RasPI és hasonlók

Moderátor: Sanya

dyscus

#251 Re: RasPI és hasonlók

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2019.04.25. 20:02

Sajna én sem értek hozzá, csak hallgatom. :P

Konzol

#252 Re: RasPI és hasonlók

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.04.25. 20:08

Soros porton is bejelentkezhetsz,
user (talán) volumio
password (talán) volumio.

teminál emulátor, arduino ide pont jó hozzá, 115200, 8bit

gaszto

#253 Re: RasPI és hasonlók

Hozzászólás Szerző: gaszto » 2019.04.28. 09:32

Sziasztok

Hátha valaki hasonló problémával küzd mint én. A Rapi I2S portja egy TDA1543DAC-ot hajt, viszont nagyon zavaró volt, hogy amikor a Volumio LAN vagy WIFI hálózatot használ, ez hallható volt a DAC kimenetén. Egy nagyon halk sistergés volt, de volt. Nem az a néma csend mint aminek lenni kellett volna Ez különösen fülessel hallgatva volt zavaró. Sok kisérletezgetés után először csak simán bekötöttem egy ISO7640-es isolátort az I2S jelútba, és a jelenség megszűnt. 15dB nyereség a noise mérésnél, illetve a dinamika is javult.
results.png
results.png (6.53 KiB) Megtekintve 2129 alkalommal
Noise.png
Noise.png (32.57 KiB) Megtekintve 2138 alkalommal

gaszto

#254 Re: RasPI és hasonlók

Hozzászólás Szerző: gaszto » 2019.04.28. 09:33

Az eredményeken fellelkesülve csináltam egy Isolatort amit csak rá kell dugni az RPi-re és teszi a dolgát.
Csatolmányok
Isolator_1.JPG
Isolator_1.JPG (870.79 KiB) Megtekintve 2136 alkalommal
PCB_2.JPG
PCB_2.JPG (262.93 KiB) Megtekintve 2129 alkalommal
PCB_1.JPG
PCB_1.JPG (387.76 KiB) Megtekintve 2129 alkalommal

gaszto

#255 Re: RasPI és hasonlók

Hozzászólás Szerző: gaszto » 2019.04.28. 09:36

Ez még 0.1-es változat, csatoltam a kapcsolást. Minden építő javaslatot szívesen veszek.
Megvan a lehetőség, hogy külső 5V-al lehessen hajtani az Rpi-t a GPIO porton keresztül. Ez a rész még nem kipróbált, de papírforma szerint működni kell.
Az egész KiCad-ben készült, ha kiforrot, felteszem a Gerber, illetve KiCad fájlokat is, de még várok fejlesztési javaslatokat :)
Csatolmányok
RPi_Schematic.pdf
(58.79 KiB) Letöltve 37 alkalommal.

patrik96

#256 Re: RasPI és hasonlók

Hozzászólás Szerző: patrik96 » 2019.04.28. 10:02

Segitségeteket kérném:

vagy (vagy volt :)) egy https://www.ebay.com/itm/DU1-USB-to-IIS ... evJQjVP26w
Amanero clone,
Sajnos kipróbáltam hogy működik e a gyári Amanero programmal, -hát nem és gyakorlatilag leprogramozta,
Ha valaki tud valami Firmware-t ami felmegy rá, szóljon!
Kösz

miczo

#257 Re: RasPI és hasonlók

Hozzászólás Szerző: miczo » 2019.04.28. 10:58

@Patrik96: Ha átdobod az atmel chip pontos tipusát, ami a Te példányodon van, megnézem. Már frissítettem amanero clone-on firmware-t, ment probléma nélkül. Mondjuk nem elsőre jött össze az se.

