Diyeramp a VoS hangért

Elektroncsöves elő és végerősítők, phono, DAC IV és egyéb

Moderátor: dyscus

Válasz küldése
dyscus

#151 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2020.09.24. 19:37

" PP k2 több mint a k3 ha az ellenütem a páros komponenseket kioltja"
De tényleg a 3kHz-s komponenst az ellenütem miért nem oltja ki? Szerintem itt valami tévhitet hisznek a hifisták. A PP erősítő a páros harmonikusat sem oltja ki, ha a FÁZISUK a két módusban ellentétes. Mert ugye van egy 2kás jel, ami páros. Az csak akkor lesz a nullához közelítő eredő jel okozója, ha a fázisuk 180 fok. A 3k-nak is lehet pont 180 fok fázis különbsége a két módusban. Akkor mi is van? Azok is kioltják egymást.Szóval valami nem stimmel. :P

lancerboy

#152 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: lancerboy » 2020.09.24. 21:16

Nem is értem, egyesek minek rugóznak, kötözködnek a mérési eredményeken? Leülsz zenét hallgatni, aztán kis idő elteltével kicsúszik a szádon az "a k... életbe!" Az elődje egy nagyon jó erősítő. Dys-cus szerint ez jobb lett. Tapasztalatom szerint még jó a füle, eléggé egyforma az ítéletünk is. Ezek után ki bánja, vagy kritizálja a méréseket? Piszok jól szól, és kész. A többit a fene bánja!

dyscus

#153 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2020.09.25. 08:39

lancerboy írta:
2020.09.24. 21:16
Nem is értem, egyesek minek rugóznak, kötözködnek a mérési eredményeken? Leülsz zenét hallgatni, aztán kis idő elteltével kicsúszik a szádon az "a k... életbe!" Az elődje egy nagyon jó erősítő. Dys-cus szerint ez jobb lett. Tapasztalatom szerint még jó a füle, eléggé egyforma az ítéletünk is. Ezek után ki bánja, vagy kritizálja a méréseket? Piszok jól szól, és kész. A többit a fene bánja!
Nem teljesen értek veled egyet. Mérni, mérni kell. A nélkül nem lehet jó erősítőt készíteni. Van aki ezt tagadja, legtöbbször azért, mert nem tud, vagy nincs mivel mérni, illetve nem teszi nyilvánossá, mert szégyelli. Pedig nincs mit. EPH nem kötözködött, csak valamit rosszul értelmezett. Ebben az erősítőben a végcső-kimenő rendszer nem pentódaként funkcionál, hanem triódaként. A termelt harmonikus sprektum ahhoz hasonlít. Hogy ez azért van-e, mert a végfokozat nem termel torzítást, és a meghajtó fokozat ami trióda, annak látjuk a torzítását, vagy fordítva, azt nem tudni. Bele kellene méregetni az erősítőbe, de nekem erre sem időm, sem doktori disszertációt nem akarok írni.
Egy biztos, a kapcsolásban minden el van követve azért, hogy a torzítások a lehető legkisebbek legyenek. Kezdve a keresztezési torzítással, ami ki sem mutatható. Pedig az SE hívők ezt hozzák fel előnynek a PP-vel szemben.

dyscus

#154 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2020.09.25. 10:23

Éjszaka 1 óráig hallgattaqm, majd most reggel utánállítottam az áramot, szimmetriát. Az erősítő torzítása cirka 50%-al javult, mint azt az új spectroszkópos mérés bizonyítja:
ARC M60 DST Spectrum 0-50kHz II.jpeg
ARC M60 DST Spectrum 0-50kHz II.jpeg (185.66 KiB) Megtekintve 1386 alkalommal

