AMT magashangsugárzók

Toto
TotoWood Lab

#1 AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.06.21. 10:15

The Air Motion Transformer (AMT) is a type of electroacoustic transducer or loudspeaker, also called Air Velocity Transformer (AVT) or JET transducer. Invented by Dr. Oskar Heil, it operates on a different transduction principle than other loudspeaker designs, such as moving coil, planar magnetic or electrostatically driven loudspeakers, and should not be confused with planar or true ribbon loudspeakers. In contrast to a planar ribbon loudspeaker the diaphragm of the AMT is of pleated shape similar to a bellows. The AMT moves air in an augmented, semi-perpendicular motion using a folded sheet (made of polyethylene, polyester or polyimide), structured around a series of aluminum struts positioned in a high-intensity magnetic field.
Nyitottam egy témát a szerintem, és remélhetőleg az eddigi legjobb magas hangsugárzó típusnak, az AMT-nek.
Hifikiállításon meggyőződtem róla, hogy olyan hangja van, amely erősen figyelemre méltó.

ESS sokáig a szabadalom birtokában volt, annak a hangsugárzónak a mérési adataival kezdem:
Csatolmányok
AMT1_R_CSD_50cm.png
AMT1_R_CSD_50cm.png (12.45 KiB) Megtekintve 5013 alkalommal
AMT1_L_SPLdegH.png
AMT1_L_SPLdegH.png (16.66 KiB) Megtekintve 5017 alkalommal
Amt-1_L_Kx_50cm_90-105dB.gif
Amt-1_L_Kx_50cm_90-105dB.gif (81.55 KiB) Megtekintve 5022 alkalommal

Toto
TotoWood Lab

#2 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.06.21. 10:16

Következik az ETON ER4 megszerzett mérési adatai:
Csatolmányok
ER4_SPLdegH.png
ER4_SPLdegH.png (7.31 KiB) Megtekintve 5011 alkalommal
ER4_2B_Kx_50cmR_85-95dB.gif
ER4_2B_Kx_50cmR_85-95dB.gif (39.12 KiB) Megtekintve 5009 alkalommal
ER4_2A_Kx_50cmR_85-95dB.gif
ER4_2A_Kx_50cmR_85-95dB.gif (39.08 KiB) Megtekintve 5019 alkalommal

Toto
TotoWood Lab

#3 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.06.21. 10:18

Mundorf HSD2510c mérési adatai:
Csatolmányok
HSD2510c_12_Imp.png
HSD2510c_12_Imp.png (4.39 KiB) Megtekintve 5006 alkalommal
HSD2510c_2V_Kx_48cm_90-105dB.gif
HSD2510c_2V_Kx_48cm_90-105dB.gif (40.94 KiB) Megtekintve 4998 alkalommal
HSD2510c_1V_SPLdegH.png
HSD2510c_1V_SPLdegH.png (7.95 KiB) Megtekintve 5008 alkalommal
HSD2510c_1V_CSD_20cm.png
HSD2510c_1V_CSD_20cm.png (8.22 KiB) Megtekintve 5006 alkalommal

Toto
TotoWood Lab

#4 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.06.21. 10:24

Közben kissé beszürkítettem az attachbox-ot, csak jobban mutat így.

Elsősorban dys-custól várok beszámolót, mivel ő is AMT-t használ.
Aztán remélem, hogy a megrendelt AMT-t én is használni fogom tudni, és fel is teszek egy találós kérdést arról, hogy melyiket
vettem meg az összes elérhető közül, viszont válaszolni erre csak akkor fogok, ha meg is érkeznek majd épségben. (na meg a tranzakcióval sem lesz gond, stb)

KD mester

#5 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.06.21. 15:05

Gybalu71 írta:Lehet hogy ez egy nagyon jó magassugárzó. De a Dyscus saját fejlesztésű hangsugárzója többeknek jobban tetszett a mostaninál.
Ja igen, az a magneplanar jól sikerült dolog volt. Azt volt szerencsém hallgatni.

