Egyéb hibrid erősítők

Elektroncsöveket és félvezetőket vegyesen alkalmazó konstrukciók
emersys

#51 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: emersys » 2016.07.25. 22:43

KD mester írta:
emersys írta:
KD mester írta:
B100-on lett kitnyésztve, sokkal jobb is vele, mint pl az ilyen CHZ jelegű pentódás dolgokkal...

fb1.jpg
Évekig nem nyúltam én sem a hibrid meghajtásához, mert gyakorlatilag teljesen kielégített., aztán az elmúlt időszakban volt egy kis időm az E szériás pentódákkal foglalkozni.
E180/280/810F. Mondjuk annyi különbséggel, hogy maradtam a két fokozatú anódkövetős meghajtásnál, tehát nem csak szimplán a triódába kötött pentoda hajtotta meg a feszültségkövető áramerősítő fokozatot, hanem a végén még ott volt a 6sz19p.
Jó párszor nekiestem a hangolásnak, és jelenleg most igen csak korrekt hang jön ki, ezekből a triódába használt pentódákból. Oly annyira, hogy a régi meghajtást egyenlőre félre is tettem, és egy új toroidot is tekertettem ennek az újnak.
E280F elég jó hang., E810F szintén, E180F Valvo sem rossz..
Hát nem tudom. Nekem nincsenek ilyen rózsás tapasztalataim az ilyesmikkel.

E180F-ből nálam is a valvo lett a legjobb. 10-12mA anódárammal próbálgattam ezeket. De a részletgyilkos hang, meg az a fura, száraz hangkép szinte teljes mértékben jellemezte a pentódákat. Az E180F triódába kötve nálam nem volt valami nagy szám. Persze lehetséges, hogy rendbe lehet tenni egyéb más jelútba tett fokozatokkal a hangját...

Szerintem a sima 6ZS9P (nem az E jelű), meg ilyesmiket is érdemes lenne kipróbálnod. Letisztultabb, meg részletezőbb volt, mint az E180F és nem volt olyan száraz, ködös hangképe. Az E180F-nél nem nehéz jobbat találni...
Szia.

Nem-nem, lehet nem írtam egyértelműen, nekem most E280F szól. 16-17mA közti árammal. Az E180F csövet csak a végére biggyesztettem oda. Nálam az annyira nem vált be, saját rendszeremben. De fontos, hogy nálam két fokozatú még mindig a meghajtás, tehát a 6sz19p második fokozat még mindig szépen ott dolgozik anód csatolt opcióban 40mA munkapontban. ;) , és ez most elmondott sok mindent, ha rápillantasz a karakterisztika görbéjére., ráadásul itt a legjobb hangja. :).. E280F pedig szigorúan triódába van kötve. Az előtte lévő meghajtást hallatod, ez nem nagyon marad éppenséggel alul,,, sőt.. mélyei még inkább energikusabbak, és a sávszélesség is terjedelmesebb lett. Tiszta és borzalmas részletes. Minden hangszer, külön válik, nincs egybemosódás. Lehet a 6sz19p segít rá ennyire, anélkül nem néztem. De ez e kettő együtt, hát.. eléggé meggyőző most.

KD mester

#52 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.07.25. 23:11

Én is triódába kötött pentódákról beszélek. Azthittem, ez tök egyértelmű.

Nem hiszek benne, hogy az E180F után kötött akármi is kiszdné azt a mosottságot és visszhozná a részleteket...

Jobb cső kell, azt kész....

emersys

#53 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: emersys » 2016.07.25. 23:13

KD mester írta:Én is triódába kötött pentódákról beszélek. Azthittem, ez tök egyértelmű.

Nem hiszek benne, hogy az E180F után kötött akármi is kiszdné azt a mosottságot és visszhozná a részleteket...

Jobb cső kell, azt kész....
Erről beszélek, hogy nem E180F csövet használok...
Ha az e 280F ,mosná a hangot , nem írtam volna le a véleményeim, simán csak tárgytalan lett volna, amit les em írok..

KD mester

#54 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.07.25. 23:16

Tiszta és borzalmas részletes. Minden hangszer, külön válik, nincs egybemosódás.
Ilyet én még az életbe nem hallottam pentódás lóf@...okból. Még az E88CC-kel is keményen meg kellett szenvedni, hogy tiszta legyen a hang, és legyen felbontás.

Triódába kötött pentódánál nem is hallottam olyan hangot, amire rá merném fogni, hogy részletező....

Igaz, még a 3db E280F-em teljesen NOS, még nem kaptak villanyt az eddigi életük során... Talán majd ezek produkálnak ilyet. Vagy nem...

emersys

#55 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: emersys » 2016.07.25. 23:25

KD mester írta:
Tiszta és borzalmas részletes. Minden hangszer, külön válik, nincs egybemosódás.
Ilyet én még az életbe nem hallottam pentódás lóf@...okból. Még az E88CC-kel is keményen meg kellett szenvedni, hogy tiszta legyen a hang, és legyen felbontás.

