B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

psuser

#1151 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: psuser » 2019.06.12. 08:16

Sziasztok !

Csak 1 kérdés - B9-B100 esetén 2x58 volt bruttó túl sok már vagy nincs gond tőle ?

PS

KD mester

#1152 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.06.12. 21:35

Messze túl sok... MJL21193/94-el is csak 8Ohm-ra...

KD mester

#1153 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.06.20. 21:57

featured-27.jpg

BlackFater vs Sajtos V4 összehallgatás nemsokára, itt az audioforum.hu-n...

(Sajtos, kezdhetsz izgulni, készítsd be a fél doboz lónyugtatót. :D :lol: )
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

KD mester

#1154 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.06.20. 22:07

Konzolhoz megérkezett a takmanos, horror áras alkatrészekből készült eredeti Sajtos által összerakott V4.

(Sajtos az előző oldalon a BlackFater-ről olvasottaktól megindíttatva, kitalálta, hogy akkor elküldi a legjobb V4-ét....)

De sajnos 1 hónapig nem küldte, mert jaj még ezt, jaj még azt fejlesszünk rajta még mielőtt, meg a tápja, meg a stb...
(Most már remélhetőleg elég jól "kimaxolta" minden téren azt a V4-et...)

Végül is megérkezett, küldtek róla fényképet nekem is:

IMG_20190619_221047.jpg
IMG_20190619_220946.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

KD mester

#1155 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.06.20. 22:46

Na nézzük mi van a V4-ben:

-"jóhangú végtranzisztor" Sajtos nagyon sokszor tett célzásokat, hogy a jó hangú végtranzisztor az egy nagy újítás benne, meg hogy "ő is NJW-vel kezdte" (vajon mire is célozhatott ezzel?)
-Takman ellenállók a visszacsatoló hálózatban, máshol meg a Dale RN széria Elna slimic II kondik a meghajtás tápjában és a jelútban (vcs hálózat) szóval mindenhol hájpolt alkatrészek
-Különleges, Marantz PM11S3 kapcsolás. A "jókapcsolás", ami minden helyzetben garantálja a sokkal jobb hangot a rossz hangú kapcsolásokkal szemben. :D
Ez annyira érdekesen néz ki lerajzolva, hogy az a dolog, aminek ilyen kapcsolása van, annak alapból elképesztően nagyon jól is kell szólnia, mint tudjuk.

Na hát egy ilyen ellenfél is lesz a Sajtos V4 számára mindjárt a V5-ben. Ebben csak az utolsó pont teljesül. A "jókapcsolás" magában.
Konzol először ezzel akarja összehallgatni.

A két nagyon hasonló kapcsolású, de alkatrészeiben erősen eltérő erősítő vajon milyen lehet egymáshoz képest? :?

A másik ellenfél a félvezetősök közül a BlackFater, ami egy teljesen más dolog:

-nincsenek hájpolt alkatrészek, csak közönséges átlagos kondik, ellenállások és félvezetők
-a kapcsolás az ismert legegyszerűbb, legbutább tankönyvi alapkapcsolás: Differősítő +VAS.
-viszont van benne valami alkatrészek közötti szinergia. Valami mágia, ami olyan módon működik, hogy az elektronikai ismeretekkel teljesen megfoghatatlan, definiálhatatlan/érinthetetlen. A tömény sűrített hifis ezotéria... :lol:

Konzol

#1156 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.06.20. 22:52

Valóban itt van a két végfok, ha tetszik authentikus V4-ek. Sőt, már a hangjukat is hallatták a ma kora esti csendben.

Egyébként le a kalappal sajti előtt, nagyon gondos, szép munka, minőségi alkatrészekből megépítve. Dale és Takman ellenállások, Elna kondik stb. A műszaki részleteken túl is korrekt, segítőkész volt sajti - esélyem sem lett volna így összerani. Szóval ez úton is köszönet neki.

Ez volt a nyilvános köszönetnyivánításom.
És a korrektségre illik azzal is felelni, szóval ettől még szívfájdalom nélkül fogom kritizálni vagy dicsérni a cuccot, ha megérdemli:):):)
De csak mert oly szöörnyen didaktikus vagyok:):);)

Konzol

#1157 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.06.20. 23:07

Eltekintve a hájp lététől vagy sem, a Dale RN széria megfelel az amcsi katonai szabványoknak, és mint ilyen megbízható, állandó minőségű holmik. És már piacon van jó pár éve. Ez az utánépíthetőség miatt szerintem jó pont a V4-nek. Mindamellett lehet, hogy nem ez a legjobb választás a végső hangminőség szempontjából. Ha mondjuk egy gyorsan vàltozó felépítésű/minőségű hót kommersz akármivel vetjük össze, amiből a tegnapi pazar hangú, a holnapi meg simán csak xar...

