B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Konzol

#1201 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.07.04. 21:07

KD mester írta:
2019.07.04. 20:36

Azért tegyük akkor már hozzá, hogy ez egy nagyon alapos, ha jól tudom olyan egy hetes együttéléses, meg mindenféle konstellációban történő meghallgatás volt, ha jól tudom. (Szóval nem egy öt perces fülelés egy találkozón egy rossz akusztikájú teremben, amikre más esetekben az okos emberkék abszolút perdöntő ítéleteket szoktak ugye hozni.)
Az ilyen gyors tesztek szerintem nem szerencsések. Persze, hallani mindenfélét,csak a lényeget nem! A "demó" hangú cuccok szerepelnek jól, mert hű, de ilyen, hű de olyan, a másik meg hű de tompa, meg itt kevesebb, ott akármibb... Ja, hogy fél óra után a demó az idegölő, azt sose fogod megtudni, csak otthon, mikor már megvetted, mert a gyors teszteken addigra a negyediket fogod hallgatni. Ezért nem igazán érdekel, hogy reszel-e a magas, vagy üt-e a basszus, vagy akármi...
Bekapcsolom, szól egy darabig, átkapcsolok, a másik is szól egy ideig, de nem azzal gyötröm magam, hogy keressem, hogy mi miben jobb,vagy másabb... Az majd kialakul, hogy mi tetszik jobban

KD mester

#1202 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.07.04. 21:27

Hát igen. Nálad viszont ilyen DAC, olyan DAC, ilyen RIAA, olyan, amolyan, meg az erősítők bemelegítve, hosszú távon tesztelve, stb, elég nagy energia, idő befektetés mellett végezve.

És mégis kapod az ívet, hogy kellett volna tesztelni... :lol:

A találkozókon meg úgy csinálják, hogy valami szedett-vedett forrás, hangsugárzó, (egyetlen egy féle) amit valaki úgy odahoz.... Teljesen ótvar akusztikájú terem, stb. 3 percig, egyetlen zenei részleten...

De utána szentírásként mennek a "tények" egy adott komponens hangjáról, hogy az ilyen, meg olyan...

Na most ezekhez a szokásokhoz képest ez egy nagyon korrekt tesztelés volt szerintem...

Konzol

#1203 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.07.04. 21:29

Nem is lett az igazi a Shure M65 RIAA amit közben csináltam kitből... jó az, csak mégse... Kicsit túl kínai... kondik mehetnek belőle a kukába....

Egyébként persze, a csöveknek is melegedniük kell... A kisujjnyi 6N16B-nek 0.4A fűtő árammal is kell jó húsz perc...
A V4 egyértelműen sokkal jobb melegen! Kb 50 fokra fűtve egészen más, mint bekapcsolas után. A B100 kevésbé háklis az ilyesmire, de kb 40 fokosan az is jobb:) Feljebb nem mentem mert meguntam az öt percenkénti hőmérséklet méricskélést.

KD mester

#1204 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.07.04. 22:04

Na hát akkor nem lehet panasz az alaposságra sem...

Hőmérővel mértél, még a bemelegedés hőmérsékletét is figyelembe vetted.

(Pont mint a szokásos találkozós összehasonlítós teszteknél, ahol szintén még ez is figyelembe van véve. Ja, mégse... :lol: )

Konzol

#1205 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.07.04. 22:14

Amúgy is kíváncsi voltam mi hány fokos:):) Tudnom kell, hogy hová tegyem a bimetál kapcsolókat:):)

KD mester

#1206 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.07.05. 07:33

KSA/KSC-ből rendeltem nagyon alacsony bétájút, ezek szerint nem csak szimulátor szerint jó hangra. Érdemes lenne az opamp topológiájú erősítőknél VAS-nál meghallgatni.

Már megtörtént. Sajnos oda nem nyert. Eléggé nagyon nem... (V4,V5-be viszont jó volt VAS-ba, igaz nem csak ez...)

A szimulátoros dologra meg inkább nem írok semmit... :mrgreen:

Toto
TotoWood Lab

#1207 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: Toto » 2019.07.05. 09:55

Akkor ezek szerint az ST BD139-16 valahova sokkal jobb, mint a 2SC3503. Amúgy ez a V4 már baromira unalmas, többet mondod lassan, mint Sajtos. Jó erősítő, valahova tökéletesen megfelel, de már unalmas. Inkább beszélj CF/MATRIX-ról. :D :mrgreen:

KD mester

#1208 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.07.05. 11:39

Q....ra nem az van a tücsökben, BF-ben, meg a törpiben. Mindegyikbe másik VAS tranyó van.

