Banzai szervezte tali

lancerboy

#101 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: lancerboy » 2020.10.13. 18:26

Szerintem célszerű lenne tényleg előre eldönteni a meghallgatandó zenéket. Szavazás? Az én választásom:
Yamamoto
Omega
Mystery
Könnyűlovasság
Te Todo Un Poco
Esetleg zúzósnak Sanyaaa javasolhatna (hozhatna) valamit a Mystery helyett, úgy hallottam, az az ő terepe...

Sanyaaa

#102 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: Sanyaaa » 2020.10.13. 18:32

Nekem megfelel a mystery.
Az én zenéim sok embernek megülik a gyomrát..

lancerboy

#103 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: lancerboy » 2020.10.13. 19:10

Sanyaaa írta:
2020.10.13. 18:32
Most az a lényeg, hogyan szól, nem az, tetszik-e?

dyscus

#104 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2020.10.13. 19:17

lancerboy írta:
2020.10.13. 19:10
Sanyaaa írta:
2020.10.13. 18:32
Most az a lényeg, hogyan szól, nem az, tetszik-e?
Ha tetswzik, jobban szól. :lol:

banzai

#105 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: banzai » 2020.10.13. 22:21

a Brothers In Arms kell, mert a szóló énekhang leképzésénél jól lehet a különbségeket hallani. én sokszor még sima beszéddel is tesztelek mennyire természetesen adja vissza Kaszás Tibor, Rudolf Páter, vagy Ákos hangját.

Sanyaaa

#106 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: Sanyaaa » 2020.10.13. 22:55

Fear Factory - Echo of My Scream volna az igazi, de sajna nem tudtam eddig beszerezni veszteségmentes formátumban.
Na ezzel nem csak hallgatózni lehet, de lelkileg is átírja kicsit az embert :)

banzai

#107 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: banzai » 2020.10.14. 21:01

Sanyaaa. AAc-ben jó?

Sanyaaa

#108 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: Sanyaaa » 2020.10.14. 22:41

Akár, ezt a zenét a sajátos hangzsvilága és hangulata miatt merem ajánlani, ez nem az amitől elfossa az ember az agyát, de ha kell van olyan zene is :D

dyscus

#109 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2020.10.15. 08:18

Sanyaaa írta:
2020.10.14. 22:41
Akár, ezt a zenét a sajátos hangzsvilága és hangulata miatt merem ajánlani, ez nem az amitől elfossa az ember az agyát, de ha kell van olyan zene is :D
Basszus! Elfelejtettelek felhívni a nagy grillezés közben. Ma újra nekifutok.

dyscus

#110 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2020.10.16. 08:58

Nincs NET-em! Ha valami van hívjatok.

banzai

#111 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: banzai » 2020.10.16. 11:07

A piacon láttam még a Juli néni standján két mangalica szalonna között egy félkiló netet. Szaladj ki és csapj le rá Ottókám. :D :D :D

Konzol

#112 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2020.10.17. 22:26

Igazán érdekes összejövetel volt:) Köszönet Banzai-nak a szervezést és a vendéglátást! Kitett magáért.

Hat gyakorlatilag egyforma kapcsolású végfok amelyek hangja meglehetősen hasonló, ugyanakkor nagyon is eltérő...

dyscus

#113 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2020.10.18. 10:09

Mindenki alszik? Vagy megterhelte a hasatokat az alábbi fontos tevékenység? :lol:
20201017_152659.jpg
20201017_152659.jpg (178.29 KiB) Megtekintve 1080 alkalommal
Köszönet Banzainak, és családjának a kényelmetlenség elviselését, és a csodálatos hozzáállást. A jövőhét végén például megrendezhetnénk a DAC-ok találkozóját, kibővítve még vagy 20 emberrel. :lol: :lol:

dyscus

#114 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2020.10.18. 10:51

A felhozatal két fotóban elmesélve:
20201017_151602.jpg
20201017_151602.jpg (220.78 KiB) Megtekintve 1066 alkalommal
20201017_151914.jpg
20201017_151914.jpg (225.58 KiB) Megtekintve 1069 alkalommal
Csigázzuk egy kicsit a tisztelt olvasótábort, és a Prohardver fórum "hifista" topicjának értelmes lakoi érdeklődését, akik remélem átpártolnak ebbe a fórumba. :lol:
Amúgy jól vagyok, a vállamon kicsit olyan 24 centi hosszan valami végig karistolt, meg fáj a másik könyököm. Még nem pakoltam össze a szerkót, így nem tudom, hogy minden működik-e.
Na de nem is ez a lényeg. Banzai! Remélem ma nagykanállal eszitek a savanyú krumpli főzeléket Ti is, meg a szomszédok is. :lol:

dyscus

#115 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2020.10.18. 11:00

A "kábelvarázslók" erről a dzsumbujról szerintem hetekig tudnának firkálni. Mi azért már tudjuk, hogy nem a kábelek a legfontosabbak. Szükséges velejárói a zenélésnek, de alapvetően 4 követelménynek kell megfelelni a jó, és kielégítő működéshez. Szerintem:
1, vezessék az elektromos áramot,
2, olcsón vegyük őket,
3, olyanok legyenek, hogy a hangot ne színezzék el,
4, legyen rajtuk dugó, és szigetelés. :P
20201017_131951.jpg
20201017_131951.jpg (272.42 KiB) Megtekintve 1058 alkalommal

MOT64

#116 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: MOT64 » 2020.10.18. 11:29

Én is köszönöm Banzainak a szervezést, a türelmet és, hogy ott lehettem. Nagyon tanulságos volt a sok erősítőt meghallgatni. Ma este majd átöblítem a hallójárataimat egy kis tiszta zenével, aztán minden OK lesz. :lol: :lol: :lol:

Ottó! A kábelek egy nagyfelbontású, tiszta hangú rendszerben sokszor többet számítanak, mint a készülékek. Gyere el hozzám, szívesen demonstrálom neked, mennyit jelent egy jó kábel a megfelelő helyen. Ezt most komolyan mondom. :!:

Mégegyszer köszönöm, nagyon jó volt a tali, jó volt zenét hallgatni, beszélgetni és jó, hogy ennyien össze tudtunk jönni.

dyscus

#117 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2020.10.18. 12:54

"Ottó! A kábelek egy nagyfelbontású, tiszta hangú rendszerben sokszor többet számítanak, mint a készülékek."
Igen! Egyetértek. Egy jó komponensekből álló rendszer hangját a kábel úgy el tudja rontani, hogy tök mindegy milyen készüléket hallgatunk. Viszont az is igaz, hogy egy tranyós-fetes rendszerben a kábel az egyetlen elem, ami a hangzást a jó irányba tudja elvinni. Viszont egy csöves SE rendszert a kábel hiánya javít fel, mert ugyanis akkor csak a high&end csendet hallhatjuk. Ezek nem mondanak ellent az én 4 pontommal. :P

Konzol

#118 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2020.10.18. 13:01

Arra mindenképp jó volt a találkozó, hogy rájöttem ebben .a kapcsolásban nem egy muszáj az ultra lneár leágazás a kimenőn.Sőt!

delta54

#119 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: delta54 » 2020.10.18. 14:32

Üdvözlök mindenkit !

Tegnap szerencsére sikerült részt vennem a Banzai szervezte audio találkozón. Itt szeretnék köszönetet mondani Banzai-nak és családjának a szívélyes fogadtatásért,és Banzai egésznapos áldozatos tevékenységéért ,amit értünk tett. Köszi Banzai !

A találkozón Discus által tervezett csöves -DIYERAMP- erősítők voltak. Az összes erősítő azonos kapcsolás,de különböző mester és különböző alkatrész bázis alapján készült.Volt 2db Dyscus által készített DIYERAMP amiben a végerősítő csövek az egyikben -6L6 GC- a másikban- 6550 - szuper trióda kapcsolásban működtek. A többi, pentóda kapcsolásban volt megépítve,többnyire 6l6 GC-vel.
Mindegyik erősítő nagyon szépen szólt. Rossz hangú erősítő nem volt. A hangzásban azért a fent említett dolgok miatt volt eltérés. Nagyon tanulságos és élvezetes hallgatózás volt ez a tali. Nekem ebben az összeállításban a SUPER TRIÓDA kapcsolású 6L6 GC pentódával megépített DIYERAMP tetszett
a legjobban,amit Dyscus épített a barátjának, Lancerboy-nak. Gratulálok Dyscusnak hogy ilyen szuper erősítőt épített, és a gazdájának is hogy ilyen szuper erősítőt hallgathat !

