Windows rendszerek

Toto
TotoWood Lab

#1 Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.07.27. 15:32

Szerintem a Windows 10 14393.5 egy igen jó rendszer lett, és persze fejlesztik tovább.
Van rá esély, hogy az eddigi legjobb oprendszer. Bár a startmenü elrendezése lehetne azért jobb.

Toto
TotoWood Lab

#2 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.07.27. 19:10

TI féle Purepath GDE csak XP-n képes elindulni. (esetleg még Vistán)
Csatolmányok
windows10_1.png
windows10_1.png (1.18 MiB) Megtekintve 13142 alkalommal

KD mester

#3 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.07.27. 20:53

De most komolyan Toto...Szerinted ennek egy külön téma kell?

Toto
TotoWood Lab

#4 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.07.27. 20:58

Windowst nem csak én használok. Mindenféle egyéb ehhez kapcsolódó kérdést fel lehet majd itt tenni.

Toto
TotoWood Lab

#5 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.07.28. 16:43

Mint ahogy én sem kérdezek tőled semmit, mégis válaszolsz rá.
Céges környezetbe én sem telepítenék Windows 10-et, ott maradnék a Windows 7-nél, megvárva legalább Windows 10-nek egy újabb változatát.
Mondjuk custom iso nélkül sehogy nem telepítenék Windows 10-et.

Otthoni környezet más. Kilehet úgy alakítani, hogy mindenféle zavaró tényező repüljön belőle. Sajnos nem mindennel lehet ezt megcsinálni.

Konzol
Kapcsolat:

#6 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2016.07.28. 20:04

Egy újabb ipari hulladék Redmondból. Céges környezetben gyakorlatilag használhatatlannak bizonyult a teszteken, otthonra pedig tökéletesen értelmetlen - ritka kivételtől eltekintve.

Toto
TotoWood Lab

#7 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.07.28. 20:23

Teljesen jól értek az informatikához. Használhatóvá tudom tenni bármelyik oprendszert.

A céges környezet pedig elég tág fogalom, mit ne mondjak. Legtöbb esetben azért természetesen előfordul, hogy a régebbi programok,
amelyek pl. tökéletesen működtek XP-n, nem képesek elindulni a Windows 10-en. Aztán melyik cég az, aki lecserélné az eszközeit a Windows 10 miatt?

Mi így hát a megoldás? Én Windows Posready 2009-el kezdeném, ami XP-nek egy újabb változata (arra épül), és 2019-ig támogatott.
Viszont ha nem működtetünk eszközt az oprendszerrel, csak egyszerűbb tervezőprogramot futtatunk, jó megoldás lehet pl. a képen is látható
VirtualBox, amelyen Windows XP fut.

Na mindegy, alkalmazásfüggő is, hogy kinek melyik oprendszer jön be. És az is igaz, hogy azzal kezdem a Windows 10-nél, hogy letiltom az összes felesleges szolgáltatást, és legalább 30 darab "funkciót" kapcsolok ki. Ha meg a hangminőséget nézzük, WaveIO USB modul Windows 10-el garantálja a legjobb hangminőséget akkor, ha az oprendszer rá van optimalizálva. (prioritások beállítása, stb)

Toto
TotoWood Lab

#8 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.07.28. 21:24

Az oprendszerek általában alap verzióban használhatóak.
Na de mire használható? Meg sem fogalmazod rendesen.
Ha elvégzel egy info vagy programozó szakot , rá fogsz jönni hogy mennyire messze vagy most az "értek" től.
Ha elvégzel egy programozó vagy info szakot, kitörölheted a megszerzett papírral, ha nem azt tanultátok a gyakorlati órákon,
amit meg kellene csinálni.

Én eddig minden szükséges programot megtudtam írni magamnak, szóval ne minősítsd hozzáértésemet úgy, hogy abszolút fogalmad sincs róla,
mennyire értek hozzá.

Konzol
Kapcsolat:

#9 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2016.07.28. 21:33

Az régen rossz, ha alap telepítésű rendszert farigcsálni kell, hogy normálisan működjön - hogy mást ne mondjak tisztességesen működjön rajta a hálózat, ne véletlenszerűen változó sebességgel nyissa meg ugyanazon fájlt... a w10-et viszont farigcsálni kell.