De nem BD139. Egyébként igen, biztos van, ahova a BD139 jobb, mint a KSC. Mindenbe más a jó, vagy jobb. (Pl a Buddha egyik verziójába konkrétan jobb volt. De alapjáraton abba sincs BD...)
Amúgy ez a V4 már baromira unalmas, többet mondod lassan, mint Sajtos.
Hát látod engem érdekelt kedves főellenségem produktuma. Hogy mit sikerült neki összehozni.

Meg most Sajtos elküldte a V4-et, hogy megszerezze a B100 dolgok skalpját. Így ez a történet különösen érdekes volt a számomra. Ez van, engem ez hát hogy is mondajm, érdekelt. Szánom-bánom. :D

Nem foglalkozhat mindig, mindenki csak azzal, ami Toto nagyúr éppen aktuális érdeklődési körébe esik. ;)
(Különösen nehéz is lenne a 2 naponta változó érdeklődési körhöz alkalmazkodni... :D )

Toto
TotoWood Lab

#1209 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: Toto » 2019.07.05. 12:03

Nagyon nincs "érdeklődési kör" változás. Fejben kártyázás viszont megy, mert így kell kitalálni, melyik produktum lenne a legjobb. Megvalósítani mindet elég drága lenne... de az erősítők a projektemhez már megvannak, többi is alakul, tehát már írni sem tudok sem ebbe a témába sem a többibe. Maximum annyit, hogy kár, hogy nincsenek új kapcsolási rajzok, csak ez a V4/CF dolgok, vagy a HTA.

Konzol

#1210 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.07.05. 15:05

Ugyan, mit érsz egy kapcsolási rajzzal? Gyakorlatilag semmit! Azon felül,hogy összeforrasztod a rajzon szereplő értékű alkatrészekkel? Ha elvileg működőképes, az alkatrészek jók, akkor működni fog. És??

KD mester

#1211 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.07.05. 16:09

Egyébként én szerintem már elég sok rajzot tettem fel... Majd jön még ez a másik buffer is...

De ez egy "nyílt forráskódú erősítő". :D Más is tervezhet hozzá modulokat, tehet fel hozzá kapcsolási rajzot. Idáig csak miczo tette ezt rajtam kívül.
Toto téged sem akadályoz ám meg senki ebben...

Pl összetökölhetnél olyan DAC IV-t, hamár ilyenekkel szórakozol, ami egyből meg tud hajtani egy ilyen buffert. Ezt így is úgy is kénytelen vagy megcsinálni...

Most, hogy feszültség erősítő fokozat van, vagy egy áram bemenetű IV, ami elég nagy feszültségszintű kimenetet ad...hát...
Mindegyiket kb egyformán nehéz jóra összehozni... ;)

Toto
TotoWood Lab

#1212 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: Toto » 2019.07.05. 17:32

Először is azt kell eldönteni, mennyi teljesítmény kell. Ha elég a szobai hangerő, és megfelelő érzékenységű a hangszóró, akkor nyugodtan kihagyható a feszültségerősítő, és az NJW mehet +-12V-ról is akár. Azóta sem tudtam kidobni a rendszerből, nekem ez tetszik leginkább ezeken a hangszórókon, amit hallgatok. Offset se sok, semmi indokom arra, hogy váltsak. Aztán lehet, hogy IV után kell még buffer, ráadásul azzal módosítható a hangja. Mélynél meg elég az integrált class-D, miután ilyen sok jót írtak róla, Panasonic FC is van, ami bufferhez pont jó lesz a mélynél. De egyébként van feszültségkimenetes ipari DAC is, +-10V, ultraprecíz, csak glitch-es, tehát SHC702 SHA nem árt hozzá (ami egy plusz elem).

KD mester

#1213 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.07.07. 11:58

Szeretnék tisztába tenni valamit...

Semmi köze a BF-nek az AKSA-hoz. Vannak olyan egyszerű gondolkodású emberkék, akik kizárólag kapcsolási rajzbeli hasonlóságból asszociálnak a hangra.

