Ali, ebay, stb tapasztalatok

Válasz küldése
dyscus

#51 Re: Ali, ebay, stb tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2022.01.08. 21:38

Bizony, szomorú ez. A Posta Budapesti központú cég. A vezetők budapestiek. A dolgozók meg vidéki, trágyán nevelt gombák. Na azoknak a vezetőknek nagy a pofája. Én elkészítek egy erősítőt 350 ezerért. A pesti szélhámos, mert "káosz" van a fejében fél óra alatt 60 ezerért tönkre teszi. Mert ő "pesti". És mindenhez is hülye. Sajnos ez a valóság. Ezt abszolult politika mentesen írtam. Nekem itt a postával még nem volt rossz tapasztalatom. A csomaghordó bácsinak (nálam 17 évvel fiatalabb) húsvétkor adok 1/2 liter pálinkát. A kispostán dolgozó lányoknak meg intézem a nőgyógyászt. Szent a békesség, mindent megkapok, igaz csúcsban pl. ilyenkor az ünnepek alatt néha a postásnéni nem hozza ki a kis csomagot. Na olyankor elmegyek a csajokhoz, elmesélek két viccet, meg hol hol nyaraltam, meg két repülős sztorit. Nekem ez ingyen van, ők meg jól érzik magukat tőle, mert valaki ember számba veszi őket. Probléma nincs. Pesten ilyen nincs. Mindenki csak saját magával foglalkozik, hiányzik az emberek egymás iránti megbecsülése. Az, mármint BP. egy másik ország. :lol:

Zsoci

#52 Re: Ali, ebay, stb tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: Zsoci » 2022.01.19. 12:27

Újabb fejlemények!
Rendeltem drótot, csatlakozót, miegymást (phono kábel topic) a HifiCollective-ról. Nem egy óriási összeg. A szállításnál viszont nem választottam a Royal Mail-t, mert a Royal Mail max az Angol határig van, vagy esetleg a Magyarig, s onnan pedig: a Magyar Pósta. Na ezt nem. Kerül, amibe kerül.

Három nap alatt érkezett meg a csomag, a FedEx hozta. Egyszerűen a futár a kezembe nyomta, s elment.

Ingyen ebéd itt sincs, a csomagban egy magyar nyelven írt levél a FedEx-től, hogy levámolták a csomagomat, és az ilyen, meg olyan EU rendelet szerint számoltak. Kiszabtak rá az ÁFÁ-t, s innen, hogy abszolút korrekt legyek, szó szerint idézek a levelükből:

"A kiszabott 7530 HUF összegű áfát kérjük, a Pénzügyi Osztályunk által hamarosan kiküldött bizonylat alapján, az ott szereplő számlaszámra szíveskedjen átutalni!"

Idézet vége. Utaljak majd, utólag, megbíznak bennem. Majd küldik.

3 napos szállítási idő versus Magyar Pósta 2 hónap. Az összehasonlítás teljesen korrekt, mindkettő műszaki cikk, Angliából Magyarországra. Minimális időkülönbséggel. Lásd fentebbi bejegyzésem.

Szerintem ennek a hatalmas különbségnek csak egyetlen egy oka lehet: A FedEx nem budapesti cég!

Zs.

Arthur

#53 Re: Ali, ebay, stb tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: Arthur » 2022.01.19. 13:39

Én ma írtam egy újabb reklamációt a postának, de kértem, hogy írják meg, melyik jogszabály, vagy belső utasítás akadályozza meg őket abban, hogy eleget tegyenek vállalt kötelezettségüknek. De legalább tudom, hogy csomagom jött, mert sms-t küldtek róla, hogy egyébként ami rendesen megcímzett küldeményem, amit ki kellene szállítaniuk, de ki nem hozzák, postafiókba nem teszik, az megérkezett és bemehetek átvenni. Még egyébként azt mondom, ez sem érdekelne, mert bemegyek, nem halok bele. De abba igen, hogy miközben a 12 ablakból 2 megy csak (történetesen az egyik a küldeményes ablak) és láthatóan én vagyok az egyetlen, aki a csomagját szeretné intézni (ugye ez gyorsan felmérhető a húzott szám alapján), gyorsan lezavarnak előttem félszáz embert csekkbefizetéssel, miközben hátul elütik egymást a lófráló (éa. közlekedő, tehát biztosan fontos dolgot végző) emberek. Amúgy szerencse teljesen, hogy ha akarnék, közben minden sz@rt vehetnék, mert lassan mindent is árul a posta, meg mindennel is foglalkozik, csak éppen a dolgával, feladatával nem. A futárszolgálatok meg igen, ahogy Zsoci is írta, pikk-pakk kihozzák a motyót (a nem fizetőset is), és még jófej módon előtte rám is csörögnek, hogy "nemsokára ott vagyok". Ez utóbbit el sem várnám egyik kézbesítőcégtől sem, de így is galaxisnyi a különbség... (a csomagjaim mind beférnek a legkisebb postaládába is amúgy :D )