Triódába kötött pentódánál nem is hallottam olyan hangot, amire rá merném fogni, hogy részletező....

Igaz, még a 3db E280F-em teljesen NOS, még nem kaptak villanyt az eddigi életük során... Talán majd ezek produkálnak ilyet. Vagy nem...
háát, akkor lesz egy köröd hozzám, majd ha erre jársz.. :P
Szerintem nem fogod megbánni... :)

KD mester

#56 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.07.27. 03:51

Az nem jelent semmit... Egyébként meg E180F-ről volt szó idáig....

Az is tetszett a fetes kimenettel, egészen odáig, amíg meg nem hallgattam azt a zenét egy L4-en is...

Viszont 2 ember szerint is állítólag a fetes B100 E280F-el hajtva mocsok jó hangú hibrid lett és sokkal jobb, mint E180F-el. Ezért vettem E280F csöveket egy próbára...

KD mester

#57 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.07.27. 17:59

Emersys! Milyen munkapontot is javasolsz az E280F-re?

emersys

#58 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: emersys » 2016.07.27. 22:10

KD mester írta:Emersys! Milyen munkapontot is javasolsz az E280F-re?
Ua: 125V
Ia: 16mA
Uk: kb 1,7V körül.

Nekem ez földelt katódos munkapontban van így, és persze triódába kötve, én pentódában még csak meg sem hallgattam volna..
Szerintem ebben a munkapontban, lehelten hogy az orosz alternatívák, vagy egy E180F legyűrje ezt. 3 hétig aktívan teszteltem, mértem, és hallgatóztam, hol a legjobb.. Persze ez nem azt jelenti, hogy a te rendszeredben más munkapont nem hoz többet, viszont nálam ez volt a csúcs. De ne feledd, két fokozatú volt a meghajtásom !
A cső tisztaságát illetően pedig igaznak vélem amit írtam. CHZ-vel a hangolás alatt sokat leveleztem és osztottam meg vele tapasztalataim, eleinte nagyobb áramokkal hajtottam, ott nem is tetszett a hang, pont ez hiányzott, hogy nem triódát hallok...
Most így ebben a munkapontban -és persze katód hidegítővel (4700uF low esr Hitano + 100nF Wima) igen csak jó érzés tölt el..

emersys

#59 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: emersys » 2016.07.28. 09:51

Arghalos írta:Az E280 F csak a fetes B100 véggel szól jól. A tranyóssal vérszegények a mélyek. Igy csak ahogy Emersys mondta tranyóval kell utána még egy fokozat a kiváló hang eléréséhez.
Szia
Nem írtam ilyet, hogy tranyós fokozatot tettem utána.
E280F után szintén elektroncső van mint anód követő, egy teljesítmény trióda, elég vastag árammal járatva.
Nekem tranyós a feszültség követő fokozatom, de a mélyekre igazán nem panaszkodhatom, sőt az E88CC-t túl is szárnyalta.

emersys

#60 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: emersys » 2016.07.28. 12:08

Arghalos írta:A félreértések elkerülése végett. Az E 280 F után kell még egy csöves fokozat a kiváló hangminőség érdekében tranyós végfok esetén. CHZ is megerősitette ,ezért nem is csinált E280F fel meghajtott Darlington hibridet.
A kiváló szót sajna nem tudjuk mihez viszonyítani.. :) de az biztos, hogy egy összehangolt meghajtás kell mind a tranzisztorosok , mind pedig a fetesek elé is.
Én személy szerint mindenképpen kétfokozatú meghajtással akartam az E280F-et kivitelezni, jobban preferálom a fázishelyes meghajtást, illetve a második fokozat már sokat bizonyította létjogosultságát a kapcsolásban.
CHZ nekem leginkább az E180F-es hibrid tapasztalatait osztotta meg, E280F-et tudtommal csak csöves áramkörbe tervezett bele, persze ez nem jelenti azt, hogy nem épített E280F-el hibridet és ne neked lenne igazad, vélhetőleg csak velem nem osztotta meg akkor.
Amit viszont személyes tapasztalatomban leszögezhetek: , hogy az E180F "legjobb hangú" munkapontja nem ekvivalens az E280F "legjobb hangú" munkapontjával, - földelt katódos munkapontban.

KD mester

#61 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.07.28. 22:12

Arghalos írta:A félreértések elkerülése végett. Az E 280 F után kell még egy csöves fokozat a kiváló hangminőség érdekében tranyós végfok esetén. CHZ is megerősitette ,ezért nem is csinált E280F fel meghajtott Darlington hibridet.

Igen, nekem is ez a tapasztalatom...

A tranyós kimenetnek egészen más a hangkaraktere. Így nem is jó hozzá olyan meghajtás, ami a feteshez dukál és fordítva...

A fetes kimenettel egész jó eredményt ad egy ilyen triódába kötött pentóda is.

