (Szerinted Arthur mit hallgat?) :lol:

Konzol

#6 Re: ETF2004

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2021.08.25. 18:19

:):) Szívesen!

Nem is tudom mit hallgathat Arthur:) Fejhallgatót?:):)

Arthur

#7 Re: ETF2004

Hozzászólás Szerző: Arthur » 2021.08.25. 19:09

Nos, egyelőre egy Pioneer VSX-LX504-et, de már nálam van a TauCeti jelentős része, és alig várom, hogy legyen időm összerakni. Addig is időnként kézbe veszem az alkatrészeket, elmormolok egy-két imát és várom, hogy beköszöntsenek az őszi esték, sajnos hamarabb nem tudok vele foglalkozni :lol: :lol: :lol:

Válasz küldése