Annyira hasonlít a BF az AKSA-ra, amennyire egy ótvar videotonra. Mindháromnak differenciál erősítővel kezdődik a bemenete. Na most akkor úgy szól, mint az AKSA, vagy úgy mint az a f...s videoton? Sajnos a BF az ilyen. A világ legtöbb erősítőjére hasonlít a kapcsolási rajza. Így bármit bele lehet képzelni, hogy a rajza alapján úgy szól, mint a... Ezeken a feltételezéseken hát röhögni tudok csak...

Miközben nem is annyira hasonlít igazából a BF az AKSA-ra kapcsolásilag sem... Csak annyira, mint egy Orion-ra, vagy Videoton-ra... Egyébként 3 változat van ebből ugyanolyan kapcsolási elrendezéssel és alkatrész értékekkel, 3 tenyésztés, 3 féle tök más jellegű hanggal... ;)

A tücsök, majd később a BF úgy született, hogy jött az ötlet, hogy üssünk össze valami nagyon egyszerűt és próbáljuk ki az alkatrészes evolúciót valami ilyen dolgon is.Hát, ha az a tapasztalat, hogy a kapcsolás nem számít szinte semmit, csak az alkatrészek szinergiája, akkor maga a kapcsolás lehet egy egyszerű tök általános dolog is?

A kísérlet fényesen beigazolta ezt a gyanút...bizonyítva azt számomra, hogy bármilyen alaptopológiával lehet bármilyen hangot összehozni.
Na ez az első komolyabb ilyen kísérlet volt a tücsök, illetve magának a kísérletnek a végeredménye. Nem erről koppintottam, meg nem arról, nem az AKSA-ról!

Ezeket evolúció szülte és nem koppintás. Éppen úgy, ahogy egyébként azt az E88CC-s csöves meghajtót is...

KD mester

#1214 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.07.07. 13:21

Egyébként eszembe jutott, hogy kéne csinálni egy negatív evolúciót. A kapcsolási rajz és az alkatrész típusok megváltoztatása nélkül úgy összehozni a dolgot, hogy az a lehető legrosszabb hangot produkálja... :D

A félvezetőknek számtalan kínai gyártású variánsa rendelkezésre áll. A passzív alkatrészekkel is elképesztően nagy hangi romlást lehet elérni.

Rendkívül tanulságos lenne két teljesen ugyanolyan kapcsolású, teljesen ugyanolyan mérési eredményeket produkáló erősítőt összehallgatni. ;)

Csak az egyikben negatív evolúció negatív szinergiát generálna ugye...

Egy ilyen összehasonlítás a végletekig kivégezne minden "jó kapcsolási rajzos", meg "a kapcsolás határozza meg a hangot", meg az a fő dolog című hiedelmet....
Teljesen a porba dögölődnének a tipikus diy hifis világképek. Összetörnének ilyen apró darabokra... ;)

Tetabiate

#1215 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: Tetabiate » 2019.07.07. 14:35

Ezt prezentálni kellene valami nagyszámú laikus hallgatóság előtt. Ha csak azok hallgatják meg akik amúgy is tudják hogy "hangi" különbség van az azonos értékű de különböző típusú alkatrészek között, annak nem lenne sok értelme.

KD mester

#1216 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.07.07. 14:42

Egy találkozóra össze lehetne hozni. Az evo paneleken elég gyorsan el tudom rontani a hangot elégé nagyon. Egykét lényegtelennek látszó passzív alkatrész cserével is simán.

De az igazi a negatív evolúció lenne. Kiválasztani a legótvarabb hangot nyújtó kínai gyártású tranzisztorokat (típushelyesség azért be lenne tartva), aztán egy olyan koherenciát összehozni a passzív alkatrészekkel, hogy sokkolóan borzalmas legyen önmagában is, ne csak simán a kitenyésztett erősítőhöz képest legyen egy egyértelmű visszalépés a hangja. :D

Tetabiate

#1217 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: Tetabiate » 2019.07.07. 14:50

Mondjuk ebből meg talán azt szűrnék le sokan, hogy a méregdrága, gyémánttal befuttatott alkatrészeket kell venni.
Három panelt kellene csinálni: 1. direkt nagyon rossz hangú 2. drága "audio" alkatrészekkel megépített 3. "szinergia panel"

KD mester

#1218 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.07.07. 14:52

Tetabiate írta:
2019.07.07. 14:50
Mondjuk ebből meg talán azt szűrnék le sokan, hogy a méregdrága, gyémánttal befuttatott alkatrészeket kell venni.
Három panelt kellene csinálni: 1. direkt nagyon rossz hangú 2. drága "audio" alkatrészekkel megépített 3. "szinergia panel"

Hát igen az még jobban árnyalná a képet.