Végezetül annyit szeretnék üzenni annak az embernek, aki kiváló minőségű erősítőt szeretne hallgatni,bármelyik DIYERAMP kitűnő választás !
Ezeket az erősítőket több milliós értékű erősítők mellé bizony oda lehet tenni hangban . Tehát, ár-érték arányban is hatalmasan jó választás !

Minden jót kívánok nektek ,vigyázzatok magatokra !

dyscus

#120 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2020.10.18. 14:53

Konzol írta:
2020.10.18. 13:01
Arra mindenképp jó volt a találkozó, hogy rájöttem ebben .a kapcsolásban nem egy muszáj az ultra lneár leágazás a kimenőn.Sőt!
Nos igen! Mert neked nincs. :lol:
Ha valaki, akkor én ismerem ezeket az erősítőket. Mondjuk el másoknak is, hogy ezeknek a készülékeknek az erősítő része ugyanaz a kapcsolás. Ami különbözik, az a kivitel (sztereo/monoblokk), a végcsövek kapcsolástechnikája, (ST/pentóda), a táp végcsőtől függően, valamint a kismértékű alkatrész készlet közti különbség. Ha az enyémet kivesszük a mezőnyből a csőkészlete miatt, akkor a többin jól érezhetünk egy evolúciós folyamatot a hangban is. Aki nem volt ott, annak hozzáteszem, hogy ezek a különbségek éppen hogy csak detektálhatóak.A sornak van két vége. Az első a kemény metáll és rock zenére hangolt sztereo végfok. Semmi gond vele, teljesíti azt, amit a gazdája elvár, tudni illik úgy interpretálja a zúsós zenéket, mint ahogyan azokat egy a műfalyban aktív szerepet játszó egyén azt hallani akarja. Nagyon pozitív dolognak tartom azt, hogy Sanya barátunk az erősítőt olyanra tudta hangolni, ahogyan az neki megfelel. Ez nem kis szó. Utána jött a következő sztereo végfok. Gazdája remélem nem haragszik meg, ha azt mondom neki van a legkevesebb gyakorlata az építésben. De azért tudni kell, épített magának egy tökéletes NAIM NAP250-es végfokot. Most pedig egy Diyerampot. El kell mondanom azt is, hogy nem hívott fel sokszor az építés közben tanácsot kérni. Ez azt jelenti, hogy értette a kapcsolást, el tudott igazodni a rajzaimon, s be tudta állítani az erősítőjét. Az eredmény egy High-End erősítő lett. Én ezt az erősítőt (mint ahogyan a többit is) hallottam a tulaja és építője saját rendszerén. Mindkettőnknek tetszett a hangkép, meg már azóta másnak is. Semmi hibát nem lehet a zene közvetítése közben hallani. Ha gyáriban szeretnénk egy hasonló hangú erősítőt vásárolni, nagy valószínűséggel 1-2 millió között lenne az ára. Nem tudom mással jellemezni a minőséget, mint pénzzel. Az nagyon kifejező.
És akkor most váltanom kell. Csupán azért, mert átlépünk a monoblokkok világába. Van ugye két monoblokk, de pentódás végfok. (A sztereo készülékek is pentódásak) Szal mindkét monoblokkot, azaz ARC M60 HD típusú erősítő.Egyik Miskolci, a másik Budapesti (BP) illetőségű. Mindkettőt nagyon jól ismerem, hisz zenéltek nálam. Az egyik többet, a másik kevesebbet. Hogy ha választani kellene melyiket választanám? Nos a budapestit. Hogy miért? Azért mert annak jól észrevehetően kicsit lágyabb a hangja. Annyira lágy, mint amennyire én az ST kapcsolástól való lágyságot elvártam. Ennek ellenére az ST kapcsolású erősítők hangja nem lett lágy, illetve mégis. Egy kicsit. Csak. A BP-i erősítő volt nálam, az én rendszeremen én azt lágyabbnak hallottam, mint az ugyancsak akkopr éppen nűálam tanyázó miskolci. A két erősítőnek eltérő csövei vannak, illetve a BP erősítő táptrafója nem hagyományos. Egyébként teljes az egyformaság. Véleményem szerint mindkét erősítő gazdája meg lehet elégedve készülékével, s beléptek a 3 milla környéki kategóriába. Nehogy azt higgye valaki, hogy az előző készülékeknél ennyivel érnek többet, vagy ilyen nagy a hangminőségbeli különbség, de tudjuk, hogy a hangminőséggel az ár nem egyenes arányosan változik, hanem csak exponenciálisan. Gratula a tulajoknak.
Az európai Únio a felé tendál, hogy a latin írás irányát megváltotassa, hogy a sok agysebész, atomtudós, rakéta technológus, és Wudu mágus jól érezze magát nálunk. :lol: Ennek fényében mi is jobbról balra halattunk a teszteléssel.Így a sor másik végén egy alig 20-30 órát működött ARC M60 DST szólalt meg. Tulajdonosa azt szerette volna, ha az erősítője egy kicsit középen, és magasban dúsabb hangzású legyen. Ezt a célt véleményem szerint sikerült is elérni. Úgy tűnik, a felvégen is van egy ember, aki tudja az erősítőket hangolni. :P Nos Lancerboy barátunk gépe mikor megszólalt, egy más világ eljövetelét is előre vetette. Mégpedig a holografikusan tiszta megszólalású zenei élmény közvetítése mint művészet világát. Rendkívül részletező, stabil basszusú (bár ezt minden erősítő jól hozta) nagy dinamikájú hang a jellemző rá Semmi gríz, sallang a legdurvább műsorokon sem. Két szóval le lehet írni mindent róla: eszköztelen iterpretáció. A készülék nagyon magasra teszi a mércét.Ha van 4,5-5 milliós erősítő (az AN nem ér) akkor ez a gép oda tartozik. Bár azt írtam az elején: a sajátomról nem írok, most mégis bevallom, hogy Lancerboy gépéhez képest az enyém kicsit színez, igaz kellemesen. Ennek nyilván a csőkészletek közti különbség az oka. Hallhattuk, mikor a szerény árazású olcsó fázisfordító csöveket átdugtuk a budapesti erősítőbe. :lol:
A vendég olvasók kedvéért leírom, hogy ezeknek a PP erősítőknek két közös pontja van:
1, Az összes kimenőtrafója a rossz minőségű, szemétdombra való Dyscus kimenő, :P
2, az erősítők egy ősanyától származnak, ami minden idők ARC erősítőjeinek is ősanyja volt.
Az alábbi fotón láthatjuk őt. Én csak leporoltam. :D
Origi M60.jpg
Origi M60.jpg (39.34 KiB) Megtekintve 965 alkalommal