dyscus

#155 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2020.09.25. 10:36

A négyszögjel átvitelre sem lehet panaszom sem nekem, sem Lancerboynak. :P A képek egy igen jó erősítőt sejtetnek. a 10k-s jel azért már kicsit kerekedik, de soha rosszabbat. A szokásomtól eltérően felteszem a 20 Hz-s jelet is. A normális tetőesést leszámítva jól lehet látni, hogy ez az erősítő nagyon jó mélyfrekis átvitellel rendelkezik.Pont ott jobb mint egy triódás, amelyek ebben a tartományban már gyengélkednek. Próbálkoztam még tegnap a 10 kás jel "kihúzásával" de a hang kezd élessé válni, inkább kompromisszumot kötöttem. Íme a fotók:
ARC M60 DST 20Hz.jpeg
ARC M60 DST 20Hz.jpeg (162.67 KiB) Megtekintve 1387 alkalommal
ARC M60 DST 100Hz.jpeg
ARC M60 DST 100Hz.jpeg (165.84 KiB) Megtekintve 1386 alkalommal
ARC M60 DST 1kHz.jpeg
ARC M60 DST 1kHz.jpeg (164.79 KiB) Megtekintve 1382 alkalommal
ARC M60 DST 10kHz.jpeg
ARC M60 DST 10kHz.jpeg (168.18 KiB) Megtekintve 1383 alkalommal

dyscus

#156 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2020.09.25. 10:56

Elfelejtettem, hogy a mérést 10 Watton végeztem. Ezt onnan lehet leellenőrizni, hogy a jobb oldalon az 1-es csatornára kiírja, hogy 4,5V RMS. Ezt meg kell szorozni 2, vel, mivel a hangszóró kapcsain ennek a kétszerese jelenik meg, mivel a kimenet szimmetrikus. Az ugye 9V RMS. P= Unégyzet/R, azaz P rms= 9X9=81/8=10,1 Watt RMS.
A két módusú jel összegzése az alábbi szkóp ábrán látható. Az egyik mérőcsúcs a műterhelés egyik végén, a másik a másik végére van cstlakoztatva. A földelés a közép. A két módusú jelet egymásból kivonva kapjuk meg a hangszórón megszólaló jelet. Ugye ez is egy érdekes dolog. A képen látható, hogy a két jel ellentétes módusban keletkezik, hiszen ezért alkalmazunk fázisfordítót. Mindenki azt mondja, a jelek összeadódnak, pedig nem, mert akkor nem szólna az erősítő. Például egy híd kapcsolású tranyós. :lol: Szóval a jelek egymásból kivonódnak, jelen esetben, és a híd kapcsolású tranyós esetében is a terhelésen. Egy sima PP esetében pedig az OPT szekunder tekercsén. Az M60 DST-ben többek között ott a Cross Coupled kapcsolás, ami mintegy szervo rendszer segíti a két jel szimmetriáját. Talán ezért is szólnak szépen ezek az erősítők. Úgy tűnik ha vigyázunk a tükör szimmetriára a pontos alkatrész értékek megválasztásával, akkor a keresztezési torzítás nagyon alacsony tud lenni.
Két modus 1k.jpeg
Két modus 1k.jpeg (184.9 KiB) Megtekintve 1370 alkalommal
Két modus 20k.jpeg
Két modus 20k.jpeg (188.42 KiB) Megtekintve 1366 alkalommal

dyscus

#157 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2020.09.25. 11:01

Ezek után már csak a hab a tortán az erősítő átvitele. A diagramról leolvashatók az értékek.
ARC M60 DST  Bode 5-75kHz.jpeg
ARC M60 DST Bode 5-75kHz.jpeg (118.07 KiB) Megtekintve 1365 alkalommal

MOT64

#158 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: MOT64 » 2020.09.25. 13:31

dyscus írta:
2020.09.25. 10:56
Elfelejtettem, hogy a mérést 10 Watton végeztem.
2.5W-on mértél.