patrik96

#258 Re: RasPI és hasonlók

Hozzászólás Szerző: patrik96 » 2019.04.28. 12:16

miczo írta:
2019.04.28. 10:58
@Patrik96: Ha átdobod az atmel chip pontos tipusát, ami a Te példányodon van, megnézem. Már frissítettem amanero clone-on firmware-t, ment probléma nélkül. Mondjuk nem elsőre jött össze az se.
Köszi:
ARM: ATSAM3U1C
Xilink: X2C64A
Van rajta erase jumper hely stb.
Névtelen.jpg
Névtelen.jpg (785.53 KiB) Megtekintve 2084 alkalommal

miczo

#259 Re: RasPI és hasonlók

Hozzászólás Szerző: miczo » 2019.04.28. 20:03

A chippel nem lesz gond, arra felmegy az original firmware. A kínaiak pontosan másoltak.
Viszont működés szempontjából nem mindegy melyiket teszed fel.
Az újabbakkal nekem is volt gondom, nem ment mindegyik. Sajnos nem emlékszem mi van most fenn, próbálgatni kell. Van még egy OEMtools118 verzióm, át tudom dobni esetleg ha a lentiekkel nem menne.
Innen töltöttem OEMTools-t, amivel fel lehet flashelni a firmware-t:
https://amanero.com/combo384_firmware.htm
Gondolom ezt ismered:
https://hifiduino.wordpress.com/2013/04 ... sd-update/

Először mindig a CPLD-t érdemes flashelni, majd tápról le, vár 3-5sec utána mehet az atmel firmware. Az OEMtools a netről fogja lerántani a megfelelő firmware-t. Ez a nem eredeti amanerokon is fog menni. Support regisztráció ezekkel ugye nem.

patrik96

#260 Re: RasPI és hasonlók

Hozzászólás Szerző: patrik96 » 2019.04.28. 22:03

miczo írta:
2019.04.28. 20:03
A chippel nem lesz gond, arra felmegy az original firmware. A kínaiak pontosan másoltak.
Viszont működés szempontjából nem mindegy melyiket teszed fel.
Az újabbakkal nekem is volt gondom, nem ment mindegyik. Sajnos nem emlékszem mi van most fenn, próbálgatni kell. Van még egy OEMtools118 verzióm, át tudom dobni esetleg ha a lentiekkel nem menne.
Innen töltöttem OEMTools-t, amivel fel lehet flashelni a firmware-t:
https://amanero.com/combo384_firmware.htm
Gondolom ezt ismered:
https://hifiduino.wordpress.com/2013/04 ... sd-update/

Először mindig a CPLD-t érdemes flashelni, majd tápról le, vár 3-5sec utána mehet az atmel firmware. Az OEMtools a netről fogja lerántani a megfelelő firmware-t. Ez a nem eredeti amanerokon is fog menni. Support regisztráció ezekkel ugye nem.
Köszönöm a segítséget, a 110-117 ig- nem ment hibauzenetnek ezt irja ki : Invalid or not authorized transaction! egyszerűen nem találja,lehet hogy Amanero-ék kitaláltak valami anti kinait

Konzol

#261 Re: RasPI és hasonlók

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.06.11. 20:16

Kis adalék az mpd-hez, valamint az mpd fejlesztők a bitperfekt az bitperfekt hozzáállásához:

Érdekes holmi az mpd. Fordítottam egy 0.21.10 sorozatú mpd-t, erőteljesen minimalista stílusban. Hogy önmagában mennyire jó, vagy sem az most lényegtelen. Az viszont meglehetősen aggasztó, hogy FLAC fájlokat lejátszva másképp szól, ha ffmpeg engedélyezve, vagy tiltva van. Sajnos a dekóderek prioritása bele van drótozva az mpd-be. Korábban létezett egy patch, amivel ezeket lehetett módosítani - pl FLAC-t a flac plugin dekódolja és ne az ffmpeg - , most nincs ilyen. Sajnos így a forráskód átnézése nélkül nehézkes megmondani mivel dekódolódik modjuk egy FLAC file. Gyanús, hogy ffmpeg-gel, ha engedélyezett, merthogy az ffmeg tiltása volt a megoldás a néha lefagyó adatbázis frissítéseknek tisztán csak flac fájlokat tartalmazó könyvtárakon.
Bele kell nézni a forrásba, sajnos két havonta átszervezik az egész forrásfát:( :(:(