Kondik dettó. Mindamellett valóban az az igazi, ha illenek egymáshoz az alkatrészek...

dyscus

#1158 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2019.06.21. 09:31

Rendkívül kíváncsi vagyok a tapasztalatokra a meghallgatás terén.

KD mester

#1159 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.06.21. 12:29

Közben leesett, hogy lehet, hogy kellemetlen helyzetbe hoztalak ezzel, hogy nyilvánosan bereklámoztam sajtos izéjának meghallgatását. Bocsánat, elnézést ez így nem teljesen esett le tegnap, hogy ez téged problémás/kellemetlen helyzetbe hozhat.

Írtad, hogy Sajtos korrekt volt veled... Hát persze, azt akarja, hogy minél jobbnak halld a V4-et. :lol:

Igazából csak sajtosra akartam kicsit ráhozni a frászt azzal, hogy nyilvánosan bereklámozom. (Attól csak bepisál. :mrgreen:)

Ha nem akarod leírni a tapasztalatokat, nem kell. Nekem, meg sajtosnak azért írd majd meg pü-be...

Konzol

#1160 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.06.21. 12:37

:D Rendben. Ez is korrekt volt :)

KD mester

#1161 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.06.21. 12:42

Még egyszer elnézést kérek!

Csak legyőzhetetlen kényszert éreztem, hogy sajtosra kicsit ráhozzam a frászt. :lol:

(Veled szemben ez elég tapintatlan húzás volt, elnézést kérek érte.)

KD mester

#1162 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.06.21. 12:53

dyscus írta:
2019.06.21. 09:31
Rendkívül kíváncsi vagyok a tapasztalatokra a meghallgatás terén.
Ez Sajtosnak a legújabb, legvégsőbb V4-e. (az eddigi legutolsó verzsön). Nem az, amit a talin hallottál és nem az, ami Toto-nak van.
Elvileg lényegesen jobb hangú annál a korai verziónál (gondolom én...)

Egyébként sajtos nagyon szeretne egy ilyen skalpot. Azért küldte el a V4-et. Valljuk be ez így van, tök egyértelmű, hogy mi volt a célja.
Én meg úgy voltam vele, akkor ba...a meg legyen. Ha ilyen bátor gyerek ez a sajtika, bevállal egy ilyet, akkor hajrá...

Konzol

#1163 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.06.22. 10:25

Na, akkor beszéljek kicsit a V4-ről. Ha már, akkor már:):) Nem titok itthon hibrid B100 van, amit egyébként szeretek. Ennek fényében írok par szót a V4-ről. Hangsúlyozom nem A-B tesztet csináltam, hanem bekötöttem a B100 helyére, és azon szólt a zene, miközben tettem vettem, csináltam a dolgaim. Nem tartottam fontosnak, hogy akármennyi időt folyamatosan figyeljek, hanem volt, hogy beültem a "sztereo székbe" pár percre, de leginkább zajlott a szombat délelőttöm. Nyilván nem ez a legjobb módszer egy erősítő megítélésére, de az én zenehallgatási szokásom ilyen, ebben a környezetben kell jól teljesítenie. Ilyen értelemben magasról teszek a meghallgatási metodikákra.
Zenék össze-vissza, de leginkább progresszív rock. Forrás LP Shure SC35C-vel,vagy TDA1541 dac H3 soc után.

Csendes! Hallgat mint a sír! Bekapcsoltam egyáltalán?? Persze be, mert virít a ledje.
És hát meg is szólal, ha rátapicskolok a lejátszás gombra:):)
Teljesen jó! Tiszta, nem torz, magabiztos. Nem hívja föl magára a figyelmet teszi a dolgát.
Sávszélek rendben lévőnek tűnnek, dinamikával sincs bajom. Lehet rajta zenét hallgatni Persze most digitális szól, az megengedőbb bizonyos szempontokból.
Jó erősítő ez! Nyilván nem tökéletes, de azért nem a létra alján ücsörög. Hogy valami negatívumot is mondjak, szerintem a hibridem basszusa szubjektíve valódibb. Persze tudom, a félvezetősök basszusa az igazibb... Na mindegy.
LP:
Már megint a csend... de mint fent. Jó hang, világos, egészséges. Tiszta. Persze az analóg az képes gonoszságokra...
Jó hallgatni, de mintha udvariasabb lenne a kelleténél... nem is udvarias, inkább kevésbé hagyja ugrani a tranzienseket. És hol a lemez zaja? Hülyeség, de nekem hiányzik. Lehet, hogy nem illenek össze a korrektorral? Na majd ellenpróba az indiscreete-tel, ha újból összerakom végre. ( most egy IC-s korrektor szól, ami kifejezetten jó, de az indiscreete határozottan gyorsabb )

Egyelőre ennyi.