Azt is megkérdeztem, hogy meséljék már el, hogy van az, hogy időnként kapom a fizessek 399Ft-ot vámkezelés kapcsán online, vagy kézbesítéskor 799Ft-ot (most abba bele se menjünk, hogy a vámkezelés vége mind 0% VÁM és 0% áfa fizetési kötelezettség, mert minden fizetett volt), de ha az offline fizetést választom, ami nekem ugye nem annyira baráti a dupla költség miatt, akkor furcsa módon másnap (és igen, személyesen!) ott toporog az ajtómban a cégnél a postás, a csomagommal a kezében. Ha a 399Ft-ot kifizetem online, akkor cca. 1 hónap, mire megkapom a csomagom (fentebb leírt csomagkezeléssel).

Arthur

#54 Re: Ali, ebay, stb tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: Arthur » 2022.01.20. 11:41

Sziasztok!

Csoda történt! Megvilágosítottak, hogy miért nem kapom meg a csomagjaimat, sasoljatok, mert értelmező olvasásra van szükség! "A 2017. április 8-án hatályba lépett 81/2017. Korm. rendelet értelmében a Posta a 324 × 229 × 24 mm-t meghaladó méretű, nem könyvelt küldemények kézbesítésének címhelyen történő megkísérlését mellőzheti."
Most várom a választ arra a kérdésemre, hogy ez mennyiben érint engem, mivel az összes csomagom összesen sem haladja meg ezt a méretet, illetve nyelvészkedés híjján is a "mellőzheti"-vel a rendeletalkotó azért hagyott kifutási lehetőséget a szolgáltatónak a jóindulatra. Nem beszélve a postafiókba történő csomagelhelyezésről. [gondolkodik] Várom izgatottan a választ :lol:

Arthur

#55 Re: Ali, ebay, stb tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: Arthur » 2022.01.28. 12:09

Sziasztok!

Innen vásároltatok már? Elég sok mindenük van (mondjuk árakat nem néztem EUS beszerzési lehetőségekből): https://luosheng-hifi.aliexpress.com/st ... 2e0emWa2tH. Annyi hamisítvány van, nem tudom, érdemes-e megreszkírozni [gondolkodik] . Ezzel kapcsolatban: Ti honnan vesztek most audiofil alkatrészeket EU-n belül/MO-n kívül?

Üdv:
Arthur

lancerboy

#56 Re: Ali, ebay, stb tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: lancerboy » 2022.01.28. 19:12

https://www.audiophonics.fr/en/
https://www.audiohobby.eu/en/

EU-s, megbízható boltok jó árakkal.

Arthur

#57 Re: Ali, ebay, stb tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: Arthur » 2022.01.28. 21:27

Köszi szépen! Megnézem!

Zsoci

#58 Re: Ali, ebay, stb tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: Zsoci » 2022.04.22. 13:44

Én azt hiszem, hogy a pósta egy örök és kimeríthetetlen témát fog szolgáltatni még sokáig mindannyiunknak. Talán akkor fog ez megváltozni, ha egyszer beköszönt nálunk is a nyugati életszínvonal, azaz...