KD mester

#1219 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.07.07. 21:34

Közben kaptam a hírt, hogy ki lett cserélve a másik két BF panelben a tápszűrő ellenállás, arra, amit küldtem és olyan lett a hangja, mint az előző két panelnek.

Hát, működik az ezotéria... :D

Ugye emlékszünk még, hogy elég nagy szubjektíven érzékelt különbség volt a kettő hangjában. 4 embernél jártak a panelek, négyen is hallottuk 4 különböző rendszerben és eléggé nagynak érzékelte mindenki a különbséget...

Konzol

#1220 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.07.07. 21:42

Vackot csinálni is jó cél, az is érdekes lenne, hogy mit produkál az alapáramkör a "megszokott" alkatrészekkel. Ad-hoc gyártmányú félvezetők, teljesen kommersz ellenállások -Yageo, Royal Ohm, stb- tucat kondik. Tehát abból, amihez könnyen, gyorsan hozzá lehet férni. Avagy amit a sarki boltból jó eséllyel meg lehet venni.

miczo

#1221 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: miczo » 2019.07.09. 17:22

Kicsit B100, kicsit D-Class.

Konzol jóvoltából sikerült meghallhatnom itthoni rendszerben egy Human Audio D-class erösítöjét (vagyis ezen panelokon alapuló cuccot).
Nem sok idöm volt, csak pár gyors teszt, viszont a párommal ketten füleltünk. Konzol egy viszonylag lowlevel 18V-os ledmeghajtó kapcsitápról járatja+ a két panel.

Azt kell mondjam azzal az alap táppal is nagyon jó! Tiszta, jól definiált, semleges hang (mind általában a D-classok), de nem hideg, hanem érzelemdús és zenei.
Van itthon egy hasonló kínai csippel szerelt d-class panelem.. A HA-s panel dual mono üzemmódú. Egyrészt ezzel hasonlítottam össze.

Szinte teljesen azonos hangzási balance, mélyben nincs különbség (mondjuk nekem erösebben szürt 24V-os tápom van hozzá). A magasban és térinformcióban viszont eléggé eldöl a dolog a HA-s panelok irányába. A kínainak grízesebb kicsit a középmagasa, a tere szükebb, nem megy annyira hátra. A HA-s panel teljesen rendben van, nagyon jók a mikrorészletek, szellös, teres, tiszta. A HA-s panel az alatt a torzításszint alatt üzemel, ahol már a hangszerhangok mikrotartománya kezd szépen hallatszani. Baromi jók a hegedük, a zongora. Rendkívül realisztikus hangszerhangok jönnek ki a szerkezetböl, ezt a párom is megerösítette. Jól pozícionálja a hangszereket a térben. Szerintem a kínai többet torzít, ezért veszik valamennyi mikrorészlet és tér.

A HA-s panel halál csendes, semmilyen zaja nincs, közvetlen a magassugárzót hallgatva se. A kínai zajosabb, viszont annak az érzékenysége kb duplája a HA panelnak. Ez utóbbi olyan 1.3-1.4V körüli lehet.

Utána melléraktam az L4-et és a frissen visszaalakított BF-et. A HA-s panel magasai kicsit szúrósabbak, mint az L4 éteri lágysága, az L4-hez képest élénkebb hang. Itt a szúrósság nem megy a hallgathatóság rovására, ez egy hosszan hallgatható dolog. A L4 nyugodtabb, szerintem jobb mélyekkel, magasban nekem jobban bejön az L4 (klasszikus zenén). Térben a HA-a panel hátrébb megy.

A BF-el összehasonlítva érdekes, a BF tünik szinezettebnek, egyértelmüen melegebb hangú (az L4-el összevetve a HA panel kb azonos balance, a HA-s panel sem egy hideg D-class, hanem inkább semlegessen meleg hangú). A BF dinamikusabb, eröteljesebb baszusokkal, szélesebb-nagyobb térrel. Nagyobb volumenü hang. Viszont közvetlen A-B teszen hallgatva a BF szubjektíve magasabb torzítási szintü, ergó kicsit szinezett a D-classhoz képest. Viszont mindkettö nagyon zenei. Részletessége és hallgathatósága közel azonos a kettönek. Azt tudnám mondani ez a D osztályú nagyon erösen hajaz a KD-féle csöves panelra, amikor piros Tungsram van benne. Ezt csak emlékezetböl mondom, mert annyi idöm nem volt, hogy bekanócoljam a csöves tápot/panelt a B200-ba.

