Viccek és humoros történetek

dyscus

#401 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2019.04.15. 09:36

A másik, jóképességű, aki meg épített egy "minden üzemmódban működő erősítőt" csak kitalálta, hogy az általam favorizált szuper trióda üzemmód a legjobb hangú. :lol: Ilyen kapcsolása van a HB-nek is, meg a TC-nek is. Mind erre kellett neki vagy öt év. :lol: Meg szimulátorozás. Csak azt nem tudja, hogy ahány üzemmód, annyi fajta kimenő kell. De hagy barkácsoljanak. :P

KD mester

#402 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.04.15. 11:45

Hogy lehetnek ilyenek tisztségviselők?
Úgy, hogy bekopogtattak Sanyi özvegyéhez, aztán vitték "hardveresen" a fórumot... Ennyi, ez történt. Pusztán csak ezért.

Ha meg ez nem tetszik, lehet indítani másik fórumot... Ja, hát mi pont ezt tettük, pont ezért. :D

A másik "érdekes" jellemvonásokkal megáldott alak a darcil b...i. Amikor kész lett ez a fórum és már egy hónapja működött (eléggé titokban még), meghívtam erre a fórumra. Az első dolga volt feljelenteni/beköpni a haverjának, pálpusztainak. :cry: Így viszonozta a meghívót. Tipikusan az a fajta besúgó jellem, akinek a jószomszédi közreműködése révén 60 évvel ezelőtt még a fekete autó jött volna az emberért este...

KD mester

#403 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.04.15. 12:50

Deres, amikor még beszélő viszonyba voltam vele, említette, hogy valami üzleti jellegű tervei/elképzelései is vannak a fórummal kapcsolatban. Agyalt valami ilyesmin is. Gondolom azért repült rá olyan vehemensen. Majdnem kiröhögtem a telefonban... Azóta rájött szerintem, hogy egy ilyen fórumból nem fog pénzt csinálni, mert nem lehet belőle. Hogy mi volt az elképzelése, mondjuk azt nem részletezte...
A hang ugyanolyan fos volt, mint régen.
El tudom képzelni. Mikor nem? :lol: Az életbe nem hallottam ilyen SE szutykokból normális hangot.

A nagy dumás okoskodó, nagypofájú fanclub produktumait amikor először meghallja az ember, akkor a borzadás/elförmedés után ledöbben, hogy ezek, komolyan ezt hallgatják? Ilyen fosokon hallgatnak zenét? Ez most tényleg komoly? :shock: (Gondolok itt a hangsugárzókra is amik alkalmasak a 2W alatti egérriogatásra.)

És igen...ez a hang az, ezek tényleg ezt...

És akkor önkéntelenül megfogalmazódik valami olyasmi, hogy: verjétek bele a f...okat az amorf vasba, meg a 2A3-ba... :lol:

A nagy fellengzős rizsálások után, hát... nem egészen ilyen hangra számít az ember, mint amit az ilyen rendszerek a valóságban produkálnak.

Mondjuk én les...om. Lényeg, hogy nekik "teccen". :lol: Csak a nagy pofából, meg a mindennél jobbak az ilyen s...ok dumából kéne visszavenni kicsit, főleg az olyan hang után...

dyscus

#404 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2019.04.15. 13:14

Deres meg az üzlet... :lol:
másik "érdekes" jellemvonásokkal megáldott alak a darcil b...i.
Az biztos. Elhozta egyszer a hibridjét. A végtranyóknak 2db 2,5kWattos toroid volt behegesztve egy 200 miliméteres gázcsőbe. Aztán kiderült, hogy mégsincs basszusa az ARC-mhez képest. Na onnantól nem nagyon kedvel. Tavaly Vásárhelyen ott volt. Mondtam neki, hogy vigyázzon már a cuccomra egy negyedórát, hagy szaladjak körbe. Megkérdezte: rám mered bízni? Na azon nagyon meglepődtem... Akkor futottam össze a deressel, aki köpni nyelni nem tudott, mikor a folyosón elkellett kerülnie. Szem földre szögezve aztán el, köszönés nélkül. A romániai magyarok nagy szobáját meg lenyúlták, s nem voltak hajlandóak átadni, pedig a srácnak kellet volna a hely, mivel quadro rendszert hozott. Külföldről. Ezek meg ítzelítőt adtak a magyar díyerek böcsületes jó szokásaikról, úriemberségükről, barátságról. :lol:
Viszont mostmár hallottam két véleményt a DAC-okról. Az egyik a második legjobbnak ítélte meg a Soekris dac-ot, a másik meg lehúzta. Az érdekes az, hogy az egyik szerint torzított a magasban mint állat, a másik szerint meg szép sima hangja volt. Mostmár nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz a milyenk. Banzáj is írhatna róla, úgy tudom ott volt.