Toto
TotoWood Lab

#10 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.07.28. 21:36

Ott kezdjük, hogy ez nem állásinterjú...
DE: Amit általában használok: DreamWeaver CS6, Atmel Studio, GCC stb...
Ez mindig változó. Amire éppen igény van.

Viszont csak olyan programokat írok, amit más előttem nem csinált meg, és tényleg szükséges.
Mert a szabadidőm jelentős részét nem erre fogom elb.szni. Nem olyan egyszerű írni nulláról egy portál rendszert pl.

Toto
TotoWood Lab

#11 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.07.28. 21:38

Konzol írta:a w10-et viszont farigcsálni kell.
Ez tényleg így van. Viszont utána úgy fog működni, ahogy én azt elvárom.
Akár a teljes Explorer-t kidobhatom belőle, tehát simán egy fekete háttér marad, nem kizárt későbbiek folyamán, audio PC optimalizáláshoz.

Már nem lesz mindenes PC. Lesz audiora és netezésre/játékra szánt. Az utóbbi SPDIF-el lesz összekötve az előbbivel.

KD mester

#12 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.07.28. 21:42

Ha elvégzel egy info vagy programozó szakot , rá fogsz jönni hogy mennyire messze vagy most az "értek" től.
Miért? Te 16 évesen milyen programozó szakot végeztél, hogy van erről fogalmad/tapasztalatod? :shock:

(A fater fiatalkori C házijáról hallott rémmesék meg még nem jogosítanak fel ilyen magas lóról való beszólásokra szerintem. :lol: )

Toto azért haladó szinten tud programozni több programnyelven. Lehet persze, hogy te is tudsz 16 évesen, de azt könnyen tudják itt ellenőrizni egyesek... :twisted:
Van itt a fórumon pár hivatásos programozó fórumtárs, aki évtizedek óta ebből él. ;)

Például egy szakközépiskolai végzettségű informatikusnak nem feltétlenül kell nagyon magas szintű programozási tudással rendelkeznie.

A gyárban attól még tud windows-t telepíteni a teszterekre, biztonsági mentéseket csinálni, nyomtatót, meg barkód olvasót installálni, meg ilyen gyógyegérségeket megcsinálni...

Aztán vannak ilyen programozó tanfolyamok, amiken már egész komolyan használható alaptudást lehet szerezni.

Az egyetemen, meg persze szanaszét szopatják a programozó matematikus tanoncokat mindenféle számítás, meg algoritmuselméleti dolgokkal, programtervezéssel, stb. Az egy még mélyebb szint, de nem kell ahhoz, hogy valaki rutinos felhasználó legyen és mondjuk jártas legyen az oprendszerek/egyéb szoftverek használatában...

Szóval szerintem Toto ezen a téren való okoskodásaival nincs gond. Azon a téren okoskodjon, amihez ért...
(A gond akkor van, amikor ömleszti az ötleteit olyan témában, amihez nem ért és görcsösen ragaszkodik hozzájuk...)

Viszont szerintem senki nem erre a fórumra fog jönni az ilyen kérdéseivel. Azért fölösleges volt ennek a külön téma...

Toto
TotoWood Lab

#13 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.07.28. 21:51

Gyárban én pl. Windows 95/98 és MS DOS féle gépekkel dolgoztam nem rég. Rengeteget futottak és csodálkoztam is rajta, hogy
egy Windows 98 oprendszerrel ellátott gép ennyi időt minden gond nélkül kibír.

Óvatosan rákérdeztem azért a mérnököknél és az informatikusoknál, hogy van-e legalább biztonsági mentés róluk. Utána a közvetlen főnöktől is megkérdeztem. Nem volt. :lol: Szartak bele nagy ívbe, pedig romlott már így el gép. (az egész állomást kukázni kellett)
Le is léceltem onnan (mondjuk ez csak az egyik kisebbik ok volt), de ha tényleg pont nálam romlik el a 20 éves HDD,
a tipikus gyökér paraszt főnök még rám is keni a meghibásodást, mert hogy eddig működtek 20 évig...