lancerboy

#159 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: lancerboy » 2020.09.25. 14:47

dyscus írta:
2020.09.25. 08:39
lancerboy írta:
Nem teljesen értek veled egyet. Mérni, mérni kell. A nélkül nem lehet jó erősítőt készíteni. Van aki ezt tagadja, legtöbbször azért, mert nem tud, vagy nincs mivel mérni, illetve nem teszi nyilvánossá, mert szégyelli. Pedig nincs mit. EPH nem kötözködött, csak valamit rosszul értelmezett. Ebben az erősítőben a végcső-kimenő rendszer nem pentódaként funkcionál, hanem triódaként. A termelt harmonikus sprektum ahhoz hasonlít. Hogy ez azért van-e, mert a végfokozat nem termel torzítást, és a meghajtó fokozat ami trióda, annak látjuk a torzítását, vagy fordítva, azt nem tudni. Bele kellene méregetni az erősítőbe, de nekem erre sem időm, sem doktori disszertációt nem akarok írni.
Egy biztos, a kapcsolásban minden el van követve azért, hogy a torzítások a lehető legkisebbek legyenek. Kezdve a keresztezési torzítással, ami ki sem mutatható. Pedig az SE hívők ezt hozzák fel előnynek a PP-vel szemben.
Persze, az Alkotó ellenőrzi, mit is készített, én, mint user már túl nagy jelentőséget nem tulajdonítok a méréseknek, engem a hang érdekel. Egyébként nem EPH-ra gondoltam, hanem Ph!- barátunkra, bta-ra.

dyscus

#160 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2020.09.25. 16:58

MOT64 írta:
2020.09.25. 13:31
dyscus írta:
2020.09.25. 10:56
Elfelejtettem, hogy a mérést 10 Watton végeztem.
2.5W-on mértél.
A Spectrum, és a 20Hz, 100Hz 1k és 10k Négyszögjeles mérés 10Watt. A 2 ször4,5V-ból és 8m Ohm terheléssel nekem ez jön ki, és RMS.
A Burst, és a kétmódusú méréseknél kevesebbel mértem, kímélvén a műszeremet. De arra nem is írtam teljesítményt. ;) :P
Még valami. Egy ismerősöm az egyik pesti színház hangmérnöke. Ő szétégette a végcsöveit ugyan ilyen Digilentes méréssel. Elkezdte felvenni az M60 átvitelét 2Hz-tól. Felizzottak az anódok, a csövek mentek a kukába. :P

dyscus

#161 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2020.09.25. 16:59

lancerboy írta:
2020.09.25. 14:47
dyscus írta:
2020.09.25. 08:39
lancerboy írta:
Persze, az Alkotó ellenőrzi, mit is készített, én, mint user már túl nagy jelentőséget nem tulajdonítok a méréseknek, engem a hang érdekel. Egyébként nem EPH-ra gondoltam, hanem Ph!- barátunkra, bta-ra.
Jaaaa! :lol:

dyscus

#162 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2020.09.28. 09:10

Rendel valaki mostanában a Hifi Collektívről?

dyscus

#163 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2020.09.28. 19:42

Az a baj, hogy nem tudom finomhangolni az erősítőmet. Elhasználtam, illetve nincs olyan SM kondim, ami pont jó lenne. A néccögátvitelemnél látható egy kis túllövés, amit az első két trióda G-A elektródái közé kell betenni. Ami kondi van az kecsi, (9,1p), vagy nagyon nagy (27p) Szal jó drága lesz, de mostmár rendeltem 15pikós SM kondit, meg az NFB soros ellenásával párhuzamosan köthető AMTRANS PP kondit is.Még ezek nem jönnek meg, addig lóg a levegőbe az egész. Viszont a kész monoblokkokat járattam, járatom. Ment egyszer kb 6 órát, meg 8 órát, ma meg reggel 9 óta műxik, ami már 10 óra. plussz az asszony ha lefexik, akkor még hallgatni is akarom. Eddig TV meg rádió szólt rajta. Lényeg, hogy bejáródjanak a csövek. Holnap reggel leellenőrzöm a végcsövek munkapontját, ha kell utánállítok, s kész a project. Ha Lancerboy elhozza a Talira, kössétek fel a gatyát. :lol: Bár Sanyának lehet nem fog tetszeni. Pedig ütős egy jószág. Mármint az erősítő. :P
Itt az 1k néccögjel az én ARC M60 DST erősítőmön. Ez a végfok 6550-el megy. Ez is ment már kb 2 órát, de mivel használtak a csövei, ezért nem igazán kell sokat molyolni vele.
ARC M60 DST 1kHz.jpeg
ARC M60 DST 1kHz.jpeg (167.65 KiB) Megtekintve 1058 alkalommal