KD mester

#405 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.04.15. 13:35

Tőlem vett két félig beültetett L4 panelt, amit 80V-os tápra átalakítva befejezett. Azt írta privátba nagy búsan, hogy hát ez minden tekintetben jobb a hibridjénél... Na a vége az lett, hogy pár hét után görcsölt a hibriden valamit, azt csak kihozta, hogy a hibridje mégiscsak jobb, (mert nagyon azt akarta, hogy az legyen a jobb...) Nem bírt beletörődni, hogy valami legyalázta a hibrid lófaxt...

Erre mondom neki, hogy semmi gond, az L4 nem +-80V tápra van kitalálva. +-50V alatti tápon sokkal jobban szól :D. Másrészt nem UHC mos lófax hajtására van kitenyésztve, hanem B100-ra. Szóval, ha kíváncsi rá, igazából mit is tud az az L4 dolog, akkor küldök két B100-at, azzal, meg +-30V táppal hallgassa meg.

Ja meg dobja már ki a csatoló kondit, mert az sokat dob még rajta hangilag... :D

Na azt egyből nem akarta a dolgot kipróbálni. Érezte ő azt keményen, hogy az kivégezte volna azt a lófaxt olyan szinten, hogy ott már semmilyen ön bemesélés nem segített volna sehogy átbillenteni a hibrid lófax felé a mérleg nyelvét. Áááá nem, nagyon jó ez az L4 így is ahogy van...

Még a csatoló kondit se merte kiszedni és úgy meghallgatni... Hát ilyen emberkék ezek...:lol:

Ja amúgy nekem azt mesélte egy barátom, hogy a darcilnál még a hidalt gányklón is jobb volt....

KD mester

#406 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.04.19. 18:55

Egyébként hallottam, hogy deres megszavaztatta a triódáson a közönséget, hogy kinek a hangfalán menjen a DAC teszt. Aztán, hát mivel az ő hangfalának a hangja egy rakás szar volt, így mindenki egy másik ottlévő dologra szavazott. Ezután demokratikusan kijelentette, hogy egyhangú döntéssel mégis az övén fog menni a teszt... Ez egy igazi senkire tekintettel nem lévő tapintatlan tajparaszt...

Miért nem tudtatok feltenni neki egy egyszerű (mint úriember az "úriembernek") kérdést: hajlandó lennél boxolni is érte? :mrgreen:

Nem igaz, hogy nem tudja senki szájbavágni ilyenkor... :lol:

Toto
TotoWood Lab

#407 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2019.04.19. 19:24

Úgy látszik, a fórum(ok) elvesztették a fórum jellegüket. Már baráti körök társaságai vannak csak. Semmi nem olyan, mint régebben, mondjuk 2012-ben...
Ahogy látom, PCM56 győzött, gondolom, az van KD-nek is. Mondjuk a PCM56-hoz tartozó műveleti erősítő típusára még kíváncsi lennék, ha már az szólt ott a legjobban...

KD mester

#408 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.04.19. 19:57

Megveheted 500 rugóért a HA-tól. Csupasz panelként csak 300e. :lol: Azt akkor kiderül.

Bár én semmit nem adnék deres fos, alja hangú s...rján történt röpke hallgatózásra. Normális cuccon kellett volna hallgatni a DAC-okat. Az talán érne valamit. De a több (3-4-5) féle rendszeren történő összehasonlítás a mérvadó, az már korreálhat valami hitelességhez.

Hát hogy most egy s...r rendszeren melyik DAC szólt a legjobban? Kit érdekel... Simán lehet, hogy igazából a leggyengébb hangú, csak valamennyire kompenzálta deres sz...ját...

KD mester

#409 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.04.19. 20:08

Hát... Köszönhető ez a sajtos-shalafi-deér "szentháromságnak"...