dyscus

#262 Re: RasPI és hasonlók

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2019.06.11. 22:27

Mindig ez volt a véleményem: Az ujjonnan megjelenő faszságok a figyelmet elterelik a zenéről. De mégis! Mekkora baromság már az űrtechnikai, és hadiipartól az, hogy jó minősdégű, nagy információ sűrűségű analóg adatot áterszteni képes alkatrészeket gyártsanak csilliárd dollárért. Mikor nyilvánvaló, hogy egy sor átírása a digitális részben forradalmi változást hoz. :lol: A zenében. Mégis minden komoly, zene szerető ember az 50-es évek technikáját szereti. A csövest. Én lehet, süket vagyok. De bennem van a kisördög. 8-) Amiről Ti itt írtok, vitatkoztok, az a hangminőségben nem érezhető. Ugye ha már digitálisan felvették, akkor a computer alkalmazás már bit helyesen le is játsza. (ha nem tudná, akkor a számítástechnika az adat vesztés miatt tönkre menne) Ezzel azt akarom közölni, hogy véleményem szerint ez az egész téma egy placebo. Ugyanúgy, mint egy ellenállás, vagy még fogcsikargatóbban egy kimeneti csatlakozó gyártójának neve nem befolyásolja a hangot. Mindig azt halljuk jobbnak, amit úgy akarunk hallani. Ezért vagyok dilemmában. Több barátom "kényszerítettem" :P arra, hogy hallgassa meg a Socrates DAC-ot, valamint a régi DAC-omat. Nincs döntés. Mindig az újat hallják jobbnak. Először. Aztán a régi AN DAC IV-ről is kiderül, hogy nagyon jó. Sőt igazán csak a térben kicsit gyöngébb, és a basszusban. A basszusa amolyan szingle endes. Akkor most melyik a jó? Az amelyiken Flir-es, ámítógépes, húde pontos clokkal rendelkező jelet hallgatunk, vagy egy kevésbé agyon manipulált zenét? Véleményem szerint a legjobb az analóg, utánna jön az analógos hangzású 16-24 bit-es DAC, aztán szünet, és jönnek a műszakilag bár tökéletes, de SD egybites átalakítók az ők "kellemes" robot hangjukkal. A három megoldás között nehéz dönteni. Annak, akinek nincs hallása, és az adott zenéhez való affinitása. De az első két helyezés az megvan. A harmadik az inkább kínai divat, ami kezd elterjedni a Hifi társadalomban. Miért is? Azért, mert megvehetsz egy alap beépített NYÁK-ot mondjuk egy tízesért. Aztán kicserélsz benne ezt-azt, s úgy érzed, ez a non+ ultra. Pedig nem. Ezt hívják önbecsapásnak. Ez még nem jó hang. Kicsit nyitottabbnak kellene lenni. Kicsit több mindent kellene hallgatni. Életszerűen. A valós jobb hangok megismerése miatt. .

Ui: A trafó kész ám, csak a postára kellene vinnem, de állandóan tekerek. Hál Istennek, meg az ő Szent Annyának. A héten azért rendezem a dolgot.

Konzol

#263 Re: RasPI és hasonlók

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.06.11. 23:06

:):) Erre mit mondjak dyscus?

Remélem trafóval okosabb leszek!