Tanulság: van igen jó d-class, söt a kínai panelom is érdemes lesz még csiszolni, föleg alkatrész minöségben. Kicsike, takarékos ha nem kell extrém nagy teljesítmény (40-50W) akkor igen jól tud szólni egy ilyen is.
Szóval egy nagy gratula ehhez a panelhez (én egyébként is szurkolok a D-classoknak)!

Konzol: egy jó tápot azért akaszthatnál rá, vagy két sorbakötött autó akkut... Lehet, hogy okozna még meglepetést.

KD mester

#1222 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.07.09. 17:35

Hát nem tudom, HA-ék mit szólnak hozzá, ha infó van a belvilágáról, hogy mi van benne... Lehet ezt a részt nem kéne, nem tudom, hozzájárulnak e...
(A gyáriról semmilyen belső fotó/infó nincs megadva sehol...)

Konzol

#1223 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.07.09. 17:54

miczo írta:
2019.07.09. 17:22
Kicsit B100, kicsit D-Class.

Konzol: egy jó tápot azért akaszthatnál rá, vagy két sorbakötött autó akkut... Lehet, hogy okozna még meglepetést.

Ami késik nem múlik. Közben elgondolkodtam az akkukon... Autó akku kizàrva!:):) Nem férek tőlük. A dobozban van hely valamiféle litiumos holmiknak...

Konzol

#1224 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.07.09. 18:14

Azt meg kell ismételjem, hogy az itt HA szârmazékként emlegetett erősítő NEM azonos a Human Audio által forgalmazott termékkel.
Tény, hogy rokonságban áll vele, de ennél nem több. Egyrészt kisebb a teljesítménye -szándékoltan 18-20V körüli feszültségre készült, hogy akár egy laptop tápról is lehessen üzemeltetni, másrészt jelenleg egy nagyon egyszerű olcsó, low end kapcsoló tápról jár némi extra puffer kondi támogatással, míg az eredeti akkumulátorról. Korábbi tapasztalataim szerint az akkus tápról kifejezetten jobban szólt a szintén D osztályú korábban használt végfok.
Nincs információm az eredeti gyártmány részleteiről, de a végfok bemenetére kell egy csatoló kondi. Az erősítőben ugyan meglehetősen jól hozzá illő kondenzátor van, de azt nem tudom hogy aránylik az eredeti készülékben lévőhöz.

Valószínűsítem, hogy a tápegység farigcsálásâval jelentősen módosítható a panelek hangzása, javítható, de akár el is rontható.

KD mester

#1225 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.07.09. 18:46

Hát Sajtoshoz meg ez a HA-s panel megy, ezt választotta, így elmarad a visszavágó a B100-al/nak...

Pedig a B100-al meg tudott volna hallgatni egy csöves meghajtást, a BF-et, a V5 meghajtást (ami szerintem nála jól illeszkedett volna ;) ), miczóét. 4-5 különböző erősítőt is.

Hát...a V4 alkatrészekből nem lehet D-osztályú erősítőt csinálni, az a helyzet... Ezzel a HA panellal nem megy túl sokra az új V4 verziókat illetően. Referencia hangnak persze biztos jó lesz. A B100-al ilyen tekintetben lényegesen más lett volna a helyzet.

(Bár van egy olyan érzésem, hogy én semmi jóra nem számíthatnék egy Sajtos általi B100 tesztet illetően. :mrgreen: )
Így már nem lesz visszavágó összehasonlítás Sajtosnál, nem tudja jól lefikázni a B100-at...Amit azért valahol nem is bánok túlzottan...:lol:

Mindenesetre a D-osztály szereti a kapcsoló üzemű tápot. Esetleg stabil táppal lehet kísérletezni még. A hagyományos puffer+egyenirányítás dolgot általában nem annyira...

Konzol

#1226 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.07.09. 19:14

Azért ez a lefikázás dolog minimum kérdőjeles. Persze, ahány B100 meghajtó anny féle hang, de amelyik meghajtók szóba kerültek V5, BF, E88CC, L4 és hát a V4 is meglehetősen jó erősítők. Egymás mellé téve azokat nyilván lehet leszólni egyiket-másikat, de szerintem ezen a szinten már minden egyéb is nagyon számít. Szoba, hangsugárzó, forrás, kábelek... Szinergia köztük is. Nem csak az áramkörökön belül.