dyscus

#121 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2020.10.18. 14:55

Köszi Delta! Most már én is vigyázok magamra. Nem akarok többször a lépcsőkön leesni. :lol:

Konzol

#122 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2020.10.18. 15:53

dyscus írta:
2020.10.18. 14:53
Konzol írta:
2020.10.18. 13:01
Nos igen! Mert neked nincs. :lol:
Jó duma, de nem igaz:):) Mármint az igaz, hogy nincs UL leágazás, hanem az, hogy azért nem hiányzik mert nincs.

Vegyük ki a játékból a Te erősítődet! Annak hangjára "rányomja bélyegét" az az ominózus telefonszám szerűen árazott ecc803. Hogy ez jó vagy sem... Egy ennyire "karakteres" alkatrész...
Beszélgetve a hallgatózások közben én azt a közmegállapítást vettem ki -amit egyébként Te is írsz-, hogy a szupertriódások hangja picit ellágyul, kevésbé "fickós". Hogy aztán ez jó, vagy sem, tetszik valakinek, vagy sem az mas kêrdés. Egyébként mind a hat "versenyző" kifejezetten élvezetesen tette a dolgát. Bármelyikkel lehet együtt élni. Sanyaaa-nak külön gratula rockra hangolt cuccáért:)

banzai

#123 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: banzai » 2020.10.18. 16:49