Toto
TotoWood Lab

#410 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2019.04.19. 20:26

Seas W22EX003 van betervezve, az se lesz olcsóbb. Még be sincs jelentve hivatalosan, legjobb esetben augusztus végén már elérhető lesz, de lehet, hogy csak jövőre lesz megvéve. Oszt beszerelem a Seas módom helyére, ami nagyobb hangerőn egy rakás szar lett. Ki van zárva, hogy bármilyen kész DAC-ot vegyek, csak láttam a képen, hogy valami AD féle újabb műveleti erősítő van benne, és akkor megkérdezem. Mondjuk az eredmény nem lep meg, más rendszereken is az integrált R2R DAC-ok tetszettek, bár az mocsok tény, hogy műveleti erősítővel több esetben könnyebben létrejöhet egyfajta jobb szinergia, ami az aktuális rendszerbe jobban passzolni fog. Ez a WM direkt 2Vrms esetében is így van, abban is van műveleti erősítő. Persze tény, hogy sok esetben elég egy ellenállás, nekem egy riken 200 ohm sorosan a jelútban igen csak megszépítette a hangot fülhallgatón keresztül. Pár kategóriával jobban szólt utána. Oszt ennyi.

rotring05

#411 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: rotring05 » 2019.04.21. 19:08

c127f8c5a3ea6d6d5f6497827a96459c.jpg
c127f8c5a3ea6d6d5f6497827a96459c.jpg (45.88 KiB) Megtekintve 1397 alkalommal
8-)

KD mester

#412 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.04.22. 20:19

Kellemes nyulat kívánok én is mindenkinek!

Spoiler!
(Toto-nak meg + olyan asszonyt, hogy nemhogy nyulat, még szamarat is tudjon vele formálni a fent látható módon. :mrgreen:)

Toto
TotoWood Lab

#413 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2019.04.22. 20:36

Saláta maradjon meg inkább zöldségnek .
Inkább olyan asszonyt, aki mellett nem unatkozhatok. :twisted:

Amúgy szintén kellemes nyulat. Látom, néhol nem volt sok megálló. :lol:

KD mester

#414 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.04.26. 17:12

Toto egyébként neked nem mindegy, hogy sajtos mit rak a s...rjába? :D

(Énnálam pl egy határ s...r volt a hangja R534-el a VCS hálózatban, ezt csak úgy mondom...)

Toto
TotoWood Lab

#415 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2019.04.26. 17:41

Nekem teljesen mindegy, viszont azt már nem bírtam megjegyzés nélkül kibírni, hogy mit gondolok a drága DALE RN-ről. Teszteltem, hallgattam többet is, nekem nem annyira tetszett a karaktere. Persze egy átlagos rendszerhez jó, de ettől azért vannak ám olcsóbb és jó ellenállások is szerintem. R534-ről is leírtam több helyen a véleményem szerintem, qrvára nem egy hangúak, egyik nagyon jó, másik elmegy, harmadik meg egy rakás szar. Még szerencse, hogy van új Yageo ezek kiváltására. És örülök neki, hogy a rendszeremen ilyen jól szól 100 ohm alatt a yageo, mivel itt az R534 ellenállás hangja általában egy rakás sz*r volt. De össze-vissza vannak ezek, pl. ~100 ohmos R534 hangja nálam bevált, a 91 ohm R534 közben már nem, új Yageo 91 ohm mélye bár nem odabaszós, de szintén tiszta szerintem, valahova felhasználhatom, talán RC tápba.

De nem, nem lehet hozzászólni, mivel úgyis néhányan büszkeségből építenek...

Toto
TotoWood Lab

#416 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2019.04.26. 17:47

(Énnálam pl egy határ s...r volt a hangja R534-el a VCS hálózatban, ezt csak úgy mondom...)
Akkor ezekszerint az egész CF3 az volt. :D Mármint ha ezt írod, így...

KD mester

#417 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.04.26. 17:50

Nem tudom Toto, neked kéne tudni. Azért abban más félvezetők, más kapcsolás, más erősítési viszonyok, servo, stb volt. Mindenesetre nem csinálok már CF3-at...

Majd talán a matrix nevű régi meghajtást leporolom csatoló kondi mentesítve.

Na azt nem kellett volna eladnod, úgy, hogy meg se hallgattad. Nem tudod mit adtál el...

Toto
TotoWood Lab

#418 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2019.04.26. 17:57

Egyelőre nem foglalkozok a mély erősítővel, csak a diamond buffereket építem egyelőre meg az MTM-ekhez. Ez a B100 topológiának az egyik leegyszerűsített mása 90+dB-s hangszórókhoz, persze addig variálva, amíg jól is fog szólni, ha nem szólna jól. Semmi nem lesz benne, sem driver, sem külön nyák a tápegységnek, védelemnek stb... Csatolókondenzátor előtte és utána, és ennyi. Esetleg még kis áramú diamond buffer, mellyel javíthatom a hangját, szinergiát, stb...