KD mester

#1227 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.07.09. 19:35

Azért ez a lefikázás dolog minimum kérdőjeles.
Nem azt írtam, hogy Sajtos biztosan lefikázta volna... Nem tudom, ez már nem derül ki, hogy nála milyen lett volna...

De olyat 7szentség, hogy le nem írna az életbe soha, hogy b..a + ez jobban szól a V4-nél... :lol:
Szóval vannak biztos dolgok is...

Na, majd azért kivi leszek, mit szól a HA által már évek óta reszelt, kiélezett hangú D-osztályú technikához...
(Vannak ugyan biztos dolgok, de akkor is. :D )

miczo

#1228 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: miczo » 2019.07.09. 19:50

Köszi a javítást, közben kikapáltam én is a szöveget.

Nekem két fontos tapasztalat jön ebből a hallgatózásból:
- A D-osztály lehet ugyanolyan jó, mint bármely más elv. A chipekben ott a potenciál legfeljebb nem tudjuk kiaknázni, de ez nem a gyártó hibája.
- A körítés és szinergia itt is eszméletlen sokat számít (ezzel megint nem mondtam újat), viszont itt sincsenek bevált receptek. A kritikus alkatrészpozíciók tudhatók.

KD mester

#1229 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.07.09. 19:52

Én ugyan nem javítottam semmibe bele... Max a saját hozzászólásomba. Abba szoktam egyedül és kizárólagosan...

Konzol

#1230 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.07.09. 19:56

Én javítottam miczo hozzászólását, pontosabban az alkatrészek tipusjelét tüntettem el. Jeleztem is, de aztán láttam, hogy miczo is megtette.

KD mester

#1231 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.07.09. 20:00

Azt én is jeleztem. Péter lehet "morci" lenne, ha kitárnánk a nagyvilág elé, mi van a termékében...

Addig jó neki, amíg senki nem tud róla semmit. Ha már valami technikai infó kiderül, akkor egy csomó előítéletre ad csak okot, függetlenül attól, hogy mi derül ki... Hát az az elv, meg az a dolog nem is jó, az biztosan nem szólhat jól, stb... Tudjuk, hogy megy ez egy csomó gyógyegér ember fejében...

Mint amikor az én csöves meghajtásommal kapcsolatban is beírt egy drágaszág (C-vel kezdődő és HZ-val végződő nevű), hogy az áramgenerátor az őszerinte s...r dolog, ezért a hibridem nem is szólhat jól, mert abba van áramgenerátor...

Pedig akkor még csak egyetlen fénykép volt a panelről, amiben kiszúrta a ledeket... Így megy ez, mindenki megmondja a frankót egy dolog hangjáról fénykép alapján is. :lol:

Konzol

#1232 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.07.09. 21:33

KD mester írta:
2019.07.09. 20:00
Mint amikor az én csöves meghajtásommal kapcsolatban is beírt egy drágaszág (C-vel kezdődő és HZ-val végződő nevű), hogy az áramgenerátor az őszerinte s...r dolog, ezért a hibridem nem is szólhat jól, mert abba van áramgenerátor...

Pedig akkor még csak egyetlen fénykép volt a panelről, amiben kiszúrta a ledeket... Így megy ez, mindenki megmondja a frankót egy dolog hangjáról fénykép alapján is. :lol:

Áramgenerátor ide, áramgenerátor oda, az a hibrid jó! szól! Aki hallotta az nem is vitatja. A fórumtárs is meghallgathatja, ha erre jár:) Esetleg eljön a Hodyka féle találkozóra...

KD mester

#1233 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.07.10. 09:34

Persze, ahány B100 meghajtó annyi féle hang, de amelyik meghajtók szóba kerültek V5, BF, E88CC, L4 és hát a V4 is meglehetősen jó erősítők. Egymás mellé téve azokat nyilván lehet leszólni egyiket-másikat, de szerintem ezen a szinten már minden egyéb is nagyon számít. Szoba, hangsugárzó, forrás, kábelek... Szinergia köztük is. Nem csak az áramkörökön belül.

Úgy látom ezt, hogy sajti azért küldte a V4-et, hogy megmutassa, "hogy szól egy erősítő". Hogy majd az végiggyaláz mindent...