A tranyósnál nem. Annak nincs csöves jellegű torzítása. Ott a több fokozat hoz általában jó eredményt, meg csöves jellegű hangot...

Amúgy meg CHZ dolgaival nem árt vigyázni.
Régebben építettem a dolgait kipróbálásra. Küldött két CD-t, amikkel marha jól szóltak azok a hibridek. A gond az volt, hogy mással meg nem annyira...

Rájöttem, hogy azon a két CD-n tenyészti ki az erősítőket. :lol:

emersys

#62 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: emersys » 2016.07.29. 07:51

Arghalos írta:Hibrid E280Fmeghajtással.GIF
emersys írta:
A kiváló szót sajna nem tudjuk mihez viszonyítani.. :) de az biztos, hogy egy összehangolt meghajtás kell mind a tranzisztorosok , mind pedig a fetesek elé is.
Én személy szerint mindenképpen kétfokozatú meghajtással akartam az E280F-et kivitelezni, jobban preferálom a fázishelyes meghajtást, illetve a második fokozat már sokat bizonyította létjogosultságát a kapcsolásban.
CHZ nekem leginkább az E180F-es hibrid tapasztalatait osztotta meg, E280F-et tudtommal csak csöves áramkörbe tervezett bele, persze ez nem jelenti azt, hogy nem épített E280F-el hibridet és ne neked lenne igazad, vélhetőleg csak velem nem osztotta meg akkor.
Amit viszont személyes tapasztalatomban leszögezhetek: , hogy az E180F "legjobb hangú" munkapontja nem ekvivalens az E280F "legjobb hangú" munkapontjával, - földelt katódos munkapontban.
Hibrid TO Fet E280F meghajtással.GIF
Hm.. érdekes ez. Én több hetet játszottam mire ugyan ez a munkapont jött ki hangilag is legjobbra, mint CHZ-nél az E280F-re ;) , gyakorlatilag a 100R katód ellenállással sorba kötött trimer s a 3X33K Ra helyetti (nálam 2X22K mely persze ugyan az) kivételével ugyan ez a munkapont jött ki épp nekem is.. :lol: (mondjuk a trimmer megléte furcsa, hisz ha a cső öregedését szerettük volna később orvosolni , akkor ide pont 68R körüli katód ellenállás kellett volna inkább, cső öregedésével arányos helyes korrekciózás végett, de a legfőbb rossz tulajdonsága a katód trimereknek a kontakt hiba lehetősége, és a hangkép szinte biztos romlása. .) mert itt ugye nagyon nem mindegy a katód hidegítő s az ellenállás összhangja, A trimmert leszámítva gyakorlatilag ugyan ez a munkapontom van, csak az a fura, hogy CHZ sosem említette az E280F-es kísérletezéseim alatt eme remek munkapontot, most meg csak úgy itt van eme rajz és pont ilyen munkapontban.. [gondolkodik]
Mondjuk B+ nálam csak 265-270V, 300V-on ugyanis nálam már a felső tartomány nem volt az igazi, ezt meg azt hiszem én felejtettem el megosztani bárkivel is, mindeddig.. :lol:

Rézfaszú bagoly

#64 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: Rézfaszú bagoly » 2016.07.30. 19:06

Idézet a honlapról: "A készüléken belül lehetőség van a rendszer minimális torzításának beállítására, oly módon, hogy az alapvetően páratlan harmónikusokat tartalmazzon. Mint ismert a páratlan harmónikusok nem disszonáns hangot adnak, így az erősítő még „túhajtva” is kellemesebb hangzást ad egy tisztán félvezetőshöz képest. "

Kicsit(??) gáz... A páros felharmonikusokra igaz, nem a páratlanokra. A harmonikus meg rövid o-val írandó. Ha meg túlhajtunk egy félvezetős részt, akkor az úgy beveri a tápba a fejét, hogy tök mindegy, van-e cső benne, vagy sem.

emersys

#65 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: emersys » 2016.07.31. 02:17

Rézfaszú bagoly írta:Idézet a honlapról: "A készüléken belül lehetőség van a rendszer minimális torzításának beállítására, oly módon, hogy az alapvetően páratlan harmónikusokat tartalmazzon. Mint ismert a páratlan harmónikusok nem disszonáns hangot adnak, így az erősítő még „túhajtva” is kellemesebb hangzást ad egy tisztán félvezetőshöz képest. "

Ha meg túlhajtunk egy félvezetős részt, akkor az úgy beveri a tápba a fejét, hogy tök mindegy, van-e cső benne, vagy sem.
Ez csak alulméretezett táp és / vagy félvezetős kimeneti fokozat esetén válhatna valóra..
Teljesen mindegy innentől ,hogy milyen típusú erősítőt méretezünk alul, ez innentől egy elvi hiba..