Ja! Még egy fontos dolog, hagyni kell melegedni! Ég és föld!:):);)

Toto
TotoWood Lab

#1164 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: Toto » 2019.06.22. 10:49

NJW tranzisztornál meg nem kell olyan, hogy 20 percet várjak, hogy jobb legyen a hangja. Be kell állítani helyette egy megfelelő nyugalmi áramot, oszt jól van. V4-nél meg kell 20 perc legalább, hogy jobban szóljon. Aki LP-t szeret hallgatni, vagy kedveli a karakterét annak lehet, hogy a V4 is tetszeni fog. Legalább is, miután kidobálta a kettyóságokat belőle. Na de a módosítás után -sokkal- jobban szólt a V4. Mondjuk én diamond buffert hallgatok továbbra is, más erősítők azóta be sem voltak kapcsolva.

Konzol

#1165 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.06.22. 10:58

V4 húsz perce az inkább egy óra. Nálam. Akkor sokat javul a felbontása, kisimul. Hidegen karcos, nyers. A csöveimnek is kell fél óra... és száz-kétszáz óra bejáródás...

Konzol

#1166 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.06.22. 11:07

Ja és nem dobálok ki belőle semmit! Nem az enyém, kölcsön kaptam. :);)
Nem is érzem, hogy bármit ki kellene belőle dobnom. Ebben az állapotában is jó holmi ez!

KD mester

#1167 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.06.22. 16:01

Én végig azt hittem, hogy Sajtos azért küldte el a V4-et, mert egy nyilvánosság előtti összehasonlítást szeretne a BlackFater-el, egyébbel, részletes leírással stb-vel.
De a privát elmondásod szerint, lehet, hogy nem ez volt a célja...

Még mielőtt egymásnak lennének eresztve a gladiátorok :lol: ...Tisztázni kéne vele, hogy szeretne e ő egy ilyen összehasonlítást?
Vagy inkább tartsuk meg magunknak az ilyen tapasztalatokat?

Az ilyenekből komoly sértődések is keletkezhetnek. Például, ha Sajtos számára nem túl szimpatikusan alakulnának a meghallgatási tapasztalatok...

Félreértés ne legyen én nem attól tartok, hogy rám megsértődik. (Tőlem aztán tetszőleges mértékben bekövetkezhet ez. :mrgreen: )
Csak azt nem szeretném, hogy én miattam másoknak legyen problémájuk az emberi kapcsolataikban.

Szóval nem ártana, hogy Sajtos (sajti) erről nyilatkozna valamilyen úton, hogy a továbbiakban legyenek ilyen erősítő összehallgatások is, (ha már elküldte a V4-et ezeknek semmi akadálya), vagy megelégszik annyival, hogy korrekt, hallgatható hangja van (a leírásból azt veszem ki) az erősítőjének és nem kíván ilyen játékokba részt venni...

KD mester

#1168 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.06.22. 16:43

Egyébként van ott minden konzolnál, ami szem-szájnak ingere, több tranyós, hibrid, millás árú Human Audio erősítő D-osztályú végfoka. miczo ARC végfoka is rendelkezésre áll. Szóval még full csöves erősítő is bevethető az ilyen játékokhoz.

Eljött az idő arra is, hogy köszönetet mondjak konzolnak. Tulajdonképpen ő szívességet tesz nekem, meg Sajtosnak.
Időt, energiát nem sajnálva meghallgatja és beszámol a dolgainkról. (Egy-egy ilyen hallgatózás fél napot simán elvesz az ember idejéből.)

Konzol

#1169 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.06.22. 18:20

HA most pont nincs itthon, de visszakerül hamarosan. Remélem!