Örülök hogy ennyien el tudtatok jönni. Remélem mindenki jól érezte magát. Köszi Ottó, hogy átvállaltad a főzést. (Annyi maradt hogy miután mindenki jól lakott, a héten még én adom a menzát az utcánkban. :D Remélem egyben maradtál. ;)
A zenéről: Ottó által feltett zenéből kiválogattunk azokat a zenéket amiket az SE bemutatásához szoktak használni, fférfi női énekhangok kevés hangszeres zeneszámok. Most szigorúan a saját véleményem írom: pont ezeken a zenéken szerintem egy jól megépített Se-vel versenyezni tudnának maximum legyőzni nem a PP.-k. :lol: Nagyon dinamikusan jó méllyel, jó magassal szólt mindegyik erősítő. Mestermű mind. Nekem leginkább a szuper triódába kötött csövek talán közelebb állnak. A nagy tömegű zenénél már vitathatatlan a PP előnye. AZ opera részletek is nagyon jól szóltak.(bár ott már a dacokat cserélgettük a pentódás előtt.) Csak hogy egy kicsit fanyalogjak is, nekem mindegyik PP "sikban" szólt, igaz nagyon jó sztereóval. Nem vállt le a hangfalról a zene. :( (itt persze lehet hogy sokat rontott a helység akusztikája a képen.)
Nos sajnos nem jött meg a számomra az érzés: rohanok azonnal PP építeni. Elgondolkozom rajta még egy ideig.
Minden esetre a régi ismerősökkel jó volt újra találkozni, és jó volt a fórumról nick névven ismert embereket megismerni.
Mindent összevetve jó hangulatban, jó zenéket hallgatva, jót kajálva töltöttük a napot. Hála a jó istennek a macska is elökerült két óra múlva. igaz antiszociális lett mert bosszúból a hangos zenéért, egész éjszaka énekelt nekünk. Alvás leó.

Sanyaaa

#124 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: Sanyaaa » 2020.10.18. 17:39

Én piszok jól éreztem magam, köszönöm a vendéglátást!

Eleinte kicsit fanyalogva konstatáltam, hogy korosztályomból a jelek szerint csak én csövezek, de később rá kellett jönnöm, ez így van jól, így szidhatok mindenkit, hogy botfülű, aki korombeli :)

Örülök, hogy végre megismerkedhettem veletek, számomra ez volt az első ilyen jellegű forumtalálkozó, így már nem csak a vakvilágba írogatunk egymásnak a forumon.
Rengeteg tippet, ötletet kaptam, mit miképp lehetne még hangolni, köszönöm nektek.

Be kell vallanom, amikor a saját rendszeremben kipróbáltam korábban super triodába kötve az erősítőt, nekem nem jött be a dolog, mivel nagyon más jellegű zenékkel fáraszomt a fülem, amihez nem passzol ez a hangzás.
Banzainál, az ott összeállított rendszerben viszont számomra is a super trioda véggel szerelt erősítők vitték a pálmát.
Az ott hallgatott zenei irányzatokhoz egyértelműen a super trioda vég passzol legjobban, élvezetesebbé, színesebbé teszi az előadást, nagyobb teret tölt ki.
Így ismét levontam a konzekvenciát: aki rock/metal zenét hallgat, mint én is, annak a keményebb, odamondogatósabb pentoda+cfb véget, míg aki komoly zenét, jazzt, bluest, operát stb, annak super trióda véget érdemes választani, mert szerethetőbb élményt tud számára nyújtani.

Még egyszer köszönöm a vendéglátást, és hogy személyesen is megismerhettelek Titeket!

A nap végéről egy életre belém égett, amikor Discus a lépcsőn lecsúszva szándokános tigrisbukfenncel vetödött az erősítőért, hogy nehogy összetörjön, ez az igazi zene szeretet :D

lancerboy

#125 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: lancerboy » 2020.10.18. 18:04