KD mester

#66 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.07.31. 16:30

Rézfaszú bagoly írta:Idézet a honlapról: "A készüléken belül lehetőség van a rendszer minimális torzításának beállítására, oly módon, hogy az alapvetően páratlan harmónikusokat tartalmazzon. Mint ismert a páratlan harmónikusok nem disszonáns hangot adnak, így az erősítő még „túhajtva” is kellemesebb hangzást ad egy tisztán félvezetőshöz képest. "

Kicsit(??) gáz... A páros felharmonikusokra igaz, nem a páratlanokra. A harmonikus meg rövid o-val írandó. Ha meg túlhajtunk egy félvezetős részt, akkor az úgy beveri a tápba a fejét, hogy tök mindegy, van-e cső benne, vagy sem.

Valóban, tele van zöldséggel, hülyeséggel az odal. De nem is azért linkeltem be, csak érdekességnek, hogy elkezdtek hibridet is gyártani...

KD mester

#67 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.07.31. 16:34

Ja és Arghalosnak szólnék, hogy hibás a panelterve! Még mindig, évek óta hibás ez a CHZ panelterv. Mind a kettő ráadásul!

Látszik, hogy az egy soha meg nem épített, soha ki nem próbált dolog....

dyscus

#68 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2016.07.31. 19:43

Sajna van ilyen. Főleg máshol. :lol: Csak tudnám mit lehet élvezni zeneileg egy olyan szimuláción, aminek még NYÁK terve is van, de soha nem épül meg. :D
Talán szellemi önkielégítés? :D

KD mester

#69 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.07.31. 23:27

Off: Főleg ott, ahol B, G és D a három "atomsegghülye", ohm törvényt sem értő "professzor", vagyis inkább lámasszor prédikálja az égszaggató műszaki blődségek sorát.
Szerintem ne beszéld rá őket PP építésre. Túl bonyolult elektronika az má nekik, nem értik a működését... csak túlterheled vele az agyukat. :lol:

KD mester

#70 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.08.01. 00:08

Talán szellemi önkielégítés? :D
Olyan legyenmivel okoskodni mások előtt maszturbékolásos izé bigyó lehet szerintem... :lol:

KD mester

#71 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.08.01. 15:03

Ja, hogy CHZ fotóit teszed be. Ő építkezik elektronikai hulladékobokból. Meg hát látszik is a "classic" felirat. :D

Nem csoda, hogy még egy ruszki csövessel való összehasonlításban is alulmaradtak ezek a saját bevallása szerint...
(A gyagyi 6n3p/6n6p/6p3sz PP-hez képest, ami azért nem egy nagy wasistdas)

E280F-el kell csinálni, meg jó nyákkal. Ja és nem a felrakott hibás nyáktervekkel!

Egyébként én a rendes B100 nyákkal csinálnám, külön cserélhető csöves meghatással. (Szóval nem ezt az egybeömlesztett izét)

Már csak azért is, hátha nem válik be CHZ csoda csöves E180F, meg 6N3p meghajtása, azt akkor menthető a dolog egy másik csöves meghajtással (pl az ajánlott áramgenerátoros terhelésű E280F, stb).

CIROKL
Kapcsolat:

#72 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: CIROKL » 2016.08.15. 17:52

Egy ujjabb kis hibrid , mérés , meghallgatás folyamatban .
Csatolmányok
P1180227.JPG
P1180227.JPG (125.51 KiB) Megtekintve 1228 alkalommal

dyscus

#73 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2016.08.15. 18:12

Kíváncsi vagyok főleg a mérésekre, mivel nekem szubjektíve kevés basszust nyújt a hibrid kapcsolás. Bár ebben van cső rendesen. :)

CIROKL
Kapcsolat:

#74 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: CIROKL » 2016.08.15. 19:07

Cső az van bent , màr lehetne csöves is ennyi csővel.
Félvezető az alig , ami a képen làtható.

KD mester

#75 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.08.15. 19:12

dyscus írta:Kíváncsi vagyok főleg a mérésekre, mivel nekem szubjektíve kevés basszust nyújt a hibrid kapcsolás. Bár ebben van cső rendesen. :)
Hallottál 1 vagy 2 db olyan hibridet, aminek nem volt mélye.

Azóta hallottál olyat is, aminek meg volt.

De tök mindegy, azóta mindig, mindenhol azt szajkózod, hogy hibrid=nincs basszus...

Hát amilyen csöves erősítőket én már hallottam....

Én is olyan egyenlőségjeleket tudnék ám tenni azok alapján a csöves dolgokra általánosítva... :twisted:

KD mester

#76 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.08.15. 19:23

Milyen jópár év kell?

Ne röhögtess má... :lol:
Meg te aztán olyan szakmai hozzáértésről tettél idáig tanúbizonyságot, hogy szerintem te nem vagy abban a helyzetben, hogy mások tudását megítélhesd...
Beböfögni, beszólni, hülyeségeket beugatni, nem nagy kunszt. Azt mindenki tud...

Zoli haverodnak, meg egy kicsit még tanulnia kell. :lol:

Ontja a konstrukcióhibás, s...ul tervezet, vacak kapcsolásokat....