Egyébként érdekes dolog az erősitő teszt. Főleg ezen a szinten. Bármennyire szórakoztató, de módfelett fárasztó tud lenni.
Akár óráról órára változhat a kedvenc. Az pedig szinte biztos, hogy napok kellenek mire leülepszik, kitisztul a végleges kép.
A múltkor a BF ilyen szempontból kivétel volt, az mindenképp klasszis elektronika. Annó a Tücsök, a 6N16B-s panel is elsőre kiemelkedett az akkori mezőnyből. Az E88CC-s már nem volt azonnal egyértelműen jobb a 6N16B-nél. Napok, hetek kellettek hozzá nekem, hogy mellette döntsek tartósan.

A mai megint csak nem túl hosszú meghallgatás alapján, a V4 - hiszen róla van szó - nem produkálta azt a fajta "hűha érzést".
( Ráadásul sajti szerint 8-10 órát ment eddig, és érezhetően változik a hangja, ahogy egyre többet van feszültség alatt. )
Az is igaz, a V4-nek a BF-hez, E88CC-hez viszonyítva kellene hűhának lennie. Ez pedig messze triviális feladat. Tudomásom szerint miczon, KD-n és rajtam kívül nem nagyon van olyan aki tartósan hallgathatta az előző kettőt, sajti ismeri a V4-ét, viszont nem ismeri a B100-at.

KD mester

#1170 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.06.22. 19:06

Félre ne érts, nem akarlak kényszerhelyzetbe hozni, hogy dönts közöttük.

De a franc gondolta volna, hogy ennyire hasonló lesz a két erősítő hangja.... :lol:

A viccet félretéve (q...ra nagyon más a két erősítő hangja természetesen) annak lenne értelme szerintem, ha már összehasonlítás, (hogy sajtos, ha belemegy), akkor részletesen egyik ilyen és így szólt, a másik meg úgy és annak a költői ecsetelése (ahogy a privátban is szokott menni) az egy igen érdekes olvasmány....lenne (mint idáig is ment a mindenféle dolgoknál).

Persze ez csak javaslat, nem kell bírónak sem lenned, (az már megvolt privátban úgyis). Így szerintem senki nem fog megsértődni, hogy le van húzva a dolga...

Karesz50

#1171 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: Karesz50 » 2019.06.22. 19:41

Csak vendég vagyok itt (tulajdonképpen arról sem tudtam tegnapig, hogy még itt vagyok) és nem szeretnék beleszólni semmibe (de azért csak nem tudom befogni a pofám:-) ). De erről az egészről most az jut eszembe, hogy néhány napja lehurrogott egy Bartos "nevű" egyén a másik fórumon amikor azt írtam, hogy műszakilag jó (az ideálist valamilyen szinten majdnem megközelítő erősítők) egyformán kell, hogy szóljanak. Nem ez az eset kezd most valamilyen (ezt megközelítő) formában kibontakozni?

Az igazi (eredeti) Marantz nagyon jó erősítő (hallottam szólni). A V4 ennek a végletekig leegyszerűsített "változata". A B100 is nagyon jól átgondolt buffer, a BF-t meg nem ismerem, mert nem találtam meg a rajzát, de nyilván az is méltó partnere a B100-nak. Ha mindkettő kap rendes tápegységet és dobozt, valószínűleg nem így szól végleges formájában, mint most egy ilyen sebtében elvégzett tesztnél. Ha nagyon hasonlóan szólnak, nem mindegy melyik jobb egy hangyányival? És egy végfok hangját nagymértékben befolyásolja a meghajtás is, az, hogy mennyire illeszkedik hozzá előerősítő (ha most van ilyen egyáltalán). A "szinergiának" az elő- és végfok között is meg kell lennie és erről most nem is esett szó.

Konzol

#1172 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.06.22. 19:48

Olyat hol írtam, hogy hasonló a két hang?
Olyat írtam, hogy mindkettő jó, de azt nem nem mondtam, hogy hasonlóak.

Tettem pár finom kritikai megjegyzést a V4-re
Olyat is írtam, hogy a csöves panelem basszusa érezhetően igazibb - persze az eddig jobb volt minden félvezetősnél.
Olyat is írtam, hogy a lemezzajjal valami nem kerek, másik RIAA korrektorral is meg kell hallgatnom
Olyat is írtam, hogy érezhetően változik a hangja.
És tettem pár pozitív megjegyzést is rá.

Olyat is írtam, hogy a csövesem jobban SZERETEM mint a BF-et. Azt nem mondtam, hogy jobb is, bár valszeg az.
Nyilván a valamit valamihez képest mérjük.
Mi ebben a nem világos?