Konzol
Kapcsolat:

#14 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2016.07.28. 22:11

Toto írta:
Konzol írta:a w10-et viszont farigcsálni kell.
Ez tényleg így van. Viszont utána úgy fog működni, ahogy én azt elvárom.
Akár a teljes Explorer-t kidobhatom belőle, tehát simán egy fekete háttér marad, nem kizárt későbbiek folyamán, audio PC optimalizáláshoz.

Már nem lesz mindenes PC. Lesz audiora és netezésre/játékra szánt. Az utóbbi SPDIF-el lesz összekötve az előbbivel.
Te is tudod, hogy mennyire más dolog az, ha otthon magadnak ügyködsz össze valami egyedit, időt, energiat nem kímélve és megint más az, mikor egy meglévő működő infrastruktúrába kell beillesztened valamit. Ekkor nem elfogadható az állandó oprendszer simogatás. Megjósolható, stabil viselkedés az elvárás, nem pedig folyamatos szívás hol ezzel, hol azzal. Alap konfig, programok föl, aztán lehet vele termelni. Könyvelni, raktarat kezelni, számlazni, vagy tervezni valamit.

A specializált, egyedi eszközöket kezelő gépek külön téma. Pont úgy, mint az általad emlegetett audio w10.

Toto
TotoWood Lab

#15 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.07.28. 22:27

Le is írtam a mai nap itt, hogy a céges környezetben még nem telepítenék Windows 10-et.
Ha választani kellene az WIN oprendszerek közül, akkor talán a Windows 7 lenne az.

Viszont fontos az is, hogy naprakész legyen egy oprendszer. És azt is leírtam, hogy custom iso-val oldanám meg azt a problémát, és most kiegészítem; hogy minél kevesebbet kelljen vacakolni minden egyes géppel.

Amúgy eddigi legnagyobb katarzist a Windows Vista Beta 1 hozta el. Azért, mert megjelenése Windows XP és Windows Vista között volt, olyan állapotban, hogy nem kaptam hányingert annak megjelenésétől, ami történt Vista végleges verzió esetében.
Valamilyen szinten tényleg jó volt a Vista beta 1. Gyorsasággal sem volt gond, mert gyakorlatilag ezzel kezdték újra az elcseszett Longhorn projektet.

Szerencsére a Windows 7-nél azért jobban alakultak a dolgok. Viszont most összességében a legeslegújabb, RedStone 1 kiadású Windows 10 tetszik,
persze úgy, hogy ki van belőle kapcsolva egy csomó minden. Amíg összehozom az audio PC-t, ami lehet, hogy két év még, valószínűleg lesz még ettől jobb változatban is. Könnyebb custom ISO készlettel talán, hogy ne telepítsen fel minden szart.

KD mester

#16 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.07.29. 18:43

Hozzá kell tenni, hogy egy karbantartó technikus jobb helyen 3-500 nettót is megkap magyarországon! Meg sok mérnök informatikus megy ki külföldre villanyt szerelni, mert éhen döglene abból a fizetésből, amit itt kap... Egy ismerősöm két előléptetés után 7-800-at megkap tisztán, oszt csak villanyszerelő végzettsége van...
Lehetsz egy Nemzetközi ,világszinvonalú cég Fejlesztő csapotának tagja.
Ja, nagy szerencsével, ha a leges legjobbak egyike vagy. Különben meg mehetsz a gyárba 150 bruttóért windowst telepíteni. :lol:
És az a kollégád is pont ennyit visz haza, amelyiknek csak szakközepes informatikus végzettsége van. ;)

Egy jó karbantartó technikus, sima villanyszerelő végzettséggel többet is kereshet, mint egy mérnök... Hiány van belőlük...

Neked meg még 2-3 éved van, hogy megtapasztald egyáltalán, milyen a felsőoktatás. 6-7 év legalább, mire az első meló helyen megtapasztalhatod, mennyit is keres egy programozó, vagy mérnök informatikus, ha egyáltalán sikerül elvégezned. Mert, hogy az se biztos. Így 16 évesen nem lehet ezt előre tudni...