Erről ez a véleményem.

Olyan hülyeségeket hallok vissza, hogy ő nekem valamiféle mentorom volt, meg ilyenek. :lol:

Sose volt az... ;)

Nem vagyok, meg sose voltam rászorulva a Zoli haverod hülyeségeire... Van nekem is elég saját hülyeségem, csak én nem rakom fel őket a netre... :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2016.08.15. 19:58-kor.

dyscus

#77 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2016.08.15. 19:27

Ne veszekedjetek már!

KD mester

#78 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.08.15. 19:30

Nézd meg az előzményeket, hogy mire is föl? Meg ki kezdte?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2016.08.15. 19:43-kor.

KD mester

#79 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.08.15. 19:51

Darlington vég sokkal jobb a B100 nál aki megépiti nem fog többet B100 al foglalkozni.
Mondod ezt úgy, hogy soha nem hallottál egy rendes B100-at. De még a CHZ darlingtonos ló...aszát se...
(Ami, tegyük hozzá, B100 koppincs, csak ledegradálva.)
De persze a koncepciós kamu vélemény a szokásodhoz híven már előre le van írva...

Csináltál "állítólag, mondod te" valami B200 szerű sz...rt hibridnek, teljesen más félvezetőkkel, alkatrészekkel, azt az alapján böfögsz.
De szerintem kamu még az is, nem csináltál te semmit... (telefonnal egy fénykép, vagy valami, persze, hogy nem lesz, honnan is sejtem... :lol: )

Egy rendes B100/L4 erősítő olyan hangot csinál, amit te meg se tudsz közelíteni a CHZ féle vackokkal, ha beszarsz se fog az összejönni... ;)

Nyugodjál meg azt nem szégyeníti le egy ruszki csöves elektronikai hulladék, ellentétben azzal, amit te, meg Zoli haverod a WC-n csináltok. :D

Ellentétben veled én viszont csináltam ilyen darlington véggel B100-at. Az ős B100-ba még ilyenek is be lettek próbálva. Hát, utána eladtam a 20 pár MN-MP tranyót...

Egyébként egy B100 nyákra rá lehet kókányolni CHZ darlington izéját. Egy csomó alkatrész helyére átkötés megy, vagy be se kell ültetni semmit...
Ki lehet próbálni...

KD mester

#80 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.08.17. 15:32

A tőlem származó kapcsolások száma is felette van a 40-nek... (Azok mind meg lettek építve, mert ki kellett őket fejleszteni, nyákot kellett nekik tevezni, stb...)

Hibridből többet csináltam, mint te. ;) A többit inkább le sem írom, szerintem túl vagyok a 200-on. Van fényképalbumom is néhányról...

Tőled soha sehol semmit nem láttam.

Írod, hogy csináltál 40 hibridet...

Tudod ki hiszi el...

Én meg csináltam 8000-et. :lol: Számokat pötyögni én is tudok... :D

Visszatérve, akkor légyszi egy fényképet, legalább 1db-ról. Legalább valami csupasz panelról, amit te építettél. :D
1 perc lenne egy fénykép valami vacak telefonnal. Ha abból a 40 hibridből 1 db is igaz (azt se hiszem el egyébként).
Messziről jött ember tudod azt mond, amit akar...
Utóbbi 3 évben legalább 2-3 épitett B100-200 volt az audiofil talin. A darlingtonos hibridből is készült illetve jelenleg is készül erősitő.
Mindössze egyetlen egy volt győrben. Egy épített B200 alapú dolog. Egy percig se hallottad. Egyáltalán nem is voltál ott, amikor az szólt...

dys-cus rendszerében hallgattuk. emersys hibridjét szintén. És elég jó hangja volt szerintem. Kár, hogy egyáltalán nem is hallottad. :D

A többi talin banzai által épített B100 szokott szerepelni. Az egy elég jól sikerült építés...

Egy rakás csöves erősítővel összehallgattuk már a kiskunfélegyházi, meg egyéb talikon. (igaz hibriddel még nem, csak full csöves erősítőkkel). Ezekről a fórumokon beszámoltunk...

KD mester

#81 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.08.17. 15:50

Csinálunk 2 külön szobát Egy hibridest +egy B100-200 ast.
Nem kell...Csak egy jó B100/L4-et viszek, azt hozhatsz te akármilyen hibridet... ;)

B200-hoz meg semmi közöm..., az olyan izékkal inkább hagyjál...

Az ilyen B100 dolgok hangjáról meg azért már van "pár darab" beszámoló...

A te nem létező hibridjeidet, meg CHZ bigyóit viszont ki is hallotta?