Azt is tudod, többször leírtam, hogy teszek arra, hogy milyennek vélem a rövid tesztek alapján. Az a fontos nekem, hogy melyiket hagyom végül benn a rendszerben. Eltekintve a hűha faktoros cuccoktól. Azok ugye más ligában fociznak.

KD mester

#1173 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.06.22. 19:49

Karesz50 írta:
2019.06.22. 19:41
Csak vendég vagyok itt (tulajdonképpen arról sem tudtam tegnapig, hogy még itt vagyok) és nem szeretnék beleszólni semmibe (de azért csak nem tudom befogni a pofám:-) ). De erről az egészről most az jut eszembe, hogy néhány napja lehurrogott egy Bartos "nevű" egyén a másik fórumon amikor azt írtam, hogy műszakilag jó (az ideálist valamilyen szinten majdnem megközelítő erősítők) egyformán kell, hogy szóljanak. Nem ez az eset kezd most valamilyen (ezt megközelítő) formában kibontakozni?

Az igazi (eredeti) Marantz nagyon jó erősítő (hallottam szólni). A V4 ennek a végletekig leegyszerűsített "változata". A B100 is nagyon jól átgondolt buffer, a BF-t meg nem ismerem, mert nem találtam meg a rajzát, de nyilván az is méltó partnere a B100-nak. Ha mindkettő kap rendes tápegységet és dobozt, valószínűleg nem így szól végleges formájában, mint most egy ilyen sebtében elvégzett tesztnél. Ha nagyon hasonlóan szólnak, nem mindegy melyik jobb egy hangyányival? És egy végfok hangját nagymértékben befolyásolja a meghajtás is, az, hogy mennyire illeszkedik hozzá előerősítő (ha most van ilyen egyáltalán). A "szinergiának" az elő- és végfok között is meg kell lennie és erről most nem is esett szó.
Hát látod, mindenféle idióta alakok kószálnak a neten, mint az a "Bartos' is. :lol:

KD mester

#1174 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.06.22. 20:06

Olyat hol írtam, hogy hasonló a két hang?
Sehol, az csak célzás volt, hogy van ezek között néminemű különbség, amit lehet részletesen ecsetelni. Nem mondtam, hogy ezt írtad. Én a differenciák ecsetelését, mint érdekességet hiányolom. De nem akartalak semmivel felbosszantani. (Sokszor s...ul fogalmazok...)

Olyat is írtam, hogy a csövesem jobban SZERETEM mint a BF-et. Azt nem mondtam, hogy jobb is, bár valszeg az.
Tudom, nálad a csöves meghajtót semmi nem tudja überelni. De én mindenképpen akartam csinálni egy olyan meghajtót is a B100-hoz, ami valami hasonló, de piros tungi nélkül képes arra. Ez lett a BF, ezért vagyok erre különösen kíváncsi. miczo-nál, ha jól tudom, felér a piros tungis csöves meghajtóhoz is. (Ami az egyik legjobb B100 meghajtás lett szerintem is.) Annyi probléma van vele, hogy abba cső kell és nagyon drága, nagyon kékvérű fajta...

Konzol

#1175 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.06.22. 20:44

KD mester írta:
2019.06.22. 20:06
Tudom, nálad a csöves meghajtót semmi nem tudja überelni. De én mindenképpen akartam csinálni egy olyan meghajtót is a B100-hoz, ami valami hasonló, de piros tungi nélkül képes arra. Ez lett a BF, ezért vagyok erre különösen kíváncsi. miczo-nál, ha jól tudom, felér a piros tungis csöves meghajtóhoz is. (Ami az egyik legjobb B100 meghajtás lett szerintem is.) Annyi probléma van vele, hogy abba cső kell és nagyon drága, nagyon kékvérű fajta...
miczo ezt majd cáfolja, vagy igazolja, ha fontosnak érzi. :):):)

Konzol

#1176 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.06.22. 20:54

Tudod, hol van a feneség ebben az egészben, ha összevetem a BF-et a csövessel, simán tudnám kritizálni a BF-et, csak nem feltétlenül ÉRZEK hozzá kedved. De TUDNI tudnám:););)

MOT64

#1177 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: MOT64 » 2019.06.22. 21:30

Karesz50 írta:
2019.06.22. 19:41
műszakilag jó (az ideálist valamilyen szinten majdnem megközelítő erősítők)
Nem én vagyok Bartos. :lol: Azt azért kifejtenéd bővebben, hogy ez alatt mit értesz pontosan?