Én is nagyon jól éreztem, magam, köszönöm a lehetőséget és a vendéglátást, banzai igazán jó házigazda!
Az előttem szólók szinte mindent leírtak már, számomra alig maradt pár önálló gondolat.
Először is, gratulálok a két sztereó készítőjének, igazi műremek mindkét erősítő! Delta54 készülékén vélhetően még nagyon érződött a bejáratás hiánya, az övé tért el leginkább a többitől hangban, viszont kevésbé éreztem büntetőnek a felvételek hiányosságait illetően, talán nem lesz annyira válogatós. Sanyaaa erősítője külalakra nálam vitte a pálmát, a hangja nekem egy kissé sok magasban, annak ellenére, hogy az enyém is hasonlóan van hangolva. A pentódások kb. ugyanazt a szintet hozták, kár, hogy az utolsón nem hallgattuk (-tam???) a tesztanyagot. Az operán a női énekhang szerintem hangosabb részeken egy picit visító lett, ezt a TEAC DAC "ügyesen" tompította. Persze lehet, hogy csak már megszoktam a karakterét. (Ugye, a saját ló... :) )
Ottó drága csövei: Igen, jobbak, de...
Nos, igazán örülök, hogy ebbe a klubba tartozhatok, hogy személyesen is megismerhettelek benneteket!

Sanyaaa

#126 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: Sanyaaa » 2020.10.18. 19:21

lancerboy írta:
2020.10.18. 18:04
Sanyaaa erősítője külalakra nálam vitte a pálmát, a hangja nekem egy kissé sok magasban, annak ellenére, hogy az enyém is hasonlóan van hangolva.
Hangfalfüggő, itthon meg mélybe húz, ezért kell a több magas. :)

Meg a legtöbb rock zene mélyre van hangolva, így nekem fel sem tűnik itthon, ezért jó egy ilyen összejövetel, megmutatja, min lehet még javítani.

lancerboy

#127 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: lancerboy » 2020.10.18. 19:43

Sanyaaa írta:
2020.10.18. 19:21
lancerboy írta:
2020.10.18. 18:04
Sanyaaa erősítője külalakra nálam vitte a pálmát, a hangja nekem egy kissé sok magasban, annak ellenére, hogy az enyém is hasonlóan van hangolva.
Hangfalfüggő, itthon meg mélybe húz, ezért kell a több magas. :)

Meg a legtöbb rock zene mélyre van hangolva, így nekem fel sem tűnik itthon, ezért jó egy ilyen összejövetel, megmutatja, min lehet még javítani.
Attól még nekem tetszett!

Sanyaaa

#128 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: Sanyaaa » 2020.10.18. 19:55

Nekem meg a tied, szerintem a legjobb hang volt, mivel olyan arányban volt a mély/magas, ahogy azt én is szeretem.

harcsapapa

#129 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: harcsapapa » 2020.10.19. 13:18

Sziasztok.
Ezt jó voltvégigolvasni köszi mindenkinek.

dyscus

#130 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2020.11.18. 17:04

Emlékeztek hogy leestem a lépcsőn? Már akkor is panaszkodtam a jobb szememre. Mára már alig látok vele. Végre eljutottam a szemorvosig. Műteni nem kell, megpróbálják gyógyszarral rendbe hozni. Vérödémák vannak éppen a sárgatest környékén. Nem szabad emelnem, cipekednem, futnom, idegeskednem. Ha kidurrannak ezek a szarok, akkor oda a látás. Márpedig félszemmel nehéz MC trafót tekerni. :cry:

Sanyaaa

#131 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: Sanyaaa » 2020.11.18. 18:03

Uhh, jobban jártál volna a hájoggal..
Legalább kezelhető, ez a lényeg!

Konzol

#132 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2020.11.18. 18:57

Jobbulást! Vigyázz magadra! Ha rendbe jön tekerhetsz egy pár MC trafót nekem:):);)

delta54

#133 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: delta54 » 2020.11.18. 20:14

dyscus írta:
2020.11.18. 17:04
Emlékeztek hogy leestem a lépcsőn? Már akkor is panaszkodtam a jobb szememre. Mára már alig látok vele. Végre eljutottam a szemorvosig. Műteni nem kell, megpróbálják gyógyszarral rendbe hozni. Vérödémák vannak éppen a sárgatest környékén. Nem szabad emelnem, cipekednem, futnom, idegeskednem. Ha kidurrannak ezek a szarok, akkor oda a látás. Márpedig félszemmel nehéz MC trafót tekerni. :cry:
Ez rossz hír,nagyon vigyázzál rá ! Gyors gyógyulást kívánok neked !

dyscus

#134 Re: Banzai szervezte tali

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2020.11.19. 10:11

Köszi!

Válasz küldése