Toto
TotoWood Lab

#6 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.06.21. 15:35

Sorold akkor Gybalu fel, milyen AMT-kből volt felhozatal a teszteken!
Azt tudom, hogy ott van Dys-cus ESS AMT-je, viszont mi volt még? :roll:

Toto
TotoWood Lab

#7 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.06.21. 16:11

Amúgy hülyeség lenne az egész AMT dolgot egy kalap alá venni. Ez csak egy technológia. Kb. olyan, mintha egy kalap alá vennénk az összes
elektronikai alkatrészt. Teljesen mindegy ugye, csak a kapcsolási rajz. Ez pont ilyen.

Egyre több féle AMT van már, a belépőkategóriától kezdve a csillagos árig. Régen a szabadalom miatt tényleg csak egy gyártó gyárthatott ilyet,
de szerencse, hogy ez az új időkre már nem vonatkozik.

Dys-cus AMT-nél biztos vagyok, hogy van jobb. Viszont azért tudjuk, hogy milyen kategória akár az az AMT is, ami dys-cusnál van.
Akár a képeket megnézem, akár a beszámolókat, szinte mindenhol dómos tweetert látok. Így akkor miről is beszélünk?

Én voltam kiállításon, meghallgattam ezt, meghallgattam azt. De az AMT nálam toronymagasan nyert, az már egyszer teljesen biztos.
Olyan élethű hangzást eddig nem hallottam, mint ott. Mint pl. a szar mélyekkel és multibittel megáldott Tensor rendszeren.

dyscus

#8 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2016.06.21. 16:53

Nos Totónak igaza van. Más AMT rendszerű hangsugárzó nem volt, de mikor a magnepán rendszerű hangsugárzóm volt, más olyan rendszerű sem volt. A magneplanár hangfal bitang jó, de van egy nagy hibája: pl King Crimsont nem tudtam rajta hallgatni, ugyanúgy, mint ahogy az általam készített , vagy más által készített ESL paneleken sem. Ezekkel a hangszórókkal az SE erősítők hypolói járnának jól, de mit tesz Isten, ezek az erősítők ezeket a hangfalakat nem bírják megszólaltatni. Pedig ha ez menne, akkor az AN ilyeneket gyártana. :lol:
Az AMT-t minden megtudja hajtani, mint alább látni, gyakorlatilag nincs impedanciája, csak ellenállása. És van egy nagy előnye: Bármilyen zenét autentikusan le tud játszani saját működési sávjában. Aki nem kedveli a rendkívül nyílt, részletező, nagy kiterjedésű, dinamikus , kis torzítású megszólalást, annak nem fog tetszeni. Ők az ellenkezőjét szeretik: az édeskés hamisságot, a lapos és unalmas hangképet, ami a hangszóróból jön, de nem a térből. De lehet tévedek, de akkor ők nem merik bevallani, hogy rossz úton járnak: A pénzükből már nem telik jó hangfalra, mert nagyon drága a BG kondi az erősítő tápjában. :lol:
Én írigylem Totoót, hogy lessz (van) neki egy mundorf AMT-je, amit nyilván nem használnak sokan, mivel mocsok drága. Ha lenne pénzem, én is megpróbálnám. Viszont félek attól, hogy az elképzelései szerint elkészített hangsugárzó sok sebből fog vérezni, túl lesz bonyolítva. Könyörgök Toto! max 2,5 utas hangfalat építs egy olyan mélyközéppel, ami valahol 1700Hz környékén hozzá illeszthető az AMT-hez, és a Scanspeak hanxórót meg működtesd kb 300-350 Hz-ig. Hidd el, olcsóbb lessz mint az a tovuhabohu, amit tervezel megépíteni, és nagyságrendekkel jobban fog szólni.