Először talán le kéne érettségizni, aztán osztani az ilyen karrier tanácsokat, úgy, hogy soha se dolgoztál...

Van pár programozó kollégám is. Nem akarlak elkeseríteni. De ha azt hiszed, hogy milliókat fogsz keresni... Hát nem...

Külföldön. Ha nagyon-nagyon jó vagy... Hülyék ugye oda se kellenek...

KD mester

#17 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.07.29. 19:12

Toto, te meg felvételizz az MIT-re, ledoktorálsz, azt mehetsz alien technológiát visszafejteni az 51-es körzetbe. Nagyon jó a fizu állítólag...
Párszázszorosa a magyar fizetésnek... :lol:

Félretéve a viccet. Csinálj levelezőn valami fősulit. Vagy programozó tanfolyamot.

A szaktudásod már megvan. Valami papír jól jönne azért mellé. Persze sok helyen még papír se kell, csak annyi, hogy tudod e csinálni, vagy nem...

dyscus

#18 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2016.07.29. 19:39

Programozó tanfolyam nincs. Microsoft tanfolyam van, de az nem programozói. Az egyetem és matematika szakon, mint a fiam, vagy mint én az assembler nyelvre a szabályozás technikán. Ott van programozói noktatás. . Totó ne menj ilyenre.
Legyél rencer gazda, mint a másik fórumra írkálók kb. 75%-a. Onnantól kezdve értesz az elektronikához. :lol: Legalább is ott ezt az irányzatot képviselik. :lol: Remélem Te nem.
Tanulj már bazdmeg. Eszed van rá! Nem veszed észre, hogy fogynak az éveid? :cry:

KD mester

#19 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.07.29. 19:46

Ne mondjál már ilyeneket.... :(

Annyi van, mint a rossebb.
C, C++, C#, Java, PHP, stb... Dunát lehet vele rekeszteni. Meló mellett is meg lehet csinálni egyet-kettőt...

Különösen szeretik az ilyet a munkáltatók, mert nem kell annyit fizetni, mint egy diplomás programozónak...

Toto
TotoWood Lab

#20 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.07.29. 19:48

Tisztában vagyok a fősulis követelményekkel, és csak úgy fogom vállalni, ha a követelményt teljesíteni is tudom.
Nem akarom részletezni, de... a kiszemelt csajomnak is közre kell működni benne, mert ... nélkül én biztos nem fogok lediplomázni. Ez van.
Depressziósan én nem tudok lediplomázni. Egyszerűen szellemileg toppon kell lenni, hogy szisztematikusan jól menjen a tanulás.

Addig jó ez a technikusi is, legalább is jó lenne, ha nem kellene éjszakai műszakokat vállalni. De szinte mindenhol itt 3-4 műszak van. A fizetés elfogadható, de abszolút nem egészséges. És sokaknak nem az. Mégis leszarja mindenki.

Gy félék sokszor igen könnyen megtudják állni a helyüket ebben a k.rva világban. Megfelelően nyalnak a megfelelő személyeknek, szót fosnak, vicceket mesélnek, és persze páros lábbal tapossák a többi kollégájukat, akik nincsenek "megfelelő" pozícióban. Ez abszolút kilátszik néhány kommenten. És ez a vezetőknek általában nagyon tetszik, sőt. Többre értékeli néhány a csattogásukat, mint a szakmai tapasztalatukat. Persze ezzel általában soha nem jutnak feljebb, viszont a maguk környezetében kiskirályok lehetnek.

Villanyszerelő egy jó szakma, főleg az ipari villanyszerelő. De elvárás (még ha le sem írják), hogy feszültség alatt is sokszor dolgozni kell, mert a darabszám... Gépek leállítása, újraindítása, stb... tehát a darabszám a leges legfontosabb. Ezenfelül fel kell mászni minden helyre, ha ezt nem teljesíted, már nincs is állásod.
Sima villanyszerelőként pedig nem mesterként kezded, te leszel a Sanyi, akinek mindent meg kell csinálni, beleértve a vésést, és gyakorlatilag a teljes összeszerelést kevesebb pénzé, mint amennyi a mesternek jut.
Tehát max. ipari villanyszerelő+technikusi játszhat még, de a 4 műszakot valószínűleg így nem úszod meg.