(Ja, hogy maximum én, már amelyiket kíváncsiságból összehánytam egy próbára...)

hombre

#82 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: hombre » 2016.08.21. 15:25

Mi a velemenyetek errol a hibrid megoldasrol: http://www.audiodesignguide.com/Ibridone/
HBR

Rézfaszú bagoly

#83 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: Rézfaszú bagoly » 2016.08.21. 15:38

Nagyon szépen kidolgozott diy projekt, de biztos lehetsz abban, hogy nem fog jól szólni, és elsősorban nem a csöves rész miatt, hanem a tranyós vég miatt. Elég csúnya a torzítási spektrum, ez garantálja a végső bosszúságot...

hombre

#84 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: hombre » 2016.08.21. 15:47

Koszonom a korrekt velemenyezest.
Csoves fokozatban DN2540 alkalmazasa tetszik.
Lattam itt kiserleteket tranyokkal ebben a pozicioban, szerintem elvetelt megoldasok.
HBR

KD mester

#85 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.08.21. 18:51

hombre írta:Mi a velemenyetek errol a hibrid megoldasrol: http://www.audiodesignguide.com/Ibridone/
Ki kell próbálni. Hiachi fetekkel a kimeneten sokkal könnyebb ilyen pentódával jó hangot csinálni. Mert illeszkedik a hangkaraktere ehhez...

Az áramgenerátorba nem mondanék ítéletet. Ki kell próbálni. (Nekem van egy saját megoldásom, ami hallhatóan jobb hangot hoz, mint a mezei fémréteg, meg fémoxid anód ellenállások. És még DN2540 sincs benne... Úgyhogy ezzel meg is vagyok elégedve... :D )

Az áramgenerátor kipróbálása meg nem nagy kunszt. Aztán nem kell filozofálni, hogy milyen megoldás lehet a jobb... ;) (Úgyis, mindig, mindenhova valami más jön be).

Pár kapcsolást feldrótoz az ember ilyen háromlábú tüskesorra, aztán mindegyiket beledugdozza fülelésre. (Még külön ilyen kis nyák se kell neki. Magára a tüskesorra rá lehet drótozni azt a pár alkatészt. DN2540, vagy tranyók, ellenállások...)

KD mester

#86 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.08.21. 19:56

Egyébként a kimeneti fokozata helyett a fetes B100-at ajánlom. Ez a cső, vagy E280F...

Már többen megépítették és nagyon jó visszajelzéseket kaptam a hangjáról. Ketten is hatalmas előrelépésként élték meg a cső cseréjét E180F-ről E280F-re.

Én olyan 10-12mA-ról szoktam használni, de emersys szerint a 16mA a legjobb. Azt mondjuk nem próbáltam még...

Áramgenerátornak, meg valószínűleg jó lesz ez a DN2540 CCS... Persze lehet, hogy valami más meg még jobb lesz, az sincs kizárva...

hombre

#87 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: hombre » 2016.08.21. 21:33

Ilyen kivitelezesu hibridek meghajtasaban nem tartom korrekt megoldasnak egyfokozatu feszultseg erositest.
Szerintem fazishelyes kimenet biztosítasa minimum elvarhato.
Ket fokozatu csoves fesz. erosito a megoldas, tranyos aramgenerator kilove.
Tobb variacioban kiprobaltam, muszakilag jo, meresek szerint is, hangra viszont silany .
DN2540 az alap, aramkori kialakitasa is lenyeges. Ezzel is el lehet szurni, de tranyos megoldassal tuti a kudarc.
HBR

KD mester

#88 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.08.21. 21:44

Hát én sem, de te kértél véleményezést a kapcsolásról. Már pedig az egy fokozatú fesz erősítővel rendelkezik, ami fázist fordít...

De hát egy invertáló csöves előfok használata megoldja ezt a problémát is...
Tobb variacioban kiprobaltam, muszakilag jo, meresek szerint is, hangra viszont silany .
Hát nézd. Attól függ, milyen is az az áramgenerátor (kapcsolás, alkatrészek), meg hol van. Milyen impedanciák zárják le, mekkora jelszint mellett.

Ilyet nem lehet általánostani szerintem, hogy a tranyós áramgenerátor hangra silány... Pl egy piros led és 2SC2240, vagy 2SA970 + tápra. Tök egyszerű, tranyós.

Szerintem elképesztően jó 2-3 mA-ig, kis jelszintre...

Amit én használok, az egyértelműen jobb eredményt ad hangra, anódba és nagy jelszinten, mint egy Beyslag fémréteg ellenálló, ott, abban, amiben használom. Onnantól nekem jó...
Azt az is tranyós. Na persze a végfok jelével szinkronban kap egy feszültség utánhúzást...

hombre

#89 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: hombre » 2016.08.21. 22:40

Velemeny keresem oka, lenyegeben a csoves fokozat faziosfordítasa miatt volt.
Kivancsi voltam, mas problemasnak tartja e.?
Biztos voltam , hogy a Tied jobb. Viszont engedd meg nekem, hogy sokkal jobbat is kiprobalhassak.
HBR

KD mester

#90 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.08.21. 22:53

Félve megjegyzem: szerintem soha nem hallottad, próbáltad azt, amit én használok, ugyanis nem is nyilvános dolog, nem láthattad hallhattad még...