Toto
TotoWood Lab

#9 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.06.21. 17:06

Még lesz egy kis meglepetés, ami a hangszóróválasztást illeti. ;)
Mundorf-ból már lehet 1 párt 350 euro-ért is kapni, mondjuk az tényleg még csak a belépőszint, de nem biztos, hogy rossz.

FIR szűrőt tervezek alkalmazni, ami ezzel azt is jelenti, hogy nem lesz jelentős fázistolása a váltásoknál.
Kiemeli az aktuális, kiválasztott sávot, és máshol nem fog szólni. 384 együtthatós TAS3108 chip a garancia erre.
Amit persze még össze is kell szerelni úgy, hogy működjön.

Semmiféle képen nem akarok analóg szűrőket, tekercseket alkalmazni. Akár hogy nézem őket, csak a hátrányt látom bennük.
Ami előnye ezeknek, hogy egy pár D/A és egy pár erősítő kell, és ennyi. Nem rendszerfüggő.

Ha annyira tetszenének az ESL rendszerek, biztos vagyok benne, hogy azokat alkalmaznám. De igazság szerint ESL leginkább csak
fülhallgatóban tetszik, legalább is, amelyiket használom.

AMT 3 khz-től fog szólni kb. Előtte a kis Seas kb. 1.5 khz-től. 4 utas variált projekt lesz, de van ugye hozzá már félig kidolgozott megoldás, ugye a FIR szűrő.

KD mester

#10 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.06.21. 17:19

Jajj már megint az SE fanok, meg az SE rendszerek. :lol:

Már annyit hallottam, mint a rossebb és most nem vagyok illedelmes hangulatomban. Számomra bebizonyosodott, hogy ez az egész SE dolog egy vicc, egy kettyó :D . Egy marhaság, úgy, ahogy van...

Nehogy má szempont legyen egy hangfalnál, hogy egy ilyen 2W-os s...rral is szóljon? :shock: Gombhoz a kabátot...

A nagy ló...t. A kettyósság kiéléséről szól csak ez az egész SE hülyeség.

Sokkal jobb hangot lehet elérni normális hangsugárzóval, aminél le van s...va az a szempont, hogy az SE is meg tudja hajtani...

Soha az életbe nem hallottam olyan SE rendszert, ami megfogott volna. Amik számomra igazán bejöttek, azok mindig olyanok voltak, amikbe nem is lehet normálisan beilleszteni egy SE erősítőt, mert meg se bírnák szólaltatni normálisan... Meg hát nem is szólnak jól SE erősítővel valamiért. :lol:

Úgyhogy engem pl rég nem érdekelnek az ilyen 100dB-s hangfalak, meg az SE vackok. Meghagyom ezeket az SE fanoknak. Élvezzék csak ők ezeknek a borzalmaknak a cincogtatását. Aki meg normális hangot akar, az meg nem foglalkozik a flúgosok kettyósságaival. Szerez olyan erősítőt, ami ki tudja szolgálni a hangsugárzókat, azt kész...

dyscus

#11 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2016.06.21. 17:25

Hát ESL-t ne is használj. Én is gyorsan leszoktam róla. :lol:
A fázis mizéria nem is olyan nagy gond ám egy hangfalnál. Ügyesen választva a váltó elemeit akár a hangszóró kiemelését, völgyét is ki lehet korrigálni. Igazad van abban, hogy az LCR elemekkel megvalósított váltók sok bajtól szenvednek, de mennyivel egyszerűbb alkatrészek, mint egy akármilyen csipp, s ha már egyszerűek, akkor ugye már a hangra is kevesebb hatással vannak. Mellesleg még mindig áll a meghívásom, hogy halgasd meg az AMT projectemet, az Aldebarant, mielőtt elkezded a pénzt költeni. Ráadásul most benne leszek egy projectben, amiben a legkisebb ESS AMT tweeter lessz, előre láthatólag kb 3500 Hz vágással, ESS mélyközép sugárzóval, valamint egy régi Peerless basszussal. Megpróbálok nagyon sok mérést feltenni, ahogy elkészítem.