Szóval max. megveszem az új MATRIX meghajtót, ha lesz olyan...

KD mester

#419 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.04.26. 18:08

Hát, ha nem lesz jó, akkor jól megszívod a furatgalvános nyákkal, mert abban cserélgetni dolgokat....

Én csak teljesen kiforrott dolognak gyártatok nyákot a kínaival, amin már nem kell utólag variálgatni. Egy két ilyen kisebb nyák egy órás melóval kész van házilagosan is elég jó minőségben...

Amúgy a rohadt kínai bosszút állt rajtam, amiért s...pnia kellett a bemarásokkal. Bele kellett nyúlnia ezért a gerberbe valószínűleg és átírta az egyik panelen a solder mask réteget a négyszög alakú top oldai pad-eken és ilyen random módon átírta kör alakúra a rohadék. A gerberekben teljesen jó a solder mask réteg, korábban is ebből a gerberből gyártattam. Csak esztétikai hiba, de azért rohadjon meg... :lol:

Toto
TotoWood Lab

#420 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2019.04.26. 18:17

Igazából nem sok minden fog változni, mondjuk azért MPSA helyet NXP BC546/556 nem tudom, milyen lesz. Meg ugye a tápfeszültség is sokkal kevesebb lesz. Áramgenerátornál marad az ON BC, és az ST BD140-nél is. Yageo bázisellenállás is ismerős gondolom 3.3 ohmra.

KD mester

#421 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.04.26. 18:19

Bármilyen hatása lehet bárminek. Ez csak akkor fog kiderülni, amikor már működik...

KD mester

#422 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.04.26. 21:13

új Yageo 91 ohm mélye bár nem odabaszós
Az a régi lesz, nem az új. Vékony a festék réteg rajta. Mélybe nem túl oda...ós, az tény. Vékony hangja van, de nagyon transzparens, letisztult, gyors.

Az új a vastagabb, kövérebb. A hangja is. De elkentebb, szárazabb. Sokkal jobban hasonlít az R534-re... (Mármint hangra értem, mert kinézetre q...a nem.)

Toto
TotoWood Lab

#423 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2019.04.26. 21:34

Akkor az a régi lesz, tényleg olyan a hangja. Készülő diamond buffer már több yageo ellenállást tartalmaz, mind meg lett hallgatva külön-külön is.
Csatolmányok
IMG_5.JPG
IMG_5.JPG (1.22 MiB) Megtekintve 1046 alkalommal

KD mester

#424 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.04.28. 19:36

Elvben nincsen akadálya egy tiszta lappal induló evolúciós fejlesztésnek sem, de gondoljunk bele, hogy egy 10 alkatrészt tartalmazó kapcsolás esetén, ha minden alkatrészből 5 különböző típus áll rendelkezésre, akkor hány lehetőséget kell végigpróbálni.
Sajtos annyira nem érti az evolúció lényegét (sem)... Akkora marhaságokat ír, hogy erre már ragálni kell.

Az evolúciós algoritmusok lényege pont az, hogy ne kelljen 10^100-on variációt végigpróbálni...

A keresési térben (megoldások tere) pl van 10^100-on lehetséges variáció. Ezeknek a végigpróbálása reménytelen. (Kombinatorikai robbanás következik be, ha növeljük az elemszámot a rendszerben, stb)

Az evolúciós algoritmusok a megoldások terében keresnek stochasztikus módon. És az egyre jobb megoldások felé konvergálnak. Így nem kell 10^100-on lehetőséget végigpróbálni, hanem csak néhányat. (és azon a nyomvonalon konvergálunk az egyre jobbak felé).

Tehát nem kell minden alkatrészt kipróbálni az összes lehetséges kombinációban. Elég ha belepróbálunk 5 féle tranzisztort egy kritikus helyre. Aztán ha az megvan pár féle csatoló kondit, ezt-azt. Néha random módon. (Főleg a már más dolgokba bevált dolgok közül érdemes néha mazsolázni.)

Egy hétvége alatt egész jó dolgokat lehet összehozni. Messze jobb eredményeket lehet elérni, mint ami a hájpolt, vagy hitbéli "legjobb" hülyeségek kupacba hányásával össze szokott jönni.

Azt azért tartsuk észben, hogy nincsenek jó hangú alkatrészek. Nincsen legjobb. Pl kiválasztunk egy adott pozícióba a legjobb hangú tranyót, majd egy csatoló kondit is. Ha kicseréljük ezt a tranyót, akkor szinte biztos hogy egy másik csatoló kondi lesz a legjobb ezután. Sőt a kifejezetten rosszul teljesítő alkatrészek is lehetnek nagyon jók, ha mást is kicserélünk... Hát ez így működik.