dyscus

#164 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2020.09.29. 10:19

Kétségek merültek fel azzal kapcsolatban, hogy nem jól adom meg a méréseim során a teljesítményt, aminek a számolási képlete az alábbi:
P=Uki2/Rt. Azaz a z erősítő kimeneti feszelyének négyzete osztva a terheléssel. Ez így egyszerű is, minden olyan esetre, ahol nem szimmetrikus erősítőt mérünk, pl SE, PP, vagy éppen tranyósat. Viszont a katód feedbackes (CFB) erősítőknél picit más a helyzet. Egyszerűen azért, mert más a kapcsolás.A két végcső katódja nem a földre kapcsolódik, hanem a kimenő sekundereire, és azon keresztül kapják meg a füldpotenciált. Ez miatt a CFB, és az ST erősítők kimenőjének szekundere szimmetrikus kialakítású, amit én full szimetrikus kimenőnek nevezek. Huncut dolog ez az elektronika. Főleg a sinuszos fesznél. Minden hangfrekis feszültségre (minden váltó feszre) igaz az, hogy 3 féleképpen mérhetjük meg:
1, Effektív érték, vagy négyzetes középérték, azaz Urms, Ueff
2, csúcs érték azaz az Up,
3, És a csúcstól csúcsig azaz az Up-p, vagy máshogyan írva U2to2.
Mivel az Urms-re igaz a kitétel, miszerint a váltakozó áram effektív értékén annak az egyenáramnak a nagyságát értjük, amely periódusidő alatt azonos hőt termel ugyanazon a fogyasztón, valamint a műszerek általában ezt mérik, célszerű a teljesítmény meghatározására is ezt használnunk a hobbinkban. Ráadásul ez a teljesítmény "kézzel fogható", mivel ez melegíti , esetleg égeti le hangszórónkat. :lol:
Persze vannak ettől eltérő adat megadások a prospektusokban. Amerikában a Az Upp-vel szeretnek számolni, mert az nagyobb számmal írható le a prosiban. Persze az igazságot nem fejtik ki teljesen, ezzel a fizikához nem értőket jól átrázzák. Például a Dynaco ST70 esetében, amely azért 70, mert 70 Wattos.Valójában cvsak 25 Watt a teljesítménye. Ezért nem lehet vele leégetni a 18 Wattos Goodmans hangszórókat, illetve egyesek ezért járatják tök kivezérléssel, ahol ugye már jól hallhatóan torzít. Mások az Up-vel számolnak, ami ugye 1,41-szer nagyobb mint az Urms. Ennyit a prospektusok megbízhatóságáról. Prosi= minnél nagyobb szám, + egy kis félre vezetés. Pl korábban már írtam a DF minden határon túli megadásáról.

A jobb érthetőség miatt felteszek 3 fényképet. Az elsőt én rajzoltam, s egy szimmetrikus kimenőtrafó, jelesül pont az ARC M60 DST trafólyának feszültség viszonyait mutatja:
Szimetrikus kimenet.jpg
Szimetrikus kimenet.jpg (115.61 KiB) Megtekintve 1012 alkalommal
Az esetet az egyszerűség miatt kerek számokkal adtam meg, de ezek nem elméleti maszturbációsak, hanem gyakorlati, általam Urms mérővel mért értékek. A kimenő áttétele 25:1-hez, vagy ha úgy tetszik 25: 0,5+0,5 hez, azaz fesz csökkentő kapcsolásban alkalmazzuk.
Azt látjuk, hogy a trafó szekundere középleágazásos. Mivel 250 Voltot adunk a primérre, ami a tápfeszen ül szimmetrikusan, ezért a szekunderen az áttétel arányában (25:0,5+0,5) megjelenik az 5+5Vrms feszültség. (megjegyzem, hogy a hatásfok miatt a primer fesz kicsit több mint 250 Vrms, de ettől most eltekintünk az egyszerűség miatt)
A többi a képre van írva, hogy hogy lehet ebből az erősítő Prms értékét kiszámítani. Persze aki ismeri, hogy az Up= 1,41X Urms, és az Upp=2XUp összefüggéseket, az bármilyen más teljesítményt is ki tud számolni így, s beírhatja a prospektusába. :lol:

Nézzük a második fotót, ami oszcilloszkópon mutatja a fenti példát. Viszont meg kell jegyeznem, hogy a két módusú jelek a terhelésen nem összeadódnak, (mint azt mondani szokás), mert akkor az összeadás végösszege 0 lenne, hanem kivonódnak, amit jobb oldalon a pirossal keretezett Math1-es mezőben láthatunk is, miszerint a M1 (piros jel) úgy keletkezett, hogy a C1-ből kivonjuk a 180 fokkal eltolt C2 jelet. Ebből egyszerűen számíthatom az erősítő teljesítményét: megmérem a kimenő szekunderén a C1 feszültséget, mivel a műszereim nem föld függetlenek. Ha a terhelés két végére tenném az ilyen műszert, akkor leégetném a kimenőt, s megjegyzem, volt olyan a praxisomban, hogy ezért kellett HB kimenőt újra tekernem valakinek.Szóval mivel a kimenő szimmetrikus, így tudom, hogy az M1rms feszely egyenlő 2XC1rms feszültséggel. Ezért szorzok a számoláskor 2-vel. Azaz a kimenő tteljesítmény képlete így módosul: P= (2XC1négyzet)/ R, s mivel az R=8 Ohmezért a képen léévő példa esetében a Prms=12,5Watt. A korábban írtaknál a C1=4,5V esetében 2X4,5V = 9V, és 9X9=81, valamint 81 osztva 8 Ohmmal, akkor a kimenő teljesítmény a négyszögjeles mérések esetében 10,125 Watt, azaz jkerekítve 10 Watt RMS volt. Ez a 10 watt fűtötte kézzel elég jól érezhetően a 100 Wattos műterhelésemet, illetve nem kézzel foghatóan :lol: akkor, mikor a maximális teljesítményét határoztam meg az erősítőnek. Na az már igen meleg helyzet. :P
2 modus sin ADD.jpeg
2 modus sin ADD.jpeg (235.15 KiB) Megtekintve 1013 alkalommal
A jobb oldali mezőben leolvashatóak a különböző fesz értékek. Az AMPLITUDE érték az Up érték.

Négyszög jelnél egy picit más a helyzet, de nem sokkal. A difi annyi, hogy az Urms=Up-vel (Amplitudo), tehát a Prms és a Pcsúcs teljesítmény megegyezik. Az esetet itt láthatjátok:
2 modus négyszög ADD.jpeg
2 modus négyszög ADD.jpeg (201.11 KiB) Megtekintve 1014 alkalommal
Ismertetőmmel remélem sikerült egy-két félreértést eloszlatnom a CFB erősítők teljesítmény mérésének metodikájából.

dyscus

#165 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2020.09.29. 10:40

Közben Lancerboy erősítője ment már 24 órát, Elérkezett a csövek áramának újra beállítása. Nos ez megtörtént. A megfelelő helyen 2,6 Volt fesz esést kellett volna mérnem az 50mA-es nyugalmi áramhoz. Bejáratás után 2,78Voltot mértem. Megjegyzem, mindkét végcsövön ugyanekkora eltérés keletkezett, ami azt mutatja, hogy a csövek rendben párba vannak válogatva. Ezek jó csövek.
Lancerboy! Kéééééészen váán! :P

lancerboy

#166 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: lancerboy » 2020.09.29. 12:00

Nagyszerű! Jó lenne összehallgatni a tiéddel. Talin (ha lesz) lenne rá mód?