Toto
TotoWood Lab

#12 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.06.21. 17:32

Ez nem lesz túlbonyolítva, sőt! Csak mindenből 4x több kell. Ez a túlbonyolítás.
Pont azért fogok alkalmazni TAS chipet, hogy egyáltalán ne bonyolítsam túl. Annyi lesz csak, hogy I2S jelet 4 vevő fogja venni.
Viszont semmi LC, CL stb... tag nem lesz sehol. Maximum a relé, aminek bizony rendesen működnie kell!
Fázis igen is fontos szempont, analóg szűrőkkel megépítve egy kész katasztrófa lenne a projektem. Más mélyek, és közepek kellenének. Más kompromisszumokkal.

Peerless mély és mély-közép és ESS AMT egy igen jó választás.

KD mester

#13 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.06.21. 17:46

Egy biztos Toto, ne legyen szempont a hangfaladnál, hogy SE is meg tudja hajtani, mert az egy igen nagy kompromisszumot kíván. :lol:

Példának ott van mondjuk Tibi haverom 82dB érzékenységú ettalon hangfalai (dynaudio mély, vifa magas).

Egy jó, hozzá illeszkedő erősítővel fantasztikusan részletező, energikus, marha jó. Valami olyat tud, amit ezek a lepkefing SE rendszerek sose. És mindig bennem van a hiányérzet, amikor SE rendszert hallgatok. Még ha nagyon jó is, akkor sem olyan, akkor sem az igazi... De a legtöbb még ráadásul kifejezetten s...r is a tipikus, mindig meglévő, túlléphetetlen alap betegségek mellett.

Toto
TotoWood Lab

#14 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.06.21. 17:51

Pont azt nézed ki belőlem, hogy majd most, így hirtelen elkezdek SE féle rendszereket építeni?
A FIR projektes hangszóróimhoz? Én őszintén szólva vizuálisan hangulatosnak tartom a világító SE féleségeket, de ez minden.
Ha lámpa kell, akkor szerzek mikróba való lámpát, és fele fényerőn működtetem, vagy valami. De ez már szintén szubjektív, mint minden, ugyebár.

Viszont ha már elkötelezett vagyok az új meghajtó iránt, arra szeretnélek kérni, hogy lehetőleg ne legyen rajtuk offset, legalább is ne legyen több, mint pl. 10mV. Semmit nem akarok a jelútba tenni a relén kívül. Ja meg fontos az is persze, hogy továbbra is stabil legyen. Ezt csak azért írom, mert
eléggé, hogy is megfogalmazva, sokat dolgoztam ezekért a hangszórókért!

KD mester

#15 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.06.21. 17:58

Csak vicceltem. Ott a nevetős ikon. Azt hittem, egyértelmű...

Toto
TotoWood Lab

#16 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.06.21. 18:03

KD mester írta:Csak vicceltem. Ott a nevetős ikon. Azt hittem, egyértelmű...
Engem nem zavar az, ha valaki SE-t, vagy PP-t, vagy mittomén mit épít. És őszintén szólva, az egyik DIY kiállításon sajnos a csöves vitte a pálmát.
De semmilyen KD féle félvezetős nem volt, ami meg volt, arról inkább nem írnék.

KD mester

#17 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.06.21. 18:17

Nem vágom, hogy ez most hogy jön ide. Milyen találkozó?

A találkozókon csak olyan dolog tudja vinni a pálmát, ott is van materiális valóságában a találkozón. Ha 3db SE van egy találkozón, akkor nem csoda, ha az SE erősítő viszi a pálmát. :lol:

De most itt hangsugárzókról van szó, szóval nem értem?

Én csak ahhoz szóltam hozzá, hogy nekem az ilyen SE erősítőkre optimalizált hangsugárzók, + a hozzájuk tartozó SE dolgok úgy együtt amblokk nem jönnek be nekem.