Néhány kritikus alkatrész próbálgatásával beletenyerelhetünk egy elég jó szinergiába. Ilyenkor a pont az áramkörünkben benne lévő aktuális tápkondi, csatolókondi, stb lesz a legjobb hangú, pedig azokkal egyáltalán nem is kísérleteztünk. Ez úgy jön elő, hogy nagyon nehéz kiváltani. Gyakran 20-30 közül is a pont az elsőre benne lévő valami lesz magasan a legjobb, ami elsőre benne volt és nem szórakoztunk vele semmit, mert egy kis sikeres hangolással az egész alkatrészkészletet koherenciába hoztuk. Tehát az egész dolgot kell bevinni egy szinergiába néhány próbálkozással és nem az összes létező kombináció kipróbálásáról szól a történet. Az utóbbi elképesztően nagy hülyeség és sokan annyira zoknik agyilag, hogy mégis ezt akarják bemesélni....

A "mindenből rakjuk bele a vélt legjobbat algoritmus" meg 99%-ban csak egy középszerű dolgot eredményez. A legjobb ez, meg legjobb amaz hatásai statisztikusan kiátlagolják egymást és a végén egy tök középszerű dolog jön csak össze...

MOT64

#425 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: MOT64 » 2019.04.28. 19:50

Ezt hívják "Intuitív evolúció"-nak. :-)

KD mester

#426 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.04.28. 20:00

Egyébként nagyon érdekes, hogy egyesek hónapokig tartó szellemi maszturbációra, ötletelésre, legjobb hangú vélt marhaságok felkutatására nem lusták, de a valódi áramkör csupasz, foglalatos dugdoshatós összerakására, egy-két hétvégés laza kísérletezésre meg tök lusták...

Nem hónapokig maszturbálják a legjobb vélt izét, na most ez annyira jó lesz, meg mert ez így, meg úgy. Rengeteg energia befektetés, rengeteg pénz kifizetése után végül elkészül a nagy mű...

90%-ban kiábrándítóan szar hanggal ugye... De a legnagyobb baj nem is ez, hanem az, hogy a tulaja már ennyi energia és lóvé beleölése után képtelen szembenézni ezzel és inkább bemeséli magának, hogy akkor ez a jó hang, ennek kell lenni, minden más meg színez, hamisít, stb...

Aztán viszi találkozóra is... Mindenki elborzad tőle.. Leszégyenítik a legvackabb dolgok is.... De azért felteszi a kérdést nagy büszkén, "Na milyen a hangja?" (Nem veszi észre magát, mindig megy az önhitegetés...)

-Hát izé, nagyon "érdekes" hangja van, ilyet még nem hallottam. :D (Mert ugye nem akarunk bunkók lenni, és feltenni a kérdést, hogy te hülye vagy, hogy ilyen vállalhatatlan s...rt még nemhogy lehozod égetni magad, de még meg is kérdezed hogy milyen?)

Ez a forgatókönyv ismétlődik újra, meg újra, mindig, kb majdnem mindenkinél...

KD mester

#427 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.04.28. 20:05

MOT64 írta:
2019.04.28. 19:50
Ezt hívják "Intuitív evolúció"-nak. :-)
Nem intuitív az. Objektív teljesen. A számodra/a te rendszeredben a neked tetsző hangzás felé konvergálsz tök objektív módon. Ennek az eredménye a te számodra/a te rendszeredben kétségtelenül egy q...va jó hangú dolog lesz... ;)

Azért evolúció, mert a kísérletezés folyamatában megfigyelhető egy klasszikus evolúciós algoritmus működése/lefutása. Szóval ez ténylegesen evolúció. Minimum egy sztochasztikus hegymászó algoritmus fellép az egyszerű próba-szerencse kísérletezésben is...

Annyi, hogy itt a megadott optimum a keresési térben a számunkra tetsző hang. Az már szubjektív ugyan, de a folyamat konvergenciája viszont kétségtelenül objektív. Mert hát azt fogod kiválasztani, ami neked tetszik és nem azt, ami nem...

KD mester

#428 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.04.28. 20:29

Mondok egy életszerű példát rá:

Veszel egy új biciklit, amit másnap ilyen kombinációs zárral lelakatolsz a tesco elé...

Bízol benne, hogy 4 tárcsa van a záron, az 10^4 kombinációt ad, senki nem fogja véigpróbálni az összeset....