Szóval lehet az enyém még akár rosszabb is hangra, mint a te elképzelésed. ;)

Én nem akarok ilyenekről vitába keveredni. Meghagyom másnak. :D

Csak példának említettem, hogy nekem jó tapasztalataim is vannak tranzisztoros áramgenerátorokkal kapcsolatban (a rosszak mellett persze) és azt említettem még, hogy azért biztos s...r valami, mert tranzisztoros, az szerintem csak elfogultság. Nekem legalábbis nem ezt igazolják a tapasztalataim... De hát ez az én véleményem ugye. Másnak meg más véleménye van...

Más:
Én pl nem tartom problémásnak a csöves fokozat vagy egyéb dolog fázisfordítását. Szerintem könnyen ki lehet küszöbölni, ha valakit az zavar.
Viszont hibrid téren, úgy gondolom, hogy sokkal könnyebb az élet több fokozattal.
Egy fokozattal általában kell pár fet, vagy valami csőszerű hangkaraktert adó dolog még a jelútba (pl fetes B100, 2SK170, vagy hasonló a bemenetre, csöves tápok, ilyenek).

Ezt se szentírásnak szánom, csak az eddig általam tapasztalt általánosságok csupán...

De biztos van másnak is véleménye a kapcsolást illetően, majd ők is leírják. Én azért biztos ami biztos alapon leírtam az enyémet. Így 2-3 vélemény van legalább már most...

Konzol

#91 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2016.08.21. 23:09

A fázis fordítás szerintem sem gond. Igazából nincs is mihez viszonyítani az "abszolút fázist" Azt nem tudhatod, hogy a felvételi procedúra során megtartották-e azt az elektronikák. Tegyük föl, hogy meghallható az "abszolút fázis". Minden egyes lemezhez/felvételhez feljegyzed majd, hogy fázist fordítva, vagy nem fázist fordítva kell hallgatni? ( Arról nem is beszélve, hogy a műveleti erősítők gyakran jobban szólnak invertáló kapcsolásban. )

hombre

#92 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: hombre » 2016.08.22. 18:16

KD mester írta:Félve megjegyzem: szerintem soha nem hallottad, próbáltad azt, amit én használok, ugyanis nem is nyilvános dolog, nem láthattad hallhattad még...[/b]
Valoban nem lattam a megoldasod, kis fantaziaval probalom elkepzelni.
Ket tranyo, nehany ellenallas, LED vagy mas, es elko az utanhuzas miatt.
Az elkot tartom kritikusnak az anodban elhelyezett aramgenerator eseten.
Merve kivalo, tapasztalataim szerint hangzast ez cseszi el.
DN felhasznalasaval kevesebb jarulekos alkatresz lehet, szerintem eleve ez is elony.
Meghallgatasi eredmenyeim is ezt bizonyitottak.
Lehet, hogy Te nem erzekelted így, elfogadom, vitazni sem szeretnek, csak leirtam amit eszrevettem kiserleteim soran.

Más:
Én pl nem tartom problémásnak a csöves fokozat vagy egyéb dolog fázisfordítását. Szerintem könnyen ki lehet küszöbölni, ha valakit az zavar.
Viszont hibrid téren, úgy gondolom, hogy sokkal könnyebb az élet több fokozattal.
Egy fokozattal általában kell pár fet, vagy valami csőszerű hangkaraktert adó dolog még a jelútba (pl fetes B100, 2SK170, vagy hasonló a bemenetre, csöves tápok, ilyenek).

Valoban nem akkora problema ha az erosito kimenete nem fazishelyes, konnyen visszaallithato.
Rendszerbe illesztve okozhat gondot, erosítok cserelgetesekor.
Gyari erositok ezt teljesitik.
Utolso mondatoddal teljesen azonos a velemenyem, persze ez sem jelent semmit.
HBR

emersys

#93 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: emersys » 2016.08.22. 21:27

Én is két fokozatú meghajtással tudom tisztességgel kihajtani a hibridem félvezetős kimenti fokozatát, de ez nem csak a hangbeli szerepek miatt van..
Fázishelyességet a hsz felcserélésével egyszerűen lehet korrigálni bár ez csak mankó ez tény.
Szerintem kár egy belinkelt hibridről véleményt kérni "sajnos"... alkatrészek, táp milyensége stb stb mind mind a kész rendszer szerves része lesz.

KD mester

#94 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.08.22. 22:10

Hát igen. Kapcsolásoknak nincsen hangja. Csak kész, konkrét alkatrészbázissal rendelkező, megépített dolgoknak van valamiféle hangja, amiről lehetne beszélni...

Képzelt dolgok vélt hangjáról vitatkozni meg az egyik legértelmetlenebb tevékenység szerintem...

Úgyhogy csak műszaki méretezési szempontokból tudunk korrekt módon véleményt alkotni az ilyen feltöltött kapcsolásokról...

Hogy milyen lehet a hangja?