Ami meg nekem tetszik hangilag, az valahogy mindig olyan valami, amit meg se lehet hallgatni SE erősítővel, de ha mégis, akkor meg SE-vel valahogy nagyon s...r lesz a hangja. De viszont normál állapotában olyan hangot csinál, ami sehogy nem megy az SE rendszereknek. ;)

Csak megjegyeztem a témához, mint a saját tapasztalatomat...

Toto
TotoWood Lab

#18 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.06.21. 18:23

AMT-re visszatérve én komolyan örülnék, ha ezzel több ember kísérletezne, építene.
De szerintem még a ribbonok is jobbak többségileg, mint a sima dómok.

Addig jó, amíg van EU. VÁM nélkül lehet venni a hangszórókat. Legalább ennyi haszna van ennek az egésznek.
311 és 316 EUR/HUF valutával is. Most kell elb.szni a forintot, mert tartok tőle, hogy később jelentősen többe lesz egy euro.

KD mester

#19 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: KD mester » 2016.06.21. 18:34

Egyébként amikor pagrus berágott rám, az is egy ilyen hangfal miatt volt. (az a gleden dolog, vagy mi a rosebb) Meghallgattam, azt mondtam neki egy rövid, 4 betűs tömör megfogalmazást a hangját illetően.

Azt ő is elismerte, hogy tudja miről beszélek, ez a baj ezekkel a nagy érzékenységű hangfalakkal.

Össze is hasonlítottuk a sokkal érzéketlenebb S8 hangfalával és hát igen, egyből lehetett is hallani a különbséget, amiről pofáztam. És nekem az utóbbiakra jellemző hangzás az esetem.

Az ilyen SE rendszerek, meg a hozzájuk használt hangsugárzóknak mindig ilyen súlytalan, energiátlan, töketlen hangja van alapjáraton... Azt kész, ez mindig megvan.

Maguk a hangfalak is generálják ezt, meg az SE erősítők is. A kettő együtt meg amikor összejön...

Egyesek azt képzelik, hogy ez a mély átvitel miatt van, de szerintem nem. Ez az SE dolgokra, meg az ilyen nagy érzékenységű hsz-ek jellemző torzításának a megnyilvánulása a mély és a közép tartományban. (Olyan, mint pl az mflogi által bemutatott LFC hatás, csak ez fordítva működik.)

Toto
TotoWood Lab

#20 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.06.21. 18:55

Nem hinném, hogy hangszóróknál csak az érzékenység dominálna. Nem mindegy az sem, hogy most 8 ohmos, vagy 4 ohmos a hangszóró.
Nagy sok paraméter szerepet játszik azért.

De szerintem is felesleges rágyúrni az érzékenységre. Amúgy is, nagy érzékenységhez nagy átmérőjű membrán kell.

Toto
TotoWood Lab

#21 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.06.22. 14:01

Úgy tűnik, nem tudok bírni magammal, mivel közzétettem az általam kiválasztott hangszórót,
a mundorf által gyártott Audaphon AMT 1i típusú AMT tweetert.

Magazinok igen figyelemre méltó tesztelési eredményeket tettek róla közzé.
audaphon_amt_1_front_gross.jpg
audaphon_amt_1_front_gross.jpg (156.07 KiB) Megtekintve 4652 alkalommal
Csatolmányok
audaphon_amt_1i_data.pdf
(443.26 KiB) Letöltve 44 alkalommal.

Toto
TotoWood Lab

#22 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.06.22. 14:10

És a mérési adatai:
Csatolmányok
AMT 1i meresek.png
AMT 1i meresek.png (574.04 KiB) Megtekintve 4636 alkalommal

dyscus

#23 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2016.06.22. 16:04

Na ezt kell megvágni 2k-n, aztán hozzáilleszteni egy f@sza középsugit, vagy mélyközepet. Nagyon szép egyenes a a görbéje. :)

Rézfaszú bagoly

#24 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rézfaszú bagoly » 2016.06.22. 17:49

Más cég is tud kb ilyet, igaz, az elv is ugyanaz.
https://www.supersonic.se/dokument/tpl- ... A_esen.pdf
Kérdés, mennyivel olcsóbban...