De arra jár az ebben már nem kis rutint szerzett ork honfitársunk mordorból.... :lol:

És nekiesik a kombinációs záradnak amíg te a macskaeledel tasakját nézegeted, meg az akciós redbull-t... :twisted:

Azt csinálja, hogy meghúzza a biciklizár drótját, hogy némi mechanikai feszültség keletkezzen benne és elkezdi forgatni random módon a tárcsákat. Az egyiknél érez némi mechanikus zajt (kattanás) majd ezt megcsinálja a másik 3 fennmaradóra, majd a másik kettőre. 3 percen belül ellopja biciklidet. :lol:

Egy az egyben evolúciós algoritmust használt a művelet kivitelezéséhez. Nem próbálta végig mind a 10.000 lehetséges variációt, mégis megtalálta az optimumot néhány kipróbálásával is.... Ezt a hiányos információ visszacsatolásával érte el...

Nem volt tisztában azzal, hogy mi a jó kombináció, de stochasztikus keresést végzett a"folyamat" és a visszacsatolt hiányos információval konvergált a jó kombináció felé, amit meg is talált a keresési térben... A te legnagyobb örömödre... :mrgreen:

KD mester

#429 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.04.28. 21:03

Itt van pl egy vertikális szélturbina evolválása:

https://www.youtube.com/watch?v=YZUNRmwoijw

Toto
TotoWood Lab

#430 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2019.05.03. 12:20

Na végre összeszereltem az egyik buffert, és kísérleti jelleggel hallgatom is. Amire itt nagyon kíváncsi vagyok, hogy mennyire füstöl majd le, egyelőre 200mA körüli nyugalmi árammal hajtom.
Hangját egyelőre nem értékelném, de nincs ilyen OMG, azt a qrva élet, b*szarok, inkább olyan abszolút semmilyen, senkinek való, tiszta, hiába, hogy csak Linn Nexuson hallgatom.
Mondjuk ha rá adom a kakaót, rögtön szebben szól, ugye még hangerő szabályzó sincs, csak a hangkártya, DAC-ok meg így szólnak jól ugye. Amúgy teljesen abszolút de felesleges akármilyen erősítőt alkalmazni,
100%-on így is megsüketülök. Bekapcsolásnál nem durran, észre se venni semmit a hangdobozon.

Toto
TotoWood Lab

#431 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2019.05.03. 12:35

Miután van csatolókondenzátor előtte, utána, így kevés a mély, ez nagyon rontja a szubjektív megítélést. Ha már itt nincs haver. :lol: Ezt onnan tudom, hogy EQ-val, kiemelve sokkal jobb lett a hangja. De ide kell a csatolókondenzátor, meg nem is a mélyhez lesz. De amúgy tiszta, abszolút semleges, ez jellemző rá leginkább.

Toto
TotoWood Lab

#432 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2019.05.03. 14:11

Class A osztály ennél a kapcsolásnál, mintha nem válna be. :o Class AB-n sokkal jobbnak tűnik a hang, de lehet, hogy én vagyok a süket. :? Pörgősebb, lendületesebb, megszokottabb a class AB.
A másik, forrasztási kontakt hibák. Ez szar lett. Sajnos a TO-220 alkatrész lába pont nem ért át a másik oldalra, forrasztás meg megszakadt, így lestem, mitől ment le hirtelen a nyugalmi áram, meg mi a franctól búg, meghibásodott tranzisztor csak nem ad ki magából 50 Hz-et. Hát, a dióda hidak kontaktjai...

KD mester

#433 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.05.03. 14:12

Hát én jobban jártam a jó BlackFaterral. :D

Idáig mindenhol hozza a formáját szerencsére...
Szia!

Hallgatom a BF-t. Ha ezt a drivert valami jobb felvétellel eteti az ember, valami döbbenetesen szól!
Hallgatok most egy C.P.E.Bach orgona müvet, hihetetlen tér van rajta, a templom teljes akusztikus terét képes áthozni. Az orgona mélyei energikusak és mélyre mennek.
Nagyon gazdag mikrorészletekben, de nem tolja túl, egészen természetesen van jelen a felvétel részletei.
Az egész rendkívül realisztikus és zenei, távol áll mindenféle hifis vagy high-end demó hangtól.
Csak leülsz és zenét hallgatsz, nem gondolkozol azon, hogy ez most jó-e, vagy reális, vagy ilyen hifi vagy olyan hig-end.
Na innen lehet tudni hogy ez teljesen jó.