Amúgy tudom én, hogy levelezői lenne a legjobb. Tervbe is van véve, de minden követelménynek teljesülnie kell, különben fizethetem vissza az államnak az 50%-ot, és elbszok vele egy csomó időt, ha nem sikerül.

KD mester

#21 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.07.29. 19:54

Figyu, félévente 300-at kiköhögsz rá. Tanulni kell ugyan, de messze nem annyit, mint egy egyetemen. Sokkal könnyebb. Kandó, vagy Neuman levelezőn. Dunaújvárosi főiskola. Egyéb bivalybasznádi főiskolák...Bárkit fölvesznek és a levelező még sokkal könnyebb...

Programozó tanfolyamok is olyan 100-300eFt-ba kerülnek. Programozni úgyis tudsz már elég jól. Kapsz egy papírt, aztán lesz még egy tuti szakmád amivel el lehet helyezkedni. Egyébként a villanyszerelő OKJ-s tanfolyam se rossz dolog. Villanyszerelőivel is igen jól lehet keresni. Főleg külföldön.

KD mester

#22 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.07.29. 19:57

dys-cus te tudol programozni assemblyben? :shock: Az igen...

Ritka undorító dolog. Legalábbis én igen nagyon utáltam anno....

Toto
TotoWood Lab

#23 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.07.29. 20:05

Majd kitalálok valamit. Ha jól tudom, ÓE-NIK-en nincs levelezői alapképzésben. Csak a KVK-n.
Egyébként itt nálunk is indul BME-VIK, csak költségtérítéses. Amit támogat a nagy cég, ha aláírok nekik legalább 5 évet.
Ha államilag támogatott nappali is lenne itt, még gyorsabban átgondolnám a kérdést.

KD mester

#24 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.07.29. 20:10

BME-VIK csak nappalin van. Meg az q...va kemény is. Nem fogsz tudni mellette melózni.

5 évet kell aláírni? B+ 3,5 év, mire elvégzed. Azt a másfelet má csak kibírod. Vagy pofánvágod a nagyfőnököt, ahogy kifizette a cég az utolsó félévedet, azt probléma megoldva... :D :lol:

Egy tanácsom van, ne 40 évesen kezdjed el, akkor má minek... Szal most kéne, ne húzd az időt sokáig ezzel...

KD mester

#25 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.07.29. 20:19

Tudnék én is ilyeneket mesélni...

-Géza, minek rendeztünk forrasztási versenyt az operátoroknak?

-Hát, kiválasztjuk közülük azokat, akik a legszarabbul forrasztanak.
Azokból kiválasztjuk a legalacsonyabb iskolai végzettségűeket.
Azokból kiválasztjuk azokat, amelyikeknek a legszarosabb a szája széle.
Ezekből meg kiválasztjuk a főnök utódját...

:twisted:

Toto
TotoWood Lab

#26 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.07.29. 20:20

KVK sem könnyű azért. Bár talán könnyebb, mint a VIK. Sőt, még a NIK-től is könnyebb. És még ér is valamit.
Majd kitalálom még. Addig is ellennék itt, akár a nagy cégnél is, ha nem kellene több műszakban járni.

Pl. a mintagyártáson. Pont oda nyalta be magát az osztálytársam, aki C és Gy féle. Lefikáztam a hypefont, és túlzásba vittem a dicsekvést, mikor
szóba került, hogy milyen Golfot vegyünk... Ő ajánlotta a kettes golfot, és a hármas golfot, én meg végül odaírtam, hogy akkor add össze... :lol:
Tehát volt oka pluszban még megutálni, miközben mindennap részt vesz a csattogók versenyén. Aztán most ugye gond, mert máshol a környéken nem igen van jól fizető egy műszak, különben még nem is érdekelne.