Hát...azért ez nem jött össze... Lehet ugyan szépíteni a dolgot... De ehhez a reményéhez képest eléggé citromba harapott szegény...

KD mester

#1234 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.07.14. 08:56

Na, szeretném eloszlatni azt a Toto-tól eredő? dolgot, hogy a B100 nagyobb nyugalmi árammal jobb hangot ad (vagy valami ilyesmi rémlik). Kipróbáltam, hát én rosszabbnak érzem. A legjobb hang akkor van, ha azokon a 0.22R ellenállásokon a 30mV van beállítva. 45mV-ra feltekerve határozottan szárazabb a hangja, unalmasabb, nem olyan részletgazdag és életteli, mint 30mV-ra állítva. Úgyhogy a papírforma működik itt. Az optimális nyugalmi áramnál a hang is jobb...Egyszerűen nagyobb élmény/élvezhetőbb is. A osztályban sem érzek (1A nyugalmi áram) semmiféle előnyt a lelassuláson, lomhuláson kívül (ja de ezek meg hátrányok :lol: ). Ilyen lekvárzsibbasztóbb lesz, azt ennyi...

Toto
TotoWood Lab

#1235 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: Toto » 2019.07.14. 09:45

Nem használom nagyobb nyugalmi áramon a buffereket, de szerintem már volt róla szó... (meghallgatás előtt volt róla szó, de utána visszaállítottam, miután nem vált be)

Konzol

#1236 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.07.14. 11:00

Az is igaz, hogy 100mA nyugalmi áram alatt romlik a B100 hangja. Zavarosabb, kevesbé megejtő,a basszusa sem az igazi. Próbáltam 60mA környékén, de gyorsan visszatértem 100mA fölé most 140mA ~30-31mV az ellenállásokon.

KD mester

#1237 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.07.15. 11:43

Készülőben a kék gyémánt... :)

P7152867.JPG
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

negru

#1238 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: negru » 2019.07.15. 12:41

Tetszetős! hangilag milyen, másabb mint az eredeti b100?

KD mester

#1239 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.07.15. 15:25

Még nincsen kész. A fényképen látható állapotban van. A pana FC kondik hatására kíváncsi leszek... ON BC846 és 856 van benne, yageo fémréteg bázis ellenállások. (A szénréteg is egész jó, de melegebb és színezettebb a hang azokkal.)

Halus

#1240 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: Halus » 2019.07.15. 16:01

A NYAK hol készült?

delta54

#1241 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: delta54 » 2019.07.15. 16:21

KD mester írta:
2019.07.15. 11:43
Készülőben a kék gyémánt... :)

P7152867.JPG
Így ránézésre nagyon jól néz ki ! Legyen jó a hangja is !

KD mester

#1242 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.07.15. 17:19

Halus írta:
2019.07.15. 16:01
A NYAK hol készült?
Általában a JLC-nél szoktam rendelni, de a képen látható kivételesen pont a PCBWay-től van...

(Az 5 dodó regisztrációs kedvezményt igénybe véve kipróbáltam őket. Viszont ott a tételenkénti! 1$ bújtatott paypal költség, meg annyival drágább a posta is, hogy ez vitte a regisztrációs 5$ kedvezményt. Akár a JLC-vel is legyártathattam volna ugyanennyiért. Egymás mellé téve ránézésre egyébként nem sok különbség van köztük...)

30db tücsök nyák pl a JLC-nél 8.60$ lenne +7$ posta. PCBWay-nél 24$+1$+dupla annyi posta. (Asszem lehet hogy áfázni és vámolni is kéne már. :mrgreen: )
Először és azt hiszem utoljára rendeltem a PCBWay-től... Sokkal olcsóbb a JLCPCB. Persze annyi jófejség volt a részükről, hogy 10db helyett 11-et küldtek...
(Mondjuk ilyen volt a JLC-nél, meg az ALLPCB-nél is.)

delta54 írta:
2019.07.15. 16:21

Így ránézésre nagyon jól néz ki ! Legyen jó a hangja is !
Hát, hétvégén elvileg majd kiderül...

KD mester

#1243 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.07.22. 17:08

P7222872.JPG
P7222875.JPG
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

delta54

#1244 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: delta54 » 2019.07.23. 10:02

[quote="KD mester" post_id=13234 time=1563808087 user_id=48]
P7222872.JPG

P7222875.JPG
[/quote]

És milyen a hangja,próbáltad már?