Konzol

#1178 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.06.22. 21:48

Jó is lenne, ha ez így lenne! Nem a Bartos kilétére értem, hanem az egyforma műszaki tartalomra.
Sajnos nincs így! Nagyon nincs így.
Teljesen át lehet szabni a hangot pusztán más gyàrtmànyú alkatrészekkel.

Konzol

#1179 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.06.23. 07:46

Vicces, mindazonáltal tragikus, hogy egyes honfitársaim bár írni olvasni tudnak, de az olvasottak értelmezése vagy rosszul, vagy sehogy sem megy nekik. A feketén és fehéren kívül más színt nem ismerve nehéz értekezni mondjuk a kék egyes árnyalatairól.

Érthetetlen számomra ez a V4 kapcsán kialakult ... akármi... Egyrészt itt a fórumon másrészt a kapott privàt üzenetekben. Valószínűleg én vagyok retardált, mert nem értem a kérdés fontosságát súlyát. Mivel ez nekem ez egész nem több mint a szabadidőm könnyed eltöltése, egy elnéző mosolyon túl nem tudok azonosulni a feltörő szenvedélyekkel, indulatokkal.

Hogy konkrét is legyek végre abban, hogy ki mikor, mit, vagy kit nyomott le:
A tankhajó a teknősbékát. Ebből született a közismert hasonlat.

Az ötletelést, belemagyarázást, értetlenkedést meghagyom azoknak, akiknek tisztánlátását a tények nem szokták megzavarni.

KD mester

#1180 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.06.24. 16:09

Teknősbékás, hajós, kalózos kalandregény.... Azt szeretne mindenki. :lol:

MOT64

#1181 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: MOT64 » 2019.06.24. 19:00

Konzol írta:
2019.06.23. 07:46
Vicces, mindazonáltal tragikus, hogy egyes honfitársaim bár írni olvasni tudnak, de az olvasottak értelmezése vagy rosszul, vagy sehogy sem megy nekik. A feketén és fehéren kívül más színt nem ismerve nehéz értekezni mondjuk a kék egyes árnyalatairól.

Érthetetlen számomra ez a V4 kapcsán kialakult ... akármi... Egyrészt itt a fórumon másrészt a kapott privàt üzenetekben. Valószínűleg én vagyok retardált, mert nem értem a kérdés fontosságát súlyát. Mivel ez nekem ez egész nem több mint a szabadidőm könnyed eltöltése, egy elnéző mosolyon túl nem tudok azonosulni a feltörő szenvedélyekkel, indulatokkal.

Hogy konkrét is legyek végre abban, hogy ki mikor, mit, vagy kit nyomott le:
A tankhajó a teknősbékát. Ebből született a közismert hasonlat.

Az ötletelést, belemagyarázást, értetlenkedést meghagyom azoknak, akiknek tisztánlátását a tények nem szokták megzavarni.
Miért csodálkozol? Már nekik is.

https://index.hu/belfold/2019/06/23/201 ... vegertese/

Konzol

#1182 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.06.24. 19:06

Ennyire nem lett volna világos amit írtam?
Mindegy, én értettem mikor visszaolvastam. Igáz már akkor is, mikor leírtam. :P

KD mester

#1183 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.06.24. 20:06

Off: Jájj, devla! Hát azért van ez tezsvírem, mert nő az arány a populációban. :mrgreen:

Romlik a statisztika... Jó, tudom, nem vagyok elég PC....

KD mester

#1184 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.06.25. 21:17

Visszatérve a BF vs V5 vs sajti V4-re:

Azt elfelejtettem leírni, hogy Sajtos is meg fogja kapni a V5-öt, meg a BF-et, ha sikerül vissza alakítani a másik BF paneleket. (A BF prototípusa banzai tulajdona. Először ő hallgatta meg, nagyon megtetszett neki, ezért ezeket ő kapja meg. Lassan vissza kell majd neki küldeni, nem akarom hónapokig hitegetni, hogy ha majd sajti is meghallgatta, akkor megkapja a paneleket. Szóval a másik paneleket kéne majd sajtihoz eljuttatni, ha sikerül a műtét.)

Aztán még miczonak is van sajti féle V4-e, nem tudom, mikor készül el meghallgathatóra (szóval nem csak tőlem van ám V4 ott :lol: ) Több rendszeren is adottak lesznek a meghallgatási lehetőségek...

Egyébként a tőlem származó V4-eket is rendbe tuningolta a kondikkal. Úgy tudom egész jók lettek végül. (Én nem foglalkoztam vele annyit, csak simán összeraktam kipróbálásra. (Inkább csináltam egy V5-öt. :lol: )

Válasz küldése