Hát néha szoktak olyan dolgok lenni, hogy akár egyetlen alkatrész lecserélésével a teljesen s...r hangú valamiből rendkívül jó hang lesz (bár ez inkább visszafelé szokott működni a leggyakrabban :twisted: ).

Aztán ugyan az maradt a kapcsolás. Kapcsolásilag semmi nem változott...

Akkor miről is beszélünk?

hombre

#95 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: hombre » 2016.08.22. 23:34

KD mester írta:Hát igen. Kapcsolásoknak nincsen hangja. Csak kész, konkrét alkatrészbázissal rendelkező, megépített dolgoknak van valamiféle hangja, amiről lehetne beszélni...

Képzelt dolgok vélt hangjáról vitatkozni meg az egyik legértelmetlenebb tevékenység szerintem...

Úgyhogy csak műszaki méretezési szempontokból tudunk korrekt módon véleményt alkotni az ilyen feltöltött kapcsolásokról...

Hát néha szoktak olyan dolgok lenni, hogy akár egyetlen alkatrész lecserélésével a teljesen s...r hangú valamiből rendkívül jó hang lesz (bár ez inkább visszafelé szokott működni a leggyakrabban :twisted: ).

Konkret kapcsolasrol beszelek, amit teszteltem is.
Gondolom Te is a megvalositott utanhuzott aramgeneratortos csoves fokozatodrol irtal, amit ki is probaltal.
Feltotott kapcsolas ott van a tied melett. :lol:
HBR

hombre

#96 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: hombre » 2016.08.22. 23:48

emersys írta:Én is két fokozatú meghajtással tudom tisztességgel kihajtani a hibridem félvezetős kimenti fokozatát, de ez nem csak a hangbeli szerepek miatt van..
Fázishelyességet a hsz felcserélésével egyszerűen lehet korrigálni bár ez csak mankó ez tény.
Szerintem kár egy belinkelt hibridről véleményt kérni "sajnos"... alkatrészek, táp milyensége stb stb mind mind a kész rendszer szerves része lesz.
Felreertettel, nem a varhato hang minosege erdekelt.
Kapcsolasrol szerettem volna kikerni velemenyetek. Kivancsi voltam mennyiben kulonbozik az en allaspontomtol.
HBR

KD mester

#97 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.08.23. 00:03

hombre írta:
KD mester írta:Hát igen. Kapcsolásoknak nincsen hangja. Csak kész, konkrét alkatrészbázissal rendelkező, megépített dolgoknak van valamiféle hangja, amiről lehetne beszélni...

Konkret kapcsolasrol beszelek, amit teszteltem is.
Gondolom Te is a megvalositott utanhuzott aramgeneratortos csoves fokozatodrol irtal, amit ki is probaltal.
Feltotott kapcsolas ott van a tied melett. :lol:

Nem tudom, miről beszélsz. Én emersys-nek írtam teljesen mással kapcsolatban....

hombre

#98 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: hombre » 2016.08.23. 00:07

Nem tudom, miről beszélsz. Én emersys-nek írtam teljesen mással kapcsolatban....
Szamomra ez nem derult ki. Biztos az en hibam.
Ha pontosabban fogalmazol, talan en is megertem.
Lehet, hogy jobban kell figyelnem...
Mondjuk nehéz nem ismert kapcsolásokat kibarkobázni, hogy aztán le lehessen fikázni őket. :D
De mindenképpen érdekes törekvés....

Ha fikazasnak veled, akkor nagy baj van.
Csak velemenyt akartam cserelni hibrid epitokkel.
Latom ez itt nem megy. Hangadok lehurrognak azonnal. off topikban is megkaptam, pedig nem adtam alapot ra.
Mint kiderult, tevedett az igazsagoszto.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hombre 2016.08.23. 00:17-kor.
HBR

KD mester

#99 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.08.23. 00:15

Általánosságban írtam neki az ilyen "ennek a kapcsolásnak milyen lehet a hangja" című kérdésekkel kapcsolatban egy vele (mármit emersys-szel) egyetértő hsz-t...

És a lényege az, hogy már maga a kérdés értelmetlen és elhibázott...

KD mester

#100 Re: Egyéb hibrid erősítők

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.08.23. 00:36

Latom ez itt nem megy. Hangadok lehurrognak azonnal. off topikban is megkaptam, pedig nem adtam alapot ra.
Mint kiderult, tevedett az igazsagoszto.
Csak elnézte a nicknevet. Ennyi történt... Aztán egyből elnézést is kért tőled...
Hangadok lehurrognak azonnal.
Az a diyersen történt. 2-3 éve. Nem itt... Ez itt egy másik fórum... Szóval az ottani lehurrogások ügyében Sajtos Attilát kéne megkeresni...
(A diyerses lehurrogásos ügyek nem ennek a fórumnak a hatáskörébe tartoznak... Szerencsére...)

Másrészt ez nem a diyers. ;) Itt még senki nem hurrogott le téged... ;)

Válasz küldése