KD mester

#1245 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.07.23. 15:01

delta54 írta:
2019.07.23. 10:02

Igen próbáltam...

Hát a pana FC nem jött be... Elsőre kicsit döglöttebb, egysíkúbb, fojtottabb hangja lett, mint általában a B100-nak. Ki kellett cserélni a kondikat. Attól rendbe jött. Eltűnt a fojtottság a már korábban bevált kondival, úgyhogy most teljesen jó már.

delta54

#1246 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: delta54 » 2019.07.23. 16:46

KD mester írta:
2019.07.23. 15:01
delta54 írta:
2019.07.23. 10:02

Igen próbáltam...

Hát a pana FC nem jött be... Elsőre kicsit döglöttebb, egysíkúbb, fojtottabb hangja lett, mint általában a B100-nak. Ki kellett cserélni a kondikat. Attól rendbe jött. Eltűnt a fojtottság a már korábban bevált kondival, úgyhogy most teljesen jó már.
Van ahol bejön a pana fc,van ahol nem. A lényeg hogy jó lett.Jó zenehallgatást.

KD mester

#1247 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.07.24. 13:23

Kösz!

Viszont a 105C-os samwha, meg a 85C-os hitano kondi nagyon jónak bizonyult. A hitano tiszta, részletező, transzparens, nagy volumenű hangot csinál. Elég feltűnő hatása van. A samwha majdnem ilyen, egy kicsit kevésbé, de az meg kicsit analógosabb hangzást hoz. A hitano kicsit sterilebb ehhez képest. Ez a 2 kondi elég kiemelkedően jó lett. Az FG például hozza a jellegzetes mgasban dús FG hangot itt is, amiről egyből fel lehet ismerni... Ez se rossz egyébként. Hát a pana tetszett a legkevésbé. Ennek van a legdöglötebb, legunalmasabb elszínezett fahangja a tegnap kipróbált kondik közül ebben a pozícióban...

miczo

#1248 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: miczo » 2019.07.24. 14:15

Ez azért érdekes tapasztalat, mert a shamwha nálam D-osztályú tápszűrőnek nem szerepelt jól, a panasonic meg igencsak jó volt oda. Ezen kettőnél valamennyire sejthető mire gyártották őket.

KD mester

#1249 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2019.07.24. 15:15

miczo írta:
2019.07.24. 14:15
Ez azért érdekes tapasztalat, mert a shamwha nálam D-osztályú tápszűrőnek nem szerepelt jól, a panasonic meg igencsak jó volt oda. Ezen kettőnél valamennyire sejthető mire gyártották őket.

Hát most kiderült, minimum annyira számít ez is, mint a táp puffer kondik... :cry:

Egyébként ez a 85C-os hitano kondi elég gyakran szokott nagyon jól szerepelni jelútba is pl vcs hálózatba, stb. Sokszor lenyomta már az ilyen drága s...okat, mint az elna slimic II, stb...

winkleer

#1250 Re: B100+... modul rendszerű végerősítő kollekció

Hozzászólás Szerző: winkleer » 2019.07.27. 18:53

Sziasztok!

A B100 utánépítését tervezem. A kérdéseim ezzel kapcsolatban, hogy olvasom a lényege egyrészt a betervezett félvezetők alkalmazása. Nos első körben én MJL21194-93 al szeretném megépíteni , mert ebből van eredeti. Később beszerzem a belevalókat. Szóval mehet e elsőre ezzel a végtranyó párral? Módosítanom kell e? Mivel biztos ezzel is meghallgatta KD Mester kérdezném, hogy ehez mely meghajtó tranyót ajánlja? Fontos még , hogy én alkalmaznám a duplázott végtranzisztor párt , mert előfordulhat kisimpedanciás sugárzó a kimeneten. Ezzel kapcsolatban mik az instrukciók?
Negatív visszacsatolás nélkül hajtanám meg . Mennyire érzékeny erre ez a B100 (200) buffer? Azaz mekkora a kimeneti impedanciája vcs nélkül? alkalmas pl 4 Ohm meghajtására?
Végezetül a legfontosabb, hogy melyik csöves meghajtórol van szó amiről írtatok? Nem találom itt a rajzát. A 6N23P vagy E88CC vel épített érdekelne első sorban , mert ilyenjeim vannak.
Köszönet a válaszokért.

Válasz küldése