Amúgy meg szemét ez a nagycég. Kiküldi a kollégáit betanítani karácsonykor Németországba, és amit ott megkaptak fizetést, azt elvették tőlük itthon. Rajta volt a fizetés papíron is! 1.500 milliót vettek le. Így kb. 300e plusz maradt a kollégáknak és +50e forintos jutalom, mert hogy karácsonykor nem voltak otthon. Én ezt először nem akartam elhinni, aztán beléptem a megszerzett jelszavukkal a kollégák levelezéseik közé talán egyik éjszakai műszakban, ott volt beszkennelve a papír.

KD mester

#27 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.07.29. 20:59

Az a gond, hogy 5 éve is csak agyaltál ezen, azt mindig nem kezdted el... Kifutsz az időből...

KD mester

#28 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.07.29. 21:08

Toto megnézte a facebook profilodat, onnan. ;) Nem semmi, 16 évesen lediplomázni... :D

De hát messziről jött ember azt kamuzik, amit akar... ;)

Toto
TotoWood Lab

#29 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.07.29. 21:16

"Ide járt: Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Középiskola és Kollégium"
Közzétéve: 2013.
Győr

KD mester

#30 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.07.29. 21:19

Azt a q...rva, mekkora bukta. :lol: :lol: :lol:

Pont most akartam dobni neki egy fasza áramlástan feladatot, amiben lehet divergenciát, meg tömegáramlást számítani. Egy gépészmérnök vágná azt. De akkor már felesleges, így is lebukott...

Toto
TotoWood Lab

#31 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.07.29. 21:26

KD, adjál neki műszaki feladatot! :lol:

KD mester

#32 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.07.29. 21:27

Jól van, elég a hülyeségből.

Hogy néz ki egy differenciál dugattyú? (differenciális munkahenger) Mi az egyáltalán?

Konzol
Kapcsolat:

#33 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2016.07.29. 21:30

KD mester írta:dys-cus te tudol programozni assemblyben? :shock: Az igen...

Ritka undorító dolog. Legalábbis én igen nagyon utáltam anno....
Szerintem a legtutibb. :-) Amit nem lehet megcsinálni C-ben, azt talán meg lehet csinálni assembly-ben. Amit nem lehet megcsinálni assembly-ben, nos... azt nem lehet megcsinálni.

KD mester

#34 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.07.29. 21:33

Amit nem lehet megcsinálni assembly-ben, nos... azt nem lehet megcsinálni.
Azt meg lehet csinálni nemsokára quantum számítógépen... :D

KD mester

#35 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.07.29. 21:35

Arghalos írta:Na szevasztok ! Hajrá fejben kártyázók!

Köszönjük Emese. Hát lebuktál. Van ez így...

Azé szurkolok, hogy meglegyen a kettes matek érettségid majd jövő nyáron, vagy két év múlva. Azzal már felvesznek Dunaújvárosba... :D

Konzol
Kapcsolat:

#36 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2016.07.29. 21:36

KD mester írta:
Amit nem lehet megcsinálni assembly-ben, nos... azt nem lehet megcsinálni.
Azt meg lehet csinálni nemsokára quantum számítógépen... :D
Jah... a végtelen ciklus is véges idő alatt véget fog rajta lefutni:-)

KD mester

#37 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.07.29. 21:38

Egyébként Toto, csak egy ilyen lájtosat akartam...
1aa.gif
1aa.gif (47.35 KiB) Megtekintve 12441 alkalommal

Toto
TotoWood Lab

#38 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.07.29. 21:40

Könnyű olyan programot írni, ami még akár kvantum számítógépet is megizzasztja.

Viszont már sokkal nehezebb olyan program összehozása általában, amelyhez nem szükséges nagy erőforrás, mégis jelentős eredmény érhető el vele.
Most persze nem mondok példát, de említhetnénk az Xbox360 konzolt teljes mértékben kihasználó Forza4-et, vagy éppen a Grand Theft Auto 5-öt.

Toto
TotoWood Lab

#39 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.07.29. 21:43

KD mester írta:Egyébként Toto, csak egy ilyen lájtosat akartam...
Na ehhez már nem értek. Mi levegővel üzemelt munkahengerrel dolgoztunk, amelyen volt A pont és B pont. Olyat kellett összeszerelni, semmi extra.
Viszont ez nem tudom, mi. :lol:

KD mester

#40 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.07.29. 21:44

A Z80-ra írt, 1K-s memórián elférő sakkprogram sztem jobb példa lenne, mint a GTA5...