MOT64

#264 Re: RasPI és hasonlók

Hozzászólás Szerző: MOT64 » 2019.06.13. 18:50

dyscus írta:
2019.06.11. 22:27
Mindig ez volt a véleményem: Az ujjonnan megjelenő faszságok a figyelmet elterelik a zenéről. De mégis! Mekkora baromság már az űrtechnikai, és hadiipartól az, hogy jó minősdégű, nagy információ sűrűségű analóg adatot áterszteni képes alkatrészeket gyártsanak csilliárd dollárért. Mikor nyilvánvaló, hogy egy sor átírása a digitális részben forradalmi változást hoz. :lol: A zenében. Mégis minden komoly, zene szerető ember az 50-es évek technikáját szereti. A csövest. Én lehet, süket vagyok. De bennem van a kisördög. 8-) Amiről Ti itt írtok, vitatkoztok, az a hangminőségben nem érezhető. Ugye ha már digitálisan felvették, akkor a computer alkalmazás már bit helyesen le is játsza. (ha nem tudná, akkor a számítástechnika az adat vesztés miatt tönkre menne) Ezzel azt akarom közölni, hogy véleményem szerint ez az egész téma egy placebo. Ugyanúgy, mint egy ellenállás, vagy még fogcsikargatóbban egy kimeneti csatlakozó gyártójának neve nem befolyásolja a hangot. Mindig azt halljuk jobbnak, amit úgy akarunk hallani. Ezért vagyok dilemmában. Több barátom "kényszerítettem" :P arra, hogy hallgassa meg a Socrates DAC-ot, valamint a régi DAC-omat. Nincs döntés. Mindig az újat hallják jobbnak. Először. Aztán a régi AN DAC IV-ről is kiderül, hogy nagyon jó. Sőt igazán csak a térben kicsit gyöngébb, és a basszusban. A basszusa amolyan szingle endes. Akkor most melyik a jó? Az amelyiken Flir-es, ámítógépes, húde pontos clokkal rendelkező jelet hallgatunk, vagy egy kevésbé agyon manipulált zenét? Véleményem szerint a legjobb az analóg, utánna jön az analógos hangzású 16-24 bit-es DAC, aztán szünet, és jönnek a műszakilag bár tökéletes, de SD egybites átalakítók az ők "kellemes" robot hangjukkal. A három megoldás között nehéz dönteni. Annak, akinek nincs hallása, és az adott zenéhez való affinitása. De az első két helyezés az megvan. A harmadik az inkább kínai divat, ami kezd elterjedni a Hifi társadalomban. Miért is? Azért, mert megvehetsz egy alap beépített NYÁK-ot mondjuk egy tízesért. Aztán kicserélsz benne ezt-azt, s úgy érzed, ez a non+ ultra. Pedig nem. Ezt hívják önbecsapásnak. Ez még nem jó hang. Kicsit nyitottabbnak kellene lenni. Kicsit több mindent kellene hallgatni. Életszerűen. A valós jobb hangok megismerése miatt. .
Konzol írta:
2019.06.11. 23:06
:):) Erre mit mondjak dyscus?
:lol: :lol: :lol:
Ez kb. olyan, mintha egy házimozis fórumra azt írtad volna, hogy nehogy vegyenek már UHD LED TV-t, mert az túl nagy felbontású, nagyon részletes a képe és a színei is túl élenkek. Az nem jó. :o
Keressenek inkább a roncstelepen egy katódsugárcsöves fekete-fehér TV-t. Abban még az igazi 50-es évek technikája van és az akkor is már jó képet adott. Minden komoly házimozis csakis ilyenen nézi az Avatart. ......
..... Ja, hogy az 50-es években még nem is volt TV adás nálunk. Nem baj!! Az akkor is jobb kép volt!!! :D :D :D

Amúgy meg le kéne venni a napszemüveget, mert az a színes TV adásból is kiszűri a színeket! :D

hodyka

#265 Re: RasPI és hasonlók

Hozzászólás Szerző: hodyka » 2019.06.16. 07:43

dyscus írta:
2019.06.11. 22:27
Mindig ez volt a véleményem: Az ujjonnan megjelenő faszságok a figyelmet elterelik a zenéről. De mégis! Mekkora baromság már az űrtechnikai, és hadiipartól az, hogy jó minősdégű, nagy információ sűrűségű analóg adatot áterszteni képes alkatrészeket gyártsanak csilliárd dollárért. Mikor nyilvánvaló, hogy egy sor átírása a digitális részben forradalmi változást hoz. :lol: A zenében. Mégis minden komoly, zene szerető ember az 50-es évek technikáját szereti. A csövest.

Neked cső látásod van vazze :lol: :lol:
Sün.jpg
Sün.jpg (102.92 KiB) Megtekintve 1537 alkalommal
Denon DN-C635, USB CM6631A I2s OUT, AK4495 i2S DAC, TDA8950 D Class 2x150 watt, Videoton DC 4588

dyscus

#266 Re: RasPI és hasonlók

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2019.06.16. 11:09

Hál istennek! De irgalmas Máriánknak hála cső hallásom is van. Így nem kell ebben a meleg napokban a digitíteszes SAC-októl, és digitális erősítőktől a hátamon a szőrt felállítani. :lol:

MOT64

#267 Re: RasPI és hasonlók

Hozzászólás Szerző: MOT64 » 2019.06.16. 13:27

dyscus írta:
2019.06.16. 11:09
Hál istennek! De irgalmas Máriánknak hála cső hallásom is van. Így nem kell ebben a meleg napokban a digitíteszes SAC-októl, és digitális erősítőktől a hátamon a szőrt felállítani. :lol:
Ha a repüléstől nem áll fel, miért pont ettől állna. Nem igaz? :lol: :lol: :lol:

hodyka

#268 Re: RasPI és hasonlók

Hozzászólás Szerző: hodyka » 2019.06.16. 16:59

MOT64 írta:
2019.06.16. 13:27
dyscus írta:
Ha a repüléstől nem áll fel, miért pont ettől állna. Nem igaz? :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:
Denon DN-C635, USB CM6631A I2s OUT, AK4495 i2S DAC, TDA8950 D Class 2x150 watt, Videoton DC 4588

dyscus

#269 Re: RasPI és hasonlók

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2019.06.16. 17:05

MOT64 írta:
2019.06.16. 13:27
dyscus írta:
A repülés kevésbé veszélyes, mint a digi cucc hallgatása. :lol:

Dávid

#270 Re: RasPI és hasonlók

Hozzászólás Szerző: Dávid » 2019.07.05. 13:42

Már több mint egy hónapja ugyan, de elkészült a tervezett kis médialejátszóm. Alapjaiban maradt ugyanúgy, ahogy körvonalazódott: Rasperry Zero W, kínai DAC kártya, saját építésű lineáris táp. A táp 2db LM1084-es IC-re épül és "linear preregulator" néven lehet megtalálni a kapcsolást. PCB-t én magam terveztem hozzá és legyártattam kínában, volt vagy 5 dollár a 10db :D A táp hűtését úgy oldottam meg, hogy a fémdobozhoz csavaroztam az IC-ket(persze szigetelve, mivel a fülön rajta van a kimenet!), illetve a trafót is hővezető kétoldalú ragasztóval a dobozhoz rögzítettem. Így üresjáratban langyos a doboz, lejátszás alatt kézre olyan 40-45 fokos. És mindezt úgy, hogy a trafó 9V-os lett, mert nem kaptam 8V-osat sehol... Illetve direkt túlméreteztem a tápot, elméletileg 700mA-t le tudna adni úgy, hogy még elviselhetően melegszik(persze ahhoz mindenképp kell a 8V-os trafó). Így akár egy későbbi usb portot is elvinne mondjuk külső vinyóval.
Az egész bekerült egy szép kis fémdobozba, kapott egy külső wifi antennát, RCA kimenetet és egyelőre ennyi a történet. A wifi antenna trükkös dolog, ugyanis a Zero W-n eredetileg nincs aljzat külső antennához. Viszont a helye megvan, úgyhogy ha ráforrasztom a csatit és 45°-kal elforgatok egy smd ellenállást(átkötést) akkor minden további nélkül használható bármilyen u.fl csatlakozós antennával. Ezt meg is tettem, nem volt egyszerű ebben a méretben, de szerencsére csinálok hasonlót időnként úgyhogy egész szép is lett a dolog:
wificsati.jpg
Utólagos wifi antenna csatlakozó rasperry Zero-ra.
wificsati.jpg (206.73 KiB) Megtekintve 1269 alkalommal
Az egészet bedobozoltam:
belül.jpg
belül.jpg (240.84 KiB) Megtekintve 1270 alkalommal
hátul.jpg
hátul.jpg (189.22 KiB) Megtekintve 1271 alkalommal
A kütyü remekül működik, volt hogy 3 hétig ki se kapcsoltam és minden hiba nélkül ment. A wifi kapcsolatra se lehet panasz, 7-8 méterre van a routertől és a maximális 72Mbps a kapcsolat sebessége. A szkeptikus kollégáknak üzenem, hogy flac fájlokat minden további nélkül tudok rajta streamelni az asztali gépemen windows alól megosztott külső merevlemezről. Youtube plugint is próbálgatom, sajnos nem hibátlan, elég hektikusan működik, viszont a lényeg hogy az is akadás nélkül megy. Ezentúl próbáltam még különféle PC-ről streamelős dolgokat, airplayt, spotify connect-et. És azt kell hogy mondjam, mindegyik kiválóan fut, egyszer nem volt olyan, hogy kevés lett volna a sávszélesség.
A pluginok kis hibái idegesítőek, néha működnek néha nem, stb... de ettől függetlenül nagyon hasznos kütyü, azóta szinte csak ezt hallgatom :)