Legújabb ügy: eBay-ről rendelt CD játszó optika. A távoli Németországban adták fel.
Az izgalmak ismét akkor fokozódnak, amikor átlépi a Magyar Határt. Érdemes megnézni, hogy szerény kis országunkon belül milyen utakat jár be a csomag: Vecsés - Budaörs - Vecsés - Budapest - Budaörs - ÉS MÉG NINCS ITT!
A Német bolt DHL-el adta fel a csomagot. A DHL a Német Posta cége/tulajdona, ezért Mo-n a Magyar Pósta (ó) a partnerük. Itt kezdődnek a bajok. Ugyan ez pl Ausztriába rendelve (mert néha Ausztriai címre is rendelek) maximum 2-3 nap.
:-)
pósta sokadik.JPG
pósta sokadik.JPG (97.25 KiB) Megtekintve 8060 alkalommal

dyscus

#59 Re: Ali, ebay, stb tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2022.04.22. 17:10

"Én azt hiszem, hogy a pósta egy örök és kimeríthetetlen témát fog szolgáltatni még sokáig mindannyiunknak. Talán akkor fog ez megváltozni, ha egyszer beköszönt nálunk is a nyugati életszínvonal, azaz...
"
2 éve Angliában- ami azért nyugati életszínvonalat képvisel- nyolcvan év után kézbesítettek egy levelet. :lol: Tehát a Magyar Posta ahhoz képest jó, pedig a felsorolt települések vezetői keleti színvonalat képviselnek... :P

Zsoci

#60 Re: Ali, ebay, stb tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: Zsoci » 2022.04.27. 15:37

Április 21-én botor módon azt hittem, hogy nemsokára megkapom a csomagot. Hiba volt. Azóta még egy jópárszor megutaztatták a Vecsés-Bp-Budaörs vonalon.
Ottó figyelmét felhívnám arra az aprócska tárgyi tévedésére, hogy a Magyar Póstát a Magyar Állam üzemelteti és nem az önkormányzatok.
Posta10.JPG
Posta10.JPG (86.19 KiB) Megtekintve 8012 alkalommal

dyscus

#61 Re: Ali, ebay, stb tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2022.04.27. 16:55

Zsoci! Hiába állami, helyi szinten az önkormányzattal dolgoznak együtt, ismerik egymást a vezetők, stb. Ha ismernéd B.örs főpolgiát, akkor az el tudja intézni, hogy ne küldözgessék a csomagodat. Itt vidéken nekem eddig még nem volt ilyen problémám a Postával, viszont a DHL-el már igen. Pedig egy barátom ott pilóta. :lol:

Zsoci

#62 Re: Ali, ebay, stb tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: Zsoci » 2022.04.29. 13:51

Igazad lesz Ottó, mert nem kis fáradsággal odatelefonáltam az 5. számú Csomagkézbesítő Bázisra, ami egyébként nem Budaörs postahivatala, hanem egy központi bázis, mondhatnám a fél megye innen kapja meg a csomagokat.
Nos, azért nem kézbesítik, mert vonalkód problémájuk van. Hál' Isten a csomag megvan, előbb-utóbb ki is hozzák, csak e miatt a vonalkód miatt egy belső problémájuk akadt. Elnézést kértek.
Ebben tuti, hogy a budaörsi polgármester keze van benne!
Pikkel rám, nem akarja hogy pakkot kapjak!
Egy kis összefoglalás:
- Németországból Magyarországra DHL-el: 4 nap alatt (köszönhetően a jó pilótának)
- Magyarországon belül, úgy, hogy még nem kaptam meg: eddig 11 nap telt el.

Folyt.köv!

negru

#63 Re: Ali, ebay, stb tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: negru » 2022.04.29. 18:17

Én egy pozitív tapasztalatról szeretnék írni: április 19-én rendeltem egy matricaszettet a motoromra Kínából, aliexpress standard shippinggel szállították, tegnap hozta ki az Express One futárszolgálat. Szerencsére a magyar királyi postának semmi köze nem volt a küldeményhez

dyscus

#64 Re: Ali, ebay, stb tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2022.04.29. 18:26

Zsoci írta:
2022.04.29. 13:51
Igazad lesz Ottó, mert nem kis fáradsággal odatelefonáltam az 5. számú Csomagkézbesítő Bázisra, ami egyébként nem Budaörs postahivatala, hanem egy központi bázis, mondhatnám a fél megye innen kapja meg a csomagokat.
Nos, azért nem kézbesítik, mert vonalkód problémájuk van. Hál' Isten a csomag megvan, előbb-utóbb ki is hozzák, csak e miatt a vonalkód miatt egy belső problémájuk akadt. Elnézést kértek.
Ebben tuti, hogy a budaörsi polgármester keze van benne!
Pikkel rám, nem akarja hogy pakkot kapjak!
Egy kis összefoglalás:
- Németországból Magyarországra DHL-el: 4 nap alatt (köszönhetően a jó pilótának)
- Magyarországon belül, úgy, hogy még nem kaptam meg: eddig 11 nap telt el.