KD mester

#41 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.07.29. 21:46

Toto írta:
KD mester írta:Egyébként Toto, csak egy ilyen lájtosat akartam...
Na ehhez már nem értek. Mi levegővel üzemelt munkahengerrel dolgoztunk, amelyen volt A pont és B pont. Olyat kellett összeszerelni, semmi extra.
Viszont ez nem tudom, mi. :lol:

Én se B+ :lol:

De egy gépészmérnök simán megoldaná. ;) Ez gépészmérnök kiszh-ból egy feladat. Még csak nem is vizsga. Szal nem lehet olyan nehéz. Gondolom...:lol:

Konzol
Kapcsolat:

#42 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2016.07.29. 21:49

KD mester írta:A Z80-ra, 1K-s memórián elférő sakkprogram sztem jobb példa lenne, mint a GTA5...
Valós idejű adatfeldolgozás korlátozott erőforrás mellett is komoly fejvakarást tud okozni egészen egyszerűnek tűnő feladatoknál is.

Toto
TotoWood Lab

#43 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.07.29. 21:51

Remélem azért küld képeket az amerikai kirándulásról... :lol:
Csak ki ne derüljön, hogy összekeverte a képeket valamelyik rokonja képével... :twisted:

KD mester

#44 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.07.29. 21:53

A diffdugattyúról, meg azt hittem, hogy arghalos fog mesélni. Nagyon trükkös-ötletes gépész cucc ám.

Egy útszelep van benne, meg egy munkahenger....

És kétféle üzemmódot tud. Gyorsan mozog kis erővel, vagy lassan nagy erővel.

Toto
TotoWood Lab

#45 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.07.29. 21:57

KD mester írta:A diffdugattyúról, meg azt hittem, hogy arghalos fog mesélni. Nagyon trükkös-ötletes cucc ám.
Egy útszelep van benne, meg egy munkahenger....
Ez az oda-vissza mozgó gondolom. Semmi extra. Viszont vigyázni kell vele, mert nagy erőt tud kifejteni még 6 bar-on is a nagyobb átmérőjű.

Toto
TotoWood Lab

#46 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.07.29. 22:02

Konzol írta:
KD mester írta:A Z80-ra, 1K-s memórián elférő sakkprogram sztem jobb példa lenne, mint a GTA5...
Valós idejű adatfeldolgozás korlátozott erőforrás mellett is komoly fejvakarást tud okozni egészen egyszerűnek tűnő feladatoknál is.
Na igen. Azért nem elég egy programozónak lenni, hanem jól kell programozni is. Én, amit saját erőmből megtanultam, nem elég azért mindenre.

KD mester

#47 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.07.29. 22:10

Nem, abban csak egy dugattyú van. Trükkös cucc....Gépészeknek oktatják...

Firkáltam. Így van gyorsmenetben:
diff1.png
diff1.png (3.42 KiB) Megtekintve 12610 alkalommal

Toto
TotoWood Lab

#48 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.07.29. 22:13

Ez mi? :D
Egy vezérlő szelep hiányzik a képről.
Mert ez így nem fog működni.

Szelephez van fojtó, és minden szar. Pl. ami kiengedi a levegőt az A pontból. Még rugó is lehet benne. Alkalmazásfüggő.

KD mester

#49 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.07.29. 22:17

Az útszelepre már lusta voltam. Különben sem vagyok gépész vazze...

Egyébként meg de!

Ez így lerajzolva, így fog működni. ;) Most van differenciális üzemben.
Mondtam, hogy trükkös...

Van elektronikai "megfelelője" is a szabályzástechnikában. Az is trükkös...

Toto
TotoWood Lab

#50 Re: Windows rendszerek

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.07.29. 22:23

Na jó, ez nekem magas. Életemben nem láttam így bekötve szelepet. Ha ráengedjük a levegőt mindkét oldalra, akkor kb. nem mozdul sehova.

Válasz küldése