Konzol

#434 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.05.03. 14:14

Az abszolút semleges az marhára veszélyes dolog... Egy hajszál ezrede választja el az unalmas/döglött/élettelen/jellegtelen stb. jelzőkkel illetett holmitól...

Toto
TotoWood Lab

#435 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2019.05.03. 14:21

Jó lesz ez, nekem legalább is mindenképpen, csak az amatőr hibákat kell orvosolni. Legyen mindenhol normálisan meg a kontakt, és ilyenek. Most megszokottan szól kb. Ilyen hangú kb. a másik erősítőm is. Nyugalmi áram kicsivel több, mint 100mA. Én elégedett leszek ezzel a hanggal, nem olyan, mint a ... erősítője a csatolókondenzátorától, mikor először megszólalt a CDM 7.0-kon. Az furcsa viszont, hogy így csak megszokott.

KD mester

#436 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.05.03. 14:26

Hangját egyelőre nem értékelném, de nincs ilyen OMG, azt a qrva élet, b*szarok
Rendes B100 a jó BlackFater-al megküldve viszont...... ezzel a leírással jellemezhető élményt nyújtja. :D

Pont ilyen hatása van: "OMG, azt a qrva élet, b*szarok" :lol:

(Én mondtam, hogy nem lesz jó ez az A osztályú agymenés...)
Class A osztály ennél a kapcsolásnál, mintha nem válna be. :o Class AB-n sokkal jobbnak tűnik a hang, de lehet, hogy én vagyok a süket. :? Pörgősebb, lendületesebb, megszokottabb a class AB.
Nem megmondtam.... Már nagyon sokszor...

Toto
TotoWood Lab

#437 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2019.05.03. 14:38

(Én mondtam, hogy nem lesz jó ez az A osztályú agymenés...)
Hát jó, ez nem vált be, mondjuk annyi pufferkondi van, ami class AB-nek ideális. De nem hinném, hogy ezzel lenne a gond. Majd meg kell néznem, hogy a meghajtó tranzisztoroknak mennyi a nyugalmi árama, de szinte biztos, hogy ezen az áramkörön nem fogok módosítani. Csak ezek a nyomorult kontakt hibák vannak. Viszont elégedett vagyok a hanggal Linn Nexuson keresztül is. Meg így sokkal kevesebb áramot zabál. Ugye ezek az aktív hangváltós hangszórókhoz mennek. Meg ami nálam újdonság, hogy semmi alapzaj nincs, bár normálisan megépített erősítőknél ilyen alapból elvárható lenne.

Toto
TotoWood Lab

#438 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2019.05.03. 15:01

Most rányomtam egy kis Metallica-t. Aztán rájöttem, hogy ennél csak szarabbakat szoktam építeni, tehát ez marad. :D Ez az MTM buffer első modulja. Előtte meg az IV áramköre lesz fokozatkapcsolóstul. Mélyhez még nincs kitalálva, de oda biztosan marad egy rendesen megépített erősítő. MTM bufferek hűtőbordáit pedig teljesen felesleges házon kívülre szerelni. +-12V-ról működő class AB bufferek.

Több zeneszámnál kihallatszik az előnye. Szerintem az NXP diódák is hozzátesznek a hanghoz, kb. mintha 12V-os akkumulátorról menne. Ettől tényleg csak szarabbat tudok építeni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Toto 2019.05.03. 15:12-kor.

KD mester

#439 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.05.03. 15:11

Legalább a sajtos getla szintjét eléri? (Ha nem, dobd ki azt csinálj egy normális B100-at. Adok hozzá nyákot ingyé. Van annyi, mint a rossebb...)

Toto
TotoWood Lab

#440 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2019.05.03. 15:17

Már ezer éve nem hallgattam Linn Nexust, most ugye azon tesztelem. De azok a zeneszámok, amiket régebben hallgattam ezen, most ugye... mint ahogy előre kitaláltad, nem rosszabbak. Tehát megépítem a többit így, a minta alapján.
Ezt tényleg csak elszarni lehet. Amúgy meg szvsz jobb, mint akár a sajtos erősítője, de nem korrekt az összehasonlítás, mert ez csak sima diamond buffer alacsony feszültségről járatva, azok meg komplett erősítők. Viszont úgy is lehet fogalmazni, mindegyiknek megvan a maga szépsége, vagy a karaktere, de nem, nem cserélem le semmilyen V4-re ezeket. Mélyen, meg a régebbi erősítőn, ami passzív hangváltós hangszórókat hajt meg, azon lehet variálni.

negru

#441 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: negru » 2019.05.03. 15:55

KD mester írta:
2019.05.03. 15:11
Adok hozzá nyákot ingyé. Van annyi, mint a rossebb...)
Kettőt tarts meg azért az én majdani erősítőmhöz!