Toto
TotoWood Lab

#25 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.06.22. 17:59

Inkább sokkal drágábban. A dollár és az EUR árfolyama szinte majdnem ugyan az, miközben az árcédulára is ugyan annyi van írva!
Viszont van még egy nagyon fontos dolog, ami az Európai hangszórónál nincs jelen, ez a vám. Bónusz: Szállítási költség kevesebb.

És eljutottunk odáig, hogy mire ideér amerikából, sokkal drágább már, ráadásul design-ban is jobban bejön nekem a Mundorf féle...

Rézfaszú bagoly

#26 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rézfaszú bagoly » 2016.06.22. 21:53

A Beymákat itthon forintért elég tisztességes árképzéssel meg lehet venni, tehát nem drágább, hanem egy kicsit olcsóbb, de nem tukmálok semmit senkire, csak a tisztánlátás végett említettem, hogy van ilyen is, és semmivel nem rosszabb, mint a Mundorf.
Van még egy nagyon jó megoldás, ilyet hallottam is, és nagyon tetszett, ez a Stage Accompany drivere.
http://www.stageaccompany.com/products/ribboncd.html

Toto
TotoWood Lab

#27 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.06.22. 22:01

Van hazai forgalmazójuk? Kik?
Ez elég sok speaker esetében előny lenne.

Mindenesetre ha nem rosszabb a Mundorf, én azt ajánlanám továbbra is. Főleg az audaphont amt 1i-t.
Talán egy kicsivel jobban odafigyelnek összeszerelésnél. Eddigi képek alapján ezt következtettem le, de bármi bármikor változhat.

Az 100% tuti, hogy ha ilyen kiállítások lennének, ahol a legjobb AMT-ket, és Peerless, ScanSpeak, Seas hangszórókat vinnénk versenybe,
leutaznék rá. De így együtt összeszerelve érdekel, nem pedig úgy, hogy pl. Seas mélyhez Seas dóm. (nem rossz úgy se, de nem hoz lázba)

Rézfaszú bagoly

#28 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rézfaszú bagoly » 2016.06.22. 22:20

Toto
TotoWood Lab

#29 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.06.22. 22:24

Igen, így már mindjárt más. Valóban lehet hazai forgalmazótól beyma hangszórót venni.
Viszont az ára így is több, mint az audaphon AMT 1i ára Németországból szállítva. Viszont hozzáteszem, nem sokkal.

Aztán ott van még a mundorf lista is, aminél ugyan találni hasonlót, mint amelyik az AMT 1i, de összességében eddig ez jött be.

Toto
TotoWood Lab

#30 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.06.24. 13:27

Na gyerekek közben átvettem azt a csomagot, amit itt rendeltem:
http://www.lautsprecher-berlin-shop.de/ ... phon-amt1i

Így néz ki tehát:
IMG_5739.JPG
IMG_5739.JPG (480.19 KiB) Megtekintve 4473 alkalommal
IMG_5740.JPG
IMG_5740.JPG (590.43 KiB) Megtekintve 4466 alkalommal
Papír, számla van, különösebb hibával most sem találkoztam, de kisebb esztétikaival -mint ahogy az összes többi hangszórónál- sajnos igen,
a porvédő kissé gyűröttebb az egyiken, illetve kissé poros. Amúgy egybe van, legalább is úgy tűnik, nagyon remélem, hogy egy életre megúsztam
a hangszóróvásárlást...

dyscus

#31 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2016.06.24. 18:24

Nagyon írigykedek rád. Igaz az ESS benne van az első 5-ben, de ez mérésileg jobbnak néz ki. Mikor látunk mérést?
Ne feledd, ha erre ráengeded a teljes rózsa zajt, akkor kimúlik!!!
Min. 1500 Hz-re tegyél be egy soros kondit!!! Mégegyszer gratula. A PÜ-t olvasd el, ne itt válaszolj rá. Gondolom sejted miért írtam.

