Nézzünk, hallgassunk zenét

negru

#51 Re: Nézzünk, hallgassunk zenét

Hozzászólás Szerző: negru » 2019.11.15. 15:27

dyscus írta:
2019.11.15. 11:02
Meg van már nekem régóta egy felvétel, de csak két hete hallgattam meg először. DG in Concert. egy 2002-es koncertje a nagy formátumú zenésznek. Mondhatni, félig meddig unplugged felvétel a Royal Festival Hall-ban készült. A dupla CD-n D.G. saját szerzeményei is vannak, és azokon kívül megtalálható rajta majdnem az egész Wish You Were Here Pink Floyd album. Nos ez utóbbi okozza mérhetetlen vágyam a zenehallgatásra. Nagyon érdekes az interpretáció. 12 vokalista, cselló, zongora szerepel a prezentációban. Nagyon izgalmas, kiváló zene, s véleményem szerint a felvétel is kiváló. Többek között azért, mert kihallatszik belőle a Festival Hall akusztikája. Sokan Eric Clapton unplugged lemezét tartják a csúcsnak. Nos tévednek, az a lemez semmit sem ad vissza a helyszínből. D.G. lemeze igen. Egy rendszer szint szint felett (amik természetesen Dyscus trafót tartalmaznak :lol: ) lehet hallani az előadó tér sajátosságait, történéseit. Ajánlom mindenki figyelmébe!
A mellékelt PDF formátumú filét le kell tölteni, majd a benne lévő linket kell használni.
LINK.pdf
Jó kis muzsika, tényleg hangulatos, még trafó nélkül is...

dyscus

#52 Re: Nézzünk, hallgassunk zenét

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2019.11.16. 08:44

negru írta:
2019.11.15. 15:27
dyscus írta:
2019.11.15. 11:02
Meg van már nekem régóta egy felvétel, de csak két hete hallgattam meg először. DG in Concert. egy 2002-es koncertje a nagy formátumú zenésznek. Mondhatni, félig meddig unplugged felvétel a Royal Festival Hall-ban készült. A dupla CD-n D.G. saját szerzeményei is vannak, és azokon kívül megtalálható rajta majdnem az egész Wish You Were Here Pink Floyd album. Nos ez utóbbi okozza mérhetetlen vágyam a zenehallgatásra. Nagyon érdekes az interpretáció. 12 vokalista, cselló, zongora szerepel a prezentációban. Nagyon izgalmas, kiváló zene, s véleményem szerint a felvétel is kiváló. Többek között azért, mert kihallatszik belőle a Festival Hall akusztikája. Sokan Eric Clapton unplugged lemezét tartják a csúcsnak. Nos tévednek, az a lemez semmit sem ad vissza a helyszínből. D.G. lemeze igen. Egy rendszer szint szint felett (amik természetesen Dyscus trafót tartalmaznak :lol: ) lehet hallani az előadó tér sajátosságait, történéseit. Ajánlom mindenki figyelmébe!
A mellékelt PDF formátumú filét le kell tölteni, majd a benne lévő linket kell használni.
LINK.pdf
Jó kis muzsika, tényleg hangulatos, még trafó nélkül is...
De azért trafóval jobb. :lol:

dyscus

#53 Re: Nézzünk, hallgassunk zenét

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2019.11.16. 08:44

És főleg csővel. :lol: :D

negru

#54 Re: Nézzünk, hallgassunk zenét

Hozzászólás Szerző: negru » 2019.11.16. 11:52

Az én fülemnek a homok hangja is tökéletes (KD Mester féle B100-BlackFater erősítő Canton LE600 hangdobozzal 1976-ból) , pedig volt már néhány csöves erősítőm is (Dénes Péter féle EL34PP, 211SE, 2a3SE, aztán 300B SE Dyscus trafóval), de ez most nagyon jó, ráadásul olcsó is volt minden komponense. Persze nyilván nem lehet összemérni egy high-end rendszerrel, de nem érzem a késztetést a jobbítására.

Konzol

#55 Re: Nézzünk, hallgassunk zenét

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.11.16. 12:14

dyscus írta:
2019.11.16. 08:44
És főleg csővel. :lol: :D
Most pont nem utálom, hogy igazad van! :D

dyscus

#56 Re: Nézzünk, hallgassunk zenét

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2019.11.17. 09:20

Persze lehet jó a tranyós is, de azért csak mértékkel. :lol:
Mindenki azzal élvez, ami van neki, de én még DP-t nem hallottam igazán jót, az nem egy alap eszköz. Sokat tuningoltam már fel. Az újjakat nem ismerem.
KD erősítők meg jók szoktak lenni, azok olyanok mint a Dyscus csövesek. :lol:
Konzol a DAC-od csöves?
Nálam minden. Mióta összeért az új hangfalam is, azóta nálam nagyon ott van a hang.Ha valaki nagyot akar domborítani a hangfalán, az használjon Accuton középsugárzót. Eszméletlen jó, de drága is sajna.

Konzol

#57 Re: Nézzünk, hallgassunk zenét

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.11.17. 11:03

dyscus írta:
2019.11.17. 09:20
...
KD erősítők meg jók szoktak lenni, azok olyanok mint a Dyscus csövesek. :lol:
Konzol a DAC-od csöves?
Nálam minden. Mióta összeért az új hangfalam is, azóta nálam nagyon ott van a hang.Ha valaki nagyot akar domborítani a hangfalán, az használjon Accuton középsugárzót. Eszméletlen jó, de drága is sajna.
KD erősítői tényleg jók. A félvezetősei is, és a csöves meghajtói is. Egy jól megépített B100 szerintem nagyon magas szintig ki tudja szolgálni a többi komponenst.( Valószínűleg sajti V4-e is az a kategória amit nem muszáj mindenáron lecserélni)

A DAC-ok nálam jobbára csövesek. A TDA1541A egy SRPP fokozatra dolgozik, az AD1865 egy dyscus trafóra, a trafó szekundere pedig a csöves buffer előtti bemenetválasztóra van kötve. Ez így normál szoba hangerőhöz teljesen elegendő, és kevesebb fokozaton megy át a jel így.
Sokadszorra is meg kell jegyeznem, hogy nagyon tetszik a "trafó hangja".

Konzol

#58 Re: Nézzünk, hallgassunk zenét

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.12.21. 20:40

Egy remek új brit prog együttes - nem csak BBT van:)
https://m.youtube.com/watch?v=Dp_hndWTVd0

Válasz küldése