Folyt.köv!
Németországból kamionon jön a csomag, nem Jumbo Jet-el, amit a haverom vezet. S mint írtam korábban, az angol posta sem jobb. :lol:

Zsoci

#65 Re: Ali, ebay, stb tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: Zsoci » 2022.05.02. 12:07

Kezd izgalmasan alakulni!
Posta11.JPG
Posta11.JPG (76.48 KiB) Megtekintve 7878 alkalommal
Nem azért vagyok ideges, mert drága volt, vagy nagyon kell ez a lézerfej, nem.
Ez egy 2000-es évek beli élvonalbeli (Cary Audio) CD játszó, amiben még jól működik a lézerfej, de mivel semmi sem tart örökké, de főleg a lézerfejek nem, ezért még idejében megrendeltem az E-bay-ről az utolsó előtti darabot tartaléknak.
A CD nagyon kiment a divatból. Magam is LP-t hallgatok inkább, de mivel van egy viszonylag komoly CD gyűjteményem, amely a piacon gyakorlatilag eladhatatlan, ezért "megtiszteltem" őket ezzel az egyik legjobb Durr-Brown DAC-os CD játszóval.
Egyszóval uraim csak imádkozni tudok, hogy igaz, amit ír a pósta, és nem az a helyzet, hogy összetörték a csomagot.

negru

#66 Re: Ali, ebay, stb tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: negru » 2022.05.02. 16:54

Zsoci írta:
2022.05.02. 12:07
Kezd izgalmasan alakulni!
Posta11.JPG
Nem azért vagyok ideges, mert drága volt, vagy nagyon kell ez a lézerfej, nem.
Ez egy 2000-es évek beli élvonalbeli (Cary Audio) CD játszó, amiben még jól működik a lézerfej, de mivel semmi sem tart örökké, de főleg a lézerfejek nem, ezért még idejében megrendeltem az E-bay-ről az utolsó előtti darabot tartaléknak.
A CD nagyon kiment a divatból. Magam is LP-t hallgatok inkább, de mivel van egy viszonylag komoly CD gyűjteményem, amely a piacon gyakorlatilag eladhatatlan, ezért "megtiszteltem" őket ezzel az egyik legjobb Durr-Brown DAC-os CD játszóval.
Egyszóval uraim csak imádkozni tudok, hogy igaz, amit ír a pósta, és nem az a helyzet, hogy összetörték a csomagot.
Volt már nekem is ilyen esetem, szerencsére nem volt semmi baja a csomagnak, csak elfelejtettek rá érkeztető vonalkódot ragasztani, vagy valami ilyesmi, ezért kicsiny falumból 300 kilométerre visszaküldték a nemzetközi postakicserélőbe, ott szüttyögtek vele egy ideig, aztán már előírásszerűen felszerelve újra megérkezett a helyi postára, akkor már kézbesíthető állapotban. Semmi baja sem volt.

Zsoci

#67 Re: Ali, ebay, stb tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: Zsoci » 2022.05.10. 15:29

Sajnos a végkifejlet szomorú lett.
A nyomkövetőn azt jelzik, hogy megjött.
Valójában nem jött meg.
Írtam nekik.
Visszaküldték a feladónak.
Úgy, hogy tudják, hogy ki a címzett, hiszen kb 3 levelet írtam nekik, névvel, címmel, telefonszámmal, csomagszámmal. Amelyekre, mint lent látható is, válaszoltak is.
Ha ezek után Ottó mond valamit, lekaparom magam.
Ez pósta komplett idióta!
Ötletem sincs, mit csináljak. Egyszer már kifizettem az eBay-en a szállítást a Német cégnek.
Posta13.JPG
Posta13.JPG (53.15 KiB) Megtekintve 7810 alkalommal
Posta14.JPG
Posta14.JPG (40.25 KiB) Megtekintve 7810 alkalommal

lancerboy

#68 Re: Ali, ebay, stb tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: lancerboy » 2022.05.10. 16:47

"megértéssel fogadja"
Ezen mit lehet megérteni? Gondolom, semmiféle kártérítési kötelezettségük nincs...