Sanyaaa

#167 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: Sanyaaa » 2020.09.30. 21:21

No kérem, most hogy elkészültem a hifipolccal, végre tudok feltenni képet egyben az egész hóbelebancról :D
Csatolmányok
Hifi.JPG
Hifi.JPG (456.12 KiB) Megtekintve 858 alkalommal

dyscus

#168 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2020.10.01. 08:27

Mi az a jobb alsó sarokban? :lol:

delta54

#169 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: delta54 » 2020.10.01. 09:49

Sanyaaa írta:
2020.09.30. 21:21
No kérem, most hogy elkészültem a hifipolccal, végre tudok feltenni képet egyben az egész hóbelebancról :D
Ügyes vagy,jól néz ki,hangulatos! Milyen hangfalaid vannak ?

Sanyaaa

#170 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: Sanyaaa » 2020.10.01. 19:24

Mission M35i, a hangváltó alkatrészeket átcseréltem jantzenre( magyarán kapott egy 5x akkora méretű hangváltót :D ), kábelezését van den hul-ra.

Nem csúcs kategória, de a metal zenét nagyon szereti. (perpillanat ez a leggyengébb láncszem a rendszerben)

delta54

#171 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: delta54 » 2020.10.02. 13:23

Sanyaaa írta:
2020.10.01. 19:24
Mission M35i, a hangváltó alkatrészeket átcseréltem jantzenre( magyarán kapott egy 5x akkora méretű hangváltót :D ), kábelezését van den hul-ra.

Nem csúcs kategória, de a metal zenét nagyon szereti. (perpillanat ez a leggyengébb láncszem a rendszerben)
Ahogy néztem,az érzékenysége nem rossz. Az a lényeg hogy a fülednek jó legyen !

lancerboy

#172 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: lancerboy » 2020.10.02. 20:07

Klassz! Szép az erősítőd! Ugye a bakeliteket már felállítottad?

lancerboy

#173 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: lancerboy » 2020.10.02. 20:10

Apropó, mátol én is hivatalosan a 'klub" tagja lettem. Hazajöttek az erősítők, holnap csinálok nekik ideiglenes helyet, amíg készen nem lesz a dedikált zeneszoba. Még a kábeleket kell beszereznem, addig "villanydrót"...

Konzol

#174 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2020.10.02. 20:19

Villanydrót is tud jó lenni, csak helixet kell csinálni belőle:)

Sanyaaa

#175 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: Sanyaaa » 2020.10.02. 21:40

lancerboy írta:
2020.10.02. 20:07
Klassz! Szép az erősítőd! Ugye a bakeliteket már felállítottad?
Köszi, igen fel, amikor a kép készült épp akkor laktam be a polcot, saját készítés ez is :D

lancerboy

#176 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: lancerboy » 2020.10.11. 14:19

Nos, néhány gondolat az erősítőkről:
Elöljáróban annyit, hogy volt szerencsém a D51-hez, HB, TC, ARC MIX, Illetve ahhoz az M60 HD-hez, amit most Konzol hallgat. Az utóbbi igazi "állleejtős" volt, igaz, a csőkészlete 10x annyit ér, mint az enyém. Szóval, amikor meghallottam Ottónál az STD-t, be kell valljam, igencsak csalódott voltam. Hazahoztam, összeraktam ideiglenesen, (iszonyat lassan haladok a zeneszobával) a lánc: Triangle Elara LN07 dobozok, AQ Type 4 kábel (új), TEAC UD503 DAC, Zu Audio Mission IC kábel, Supra USB kábel (új), mezei PC, Foobar, illetve a TEAC saját lejátszója. Van minek bejáródnia... Szóval, járatom, s a kezdeti csalódottság kezd eltűnni. Szép lassan megnyílik a hang, egyre nagyobb kedvem van leülni elé. Ami igazán pozitívum, hogy halkan is lehet vele zenét hallgatni, nem kell hangosnak lennie, hogy jól szóljon! Vajon milyen lesz, ha kap két nívósabb dobozt, futóművet, rendesen kezelt szobát? Azt hiszem, rendelek egy tartalék csőkészletet. Maradnak...