Toto
TotoWood Lab

#32 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Toto » 2016.06.24. 18:42

A projekt nagyon lassan fog haladni, elkészülni. Legalább másfél év még. De az a stabil állapot.

Mivel ugye FIR szűrős megoldást fogok alkalmazni, illetve már nagyon szeretném, hogy 10nm-es csíkszélességű CPU-val menjen az egész lejátszó,
ez pedig ugye még nem jelent meg. Áramfogyasztás, hűtés szempontjából fontos a 10nm...

Viszont így van idő kitalálni, és megtervezni hozzá a szükséges hangdobozt, és készülékházat.

bigdewil

#33 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: bigdewil » 2018.10.28. 21:07

érdeklödnék hogy áll a hangfalprojekt. 2 év eltelt. kész a váltó?
pfff

Toto
TotoWood Lab

#34 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Toto » 2018.10.29. 14:00

bigdewil írta:
2018.10.28. 21:07
érdeklödnék hogy áll a hangfalprojekt. 2 év eltelt. kész a váltó?
Fogjuk rá. Viszont még sokat kell melóznom vele. Nemrégiben készült el egy deszkamodell féle változat, most azon dolgozom, hogy a rendszer hiányosságait, hibáit kijavítsam. Váltási értékek megvannak, diyersen vezetek egy blogot róla, miután senki más nem szól hozzá ott se, max. fikázva. Enyhén vintage hangzást szeretnék elérni, ami valóságba viszi az énekhangokat. Van is ilyen tranzisztorom, kondenzátorom, és most szerzem be a szén-film ellenállásokat hozzá.

bigdewil

#35 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: bigdewil » 2018.10.29. 19:19

engem érdekel a projekt. eléggé vintage cuccom van. a dobozom 156 literes goodmans 301 axiom gyári terv alapján. E fölé szereltem AMT air motion ess legnagyobb fajta magasakat. A váltom 5kHz-nél vált, 12dB/ oktáv. elég igényes alkatrészekböl. Jol szol a cucc, de érdekelnek másmilyen megoldások is.
pfff

Toto
TotoWood Lab

#36 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Toto » 2018.10.29. 19:56

2khz-nél soros hangváltó van, 9-12dB/oktávval vág. Eddigi legjobb összességében. A mélyet digitálisan váltom 400 Hz-nél, 24dB/oktávval. Ezt nem tudtam variálni. Illetve 40 Hz-re is teszek váltást, 12dB vagy 24 dB/oktávval. Mundorf alapú AMT-t 2khz-nél szabad váltani, legtöbb projektben itt van a váltás. Ja és MTM, de amúgy többet olvashatsz a blogomon, és a diyersen.

bigdewil

#37 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: bigdewil » 2018.10.30. 20:06

fogalmam sincs hol a blogod. adj linket légyszives. Nekem goodmans axiom 301 a mélyem, ami egy szélessávu. ezért váltom 5kHz-nél. alatta nincs gondom semmi.
pfff

Toto
TotoWood Lab

#38 Re: AMT magashangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Toto » 2018.10.30. 20:51

bigdewil írta:
2018.10.30. 20:06
fogalmam sincs hol a blogod. adj linket légyszives. Nekem goodmans axiom 301 a mélyem, ami egy szélessávu. ezért váltom 5kHz-nél. alatta nincs gondom semmi.
Nézzél szét Diyers-en a több utas hangdobozoknál, általában oda szoktam mostanában irkálni. Hát ha nem módosítottam volna az egyik hangszórót, szerintem kavalkád lenne a váltás, de szerencsére pont nem az. (a max. 24dB/oktáv és 400 Hz-es váltási frekvencia miatt)

Válasz küldése