Toto
TotoWood Lab

#442 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2019.05.03. 16:09

MTM buffer karaktere amúgy legjobban emlékeztet egy régi, elemről, 12V-os akkumulátorról működtetett kazettás lejátszóhoz. Szinte úgyis szól. Csak sokkal részletesebben. :mrgreen: Énekhang, magas hangok kellően jók rajta, és itt ez a lényeg. Mondjuk jó is, hogy nem a mélyhez építettem. Oda nem kék yageo lesz buffer kondiként, hanem panasonic fc.

KD mester

#443 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.05.03. 16:15

A 80 db-ból szerintem marad. :lol: Már mindenféle színben rendeltem. Szerencsére még akkor, amíg élt a 2$/10db nyák akció...

Most már csak 5db-2$ akció van sajna. 3-4 napja megszűnt a 10db-os.

(Viszont még így is sokkal olcsóbb, mint a PCBWay...)

De a normál nyák ár is nagyon olcsó a JLC-nél. Pl 30 db tücsök nyákot nem éri meg prototípusként gyártatni. Normál nyák árban olcsóbb (12$ ), mintha 3x5$-os prototípus nyákot rendelnék.

A fehér tücsök nyákokat meg most kivételesen az ALLPCB-nél rendeltem, így 5$-volt a 30 nyák PTK-val együtt. :D Ott most akció van. 70% leárazás. 5$ - az első rendelésből, meg regisztrációnál van 10$ kupon... (zöld, meg fehér szín van olcsó árban csak) Így 15 dodó lejött, meg az FR4 nyákra volt 70% kedvezmény...

Csak szólok, ki tudja meddig van még akció... ;)

Toto
TotoWood Lab

#444 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2019.05.03. 19:37

Nem akarsz véletlenül class-D erősítőt építeni? Úgyis ez a jövő, legkevesebbet fogyaszt, meg ahogy látom, voltak már régebben elméleti rajzolgatások.

KD mester

#445 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.05.03. 19:44

Építettem is egy saját tervezésű diszkrétet régebben szórakozásból. Egész tűrhető hangja is volt, 95% feletti hatásfokkal...

100W alatti tartományban nincs igazán előnye amiért érdemes lenne építeni. Fölötte viszont csak D-osztályúnak van értelme.

Sajtos például csinálja ezeket a PA fosokat 8-10 pár végtranyóval. De minek? Mi a f...ra jók ezek?

Eljárt már ezek fölött az idő. Az égvilágon semmi értelme ilyen villanykazánokat építeni 4-8-tizenakármennyi párhuzamos végtranyóval.

Túlhaladtunk már ezeken. Hülye aki ilyeneket csinál... :lol:

Toto
TotoWood Lab

#446 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2019.05.03. 19:47

Nem lenne rossz majd egy ilyen, a mély meghajtására, +-37V-ról. És akkor hagyhatom folyamatosan bekapcsolva a hangdobozaimat, miközben nem zabálja az áramot.

negru

#447 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: negru » 2019.05.05. 14:02

nyák.jpg
nyák.jpg (89.79 KiB) Megtekintve 438 alkalommal

Toto
TotoWood Lab

#448 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2019.05.13. 11:19

KD mester írta:
2019.05.03. 19:44
Építettem is egy saját tervezésű diszkrétet régebben szórakozásból. Egész tűrhető hangja is volt, 95% feletti hatásfokkal...

100W alatti tartományban nincs igazán előnye amiért érdemes lenne építeni. Fölötte viszont csak D-osztályúnak van értelme.

Sajtos például csinálja ezeket a PA fosokat 8-10 pár végtranyóval.
IRF540Z fettel kéne építeni valami jobb class-D-t. De csak a ScanSpeak 32W meghajtására. Rohadtul nincs kedvem hűtőbordát csak ezért kitenni a készülékházon kívülre, meg az se árt, ha keveset fogyaszt, mert örökké be lenne kapcsolva.

KD mester

#449 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.05.13. 17:30

Az IRF540Z nagyon jó választás classD-be.

Toto
TotoWood Lab

#450 Re: Viccek és humoros történetek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2019.05.13. 18:36

IRS2110 is lesz hozzá, valószínűleg full-bridge üzemmódban, modulatort kell még hozzá kitalálni, de szerintem timer IC-s lesz, vagy hasonló integrált.

Válasz küldése