Sanyaaa

#177 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: Sanyaaa » 2020.10.11. 17:38

Amíg be nem járódik minden addig minden erősítő kicsit karcos.
100-200 óra és eltűnik, ez főleg végcső cserénél érezhető igazán.

Fody

#178 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: Fody » 2020.10.12. 11:21

Nos az én erősitőmet is bemérte dyscus, meghallgattuk, összehasonlitottuk az ő referencia erősitőjével.
Itt az eredmény.
Torzítas 1W.jpeg
Torzítas 1W.jpeg (192.39 KiB) Megtekintve 320 alkalommal
Freki átvitel.jpeg
Freki átvitel.jpeg (183.98 KiB) Megtekintve 320 alkalommal
20-20kHz átvitel.jpeg
20-20kHz átvitel.jpeg (193.2 KiB) Megtekintve 320 alkalommal
A hangja az erősitőmnek nagyon jó, gyönyörü hangja van, a dyscus mesteré egy picit lágyabb a mélye ill a magas tartomány. A hang illetve a szinpadkép mindkét erősitőnél rendben volt. Itt kell megjegyeznem, hogy a dyscus mester és az én erősitőm között kb 1 millió forint különbség volt dyscus javára. Tehát számomra nem az volt a kérdés hogy melyik szól jobban, szebben, hanem az enyém mennyire tud helyt állni. Voltak persze hibái, melyik erősitőnek nincs, de szerintem elég jól megállta a helyét, és dyscus szerint is amennyiért vettem mindenképp!

dyscus

#179 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2020.10.12. 11:31

Mégegyszer gratula az erősítődhöz!

dyscus

#180 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2020.10.12. 11:33

lancerboy írta:
2020.10.11. 14:19
Nos, néhány gondolat az erősítőkről:
Elöljáróban annyit, hogy volt szerencsém a D51-hez, HB, TC, ARC MIX, Illetve ahhoz az M60 HD-hez, amit most Konzol hallgat. Az utóbbi igazi "állleejtős" volt, igaz, a csőkészlete 10x annyit ér, mint az enyém. Szóval, amikor meghallottam Ottónál az STD-t, be kell valljam, igencsak csalódott voltam. Hazahoztam, összeraktam ideiglenesen, (iszonyat lassan haladok a zeneszobával) a lánc: Triangle Elara LN07 dobozok, AQ Type 4 kábel (új), TEAC UD503 DAC, Zu Audio Mission IC kábel, Supra USB kábel (új), mezei PC, Foobar, illetve a TEAC saját lejátszója. Van minek bejáródnia... Szóval, járatom, s a kezdeti csalódottság kezd eltűnni. Szép lassan megnyílik a hang, egyre nagyobb kedvem van leülni elé. Ami igazán pozitívum, hogy halkan is lehet vele zenét hallgatni, nem kell hangosnak lennie, hogy jól szóljon! Vajon milyen lesz, ha kap két nívósabb dobozt, futóművet, rendesen kezelt szobát? Azt hiszem, rendelek egy tartalék csőkészletet. Maradnak...
Ne ijedezz! Az enyém még mindig gyengébben muzsikál, mint a tied. De azért edzek. :lol: Majd meghallod szombaton. De ha erre jársz, be is ugorhatsz.