Zsoci

#69 Re: Ali, ebay, stb tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: Zsoci » 2022.05.11. 10:45

63 EUR-om bánta ezt a kalandot. Természetesen, mivel a cím helyesen volt megadva (az eBay-es pasas még precíz számlát is küldött - Német lévén), ezért a csomag visszaküldését elveszésnek, elvesztésnek értékelem.
Mivel ez egy ragszámos, azaz biztosított küldemény volt, megírtam a követelésemet a póstának, számlával igazolva.
Egyelőre itt tartok:
Posta15.JPG
Posta15.JPG (40.54 KiB) Megtekintve 7758 alkalommal

Zsoci

#70 Re: Ali, ebay, stb tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: Zsoci » 2022.05.12. 15:11

Pozitív fejlemények!
Na nem a pósta felől, hanem az eBay felől érkeztek. Ugyanis az eBay (csak most jöttem rá) nem a magyar pósta nyomkövetése felől, ahol sikeres kézbesítést írnak, hanem a feladó Német DHL nyomkövetése felől közelíti meg a dolgokat, ezért az eBay olalon ez látszik:
Posta16.JPG
Posta16.JPG (35.79 KiB) Megtekintve 7718 alkalommal
Azon melegében írtam is az eBay-nek.
Ezt megelőzőleg persze írtam az elmúlt 3 napban két e-mailt az eladónak is, egyet angolul, egyet németül, majd az üzenetrögzítőjére is rámondtam, hogy mi a helyzet. Nem akartam megszívatni a pósta hibája miatt. De hát ha nem válaszol, akkor nem tudok mit tenni, megreklamáltam.
Pár percen belül jött is válasz, egyelőre még csak az eBay-től:
Csatolmányok
Posta17.JPG
Posta17.JPG (29.39 KiB) Megtekintve 7718 alkalommal

Zsoci

#71 Re: Ali, ebay, stb tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: Zsoci » 2022.05.16. 13:29

Annak a 47 embernek, akit érdekel ez az ügy: további fejlemények:
Az eBay hatására előkerült a feladó is végre. Küldött egy levelet, meg egy fényképet a csomagról, amiben látszik a helyes címzés, meg a Magyar Posta matricája, hogy nem tudták kézbesíteni.
Bónusz extra: a Német DHL kiszámlázott nekik még 11,90 EUR-t, a visszaszállításért.
Egyelőre itt tartunk.
A póstának írt panaszlevelemet kiegészítettem ezzel a fényképpel és a követelésemet megtoldottam ezzel az összeggel.
Egyúttal megkértem a feladót, hogy nyújtson be egy panaszt a Német DHL-nél is.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsoci 2022.05.16. 15:00-kor.

Zsoci

#72 Re: Ali, ebay, stb tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: Zsoci » 2022.05.16. 14:59

Posta18.JPG
Posta18.JPG (115.63 KiB) Megtekintve 7675 alkalommal

dyscus

#73 Re: Ali, ebay, stb tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2022.07.19. 10:11

Én is rendeltem a Collective-ről. Ők leszámláztak cakumpakk 196,08 Eurót, amit ki is fizettem. Az árú a megrendeléstől számított 4. napon BP-n volt a Fedex-nél, mert ugye én barom azzal kértem a szállítást. Budapestről hozzám 2,5 hét alatt jutott el az árú, miközben vagy 4-5 jogi bikkfa nyelven megfogalmazott emailre válaszolgattam. A tőköm tele volt már vele. Végül a futár csak kihozta a csomagot. Egy hete. Tegnap kaptam egy számlát a Fedextől, hogy fizessek nekik 27795 Forintot Áfának, meg mindenféle felszámolt díjnak. Így történt meg, hogy az a pár ellenállás, kondi ami egy line erősítőhöz szükségeltetik 100 000 Forintomba van. Félre értés ne legyen! Csövek, hálózati trafók doboz, csatlakozók sehol sincsenek. Nos azt hiszem ez az utolsó egyéb project, amit bevállaltam. Még pár TC Zero-nak meg van az alkatrésze, azt megcsinálgatom, aztán vége a hobbizásnak. :cry:
Egyszóval nem csak a magyar posta baszakszik az emberrel, hanem az amerikai Fedex is. Politika független a hülyeség. :lol:

Zsoci

#74 Re: Ali, ebay, stb tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: Zsoci » 2022.07.20. 10:16

Otto, ez nem Fedex volt, hanem a Brexit. Tökön szúrták magukat az Angolok. A postához, meg a futárszolgálatokhoz ennek semmi köze.

Zsolt

Válasz küldése