Fody

#181 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: Fody » 2020.10.12. 11:49

dyscus írta:
2020.10.12. 11:31
Mégegyszer gratula az erősítődhöz!
Köszönöm szépen!

lancerboy

#182 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: lancerboy » 2020.10.12. 13:51

[/quote]
Ne ijedezz! Az enyém még mindig gyengébben muzsikál, mint a tied. De azért edzek. :lol: Majd meghallod szombaton. De ha erre jársz, be is ugorhatsz.
[/quote]

Nem vagyok megijedve! Ez csupán a tapasztalatlanságom... A legtöbb cuccom használtként érkezett, s álmomban sem mertem gondolni, hogy ennyit változik a hangja. Eddig ugye sejtettük, hogy kivételes lesz, most kezd is beigazolódni!
Főleg, ha az előlap is rajta lesz... :)
https://lstn.hu/ismerkedes-az-anyagokkal-zebrafa/

dyscus

#183 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2020.10.14. 14:29

Új emberek előtt debütált előszőr az ARC M60 DST erősítő.
Egy másik fórumról jöttek ma látogatóba hozzám, pontosabban egy fórumozó és a barátja. Mindketten kőkemény hifisták. A fórumozó kollega mind ez idáig még nem hallott jó csöves erősítőt, ezért némi malíciával állt neki a hallgatásnak. A barát megkért, hogy feltenném-e esetleg a PF Dark Side of The Moon című mesterművet, mert szeretné meghallgatni a rendszeremen. Mondtam neki: hogyne. Előkerestem gyoran az MF 24 Bit/198kHz felbontású felvételt a Mobil Fidellity prezentációjában. Erről tudni kell, hogy az MF cég a felvétel mellé ad egy certifikációt, amiben tanúsítja, hogy ez a digitális átírat az eredeti kiadású lemez próbanyomatáról lett készítve. Nos elindítottam. Az illető azt mondta, hogy ez nem az a lemez, mivel ezen sokkal több minden szól, mint az ő CD-jén. Szerinte nem is ezzel a számmal indul a lemez. Felvilágosítottam, hogy dehogy nem. Aztán fel kellett a bizonyítás miatt az LP-t is tennem. Hát ott is bizonygatta, hogy ez valami átdolgozás. Mondtam nem. Ő azt mondta, hogy nincs ennyi mély, és magas a PF lemezeken, mert azok köztudottan tompán szólnak. Mondtam neki, azért szól a pink Floyd tompán máshol, mert szar erősítőn hallgatják. :lol: A végére, s barátja rábeszélésére végül csak el hitte, hogy a PF szólhat így is, s bizony az ő hangfala, vagy a tranyós erősítője ludas a rossz megszólalásban. Tanácsoltam is neki nagyon finoman, hogy adja oda a hangfalat meg az erősítőt a reciklusos rézmatadoroknak, s váltson jó csövesre. Azóta sírva fontolgatja a tanácsom. :lol:

lancerboy

#184 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: lancerboy » 2020.10.14. 17:03

Már nagyon kíváncsi vagyok, mi kerül fel arra a "másik" fórumra a hallgatózásról, mert eddig ott egy-két kivétellel mindenki hülyének nézett, ha csöves erősítőkről áradoztam. Főleg, ha Kecskeméten készültek...

dyscus

#185 Re: Diyeramp a VoS hangért

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2020.10.14. 17:22

lancerboy írta:
2020.10.14. 17:03
Már nagyon kíváncsi vagyok, mi kerül fel arra a "másik" fórumra a hallgatózásról, mert eddig ott egy-két kivétellel mindenki hülyének nézett, ha csöves erősítőkről áradoztam. Főleg, ha Kecskeméten készültek...
Sírtak a fiúk. Mind a kettő azzal van elfoglalva, hogy hogy csináljanak pénzt. :lol:
Azon meg főleg meglepődtek, hogy a szoba , meg a hangfal pont úgy néz ki, mint ahogy a fotókon van, meg úgy is szól, mint ahogyan írtam. De ez a PF sztori ez nagyon tetszett. Nemtudom megemlítik-e majd. Valamikor este írnak, mert 24 órás szoliból ment haza a srác. Most alszik. A Kecskemét az a BTA-nak vagy kijafasomnak fáj. A többi csak egyszerűen nem hallott még rendes csövest.

Válasz küldése