Ami a hangzást illeti pedig nem nagyon tudok róla mit írni. Szerintem hallgatható hangja van, nyilván nem egy nagy csoda, de ha csak úgy a háttérben szól én nem tudnám megkülönböztetni, hogy cd-ről megy-e vagy erről. Viszont direkt úgy van tervezve, hogy igény esetén bármilyen tetszőleges PI kompatibilis DAC kártya rászerelhető. A 3 vezetéket kell leforrasztani, kicserélni a kártyát, és visszaforrasztani.

Amit még tervezek: egy szoftveres ki-be kapcsoló gomb, illetve led az elejére. A bekapcsolás bele van kódolva a firmware-be(bizonyos lábakat kell összezárni), a kikapcsolásra pedig van egy plugin(GPIO buttons), úgyhogy már csak kéne vennem egy szép kétáramkörös nyomógombot hozzá. Illetve az említett trafócsere 8V-osra ha találok valahol...

Konzol

#271 Re: RasPI és hasonlók

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.07.05. 15:01

Pofás kis szerkezet! Az ufl csatlakozóért külön gratula!

Konzol

#272 Re: RasPI és hasonlók

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.07.17. 08:43

Linux alapú NAS-okon hasznos lehet az alábbi script. Ez megkeresi a nagy felbontású zenéket az adott könyvtárban, illetve az alkönyvtárakban és kiiírja a mintavételi frekvenciát minden egyes fájlhoz. A soxi nevű programnak telepítve kell lennie.

Kód: Egész kijelölése

root@nas:/media/Zene# cat ./findhires.sh
#!/bin/bash
IFS=$'\n'
find . -type f -name '*.flac'  |
while read file;
do
#    echo "$file"
    RATE=$( soxi -r "$file" )
    if [ $RATE -eq 88200 ] 
    then 
	echo ${RATE}"  ---  ${file}"
    fi
    if [ $RATE -eq 176400 ] 
    then 
    fi
    if [ $RATE -eq 96000 ] 
    then 
    fi
    if [ $RATE -eq 192000 ] 
    then 
	echo ${RATE}"  ---  "${file}

fi
done

Konzol

#273 Re: RasPI és hasonlók

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.08.10. 15:46

Dolgozgatok közben egy Odroid C1+ alapú lejatszón is. Sajnos nem olyan egyszerű menet, mint a H3 alapú volt. Nehézkes hozzá RT kernelt fordítani. Eddig nem is sikerült:( A nomál kernellel is meglehetősen jó. És az SPDIF kimenete is jónak tűnik eddig nem csak az I2S. 24/192khz-ig gond nélkül megy.
Ha valakit érdekel, szívesen megosztom az image-et.

dyscus

#274 Re: RasPI és hasonlók

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2019.10.15. 17:01

Megdöglött a Raspi 3-am. A LAN, és a Wfi hálózat nem műxik rajtza, viszont hotspot-kánt működik. Ezzel együtt valami baja is lett az USB-nek, mivel nem adja ki a 192/24-es, és a DSD felvételeket. Szereztem egy Raspi4-et helyette. Most élesztgetem, de még nem hallgattam. Egy biztos, atomgyorsnak látszik.Gyorsan beolvasta az 1T vincsimet, gyorsan bootol, szóval jónak látszik. Igaz, eredeti angol gyártmány. A proci jól melegszik. Vettem egy olyan hűtőbordát hozzá, ami egyben a doboz is.
20191015_154812.jpg
20191015_154812.jpg (257.1 KiB) Megtekintve 586 alkalommal

Konzol

#275 Re: RasPI és hasonlók

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.10.15. 17:55

A korábbi Pi-ken minden hálózati cucc belül az USB-re volt kötve. Ha az USB megadta magát akkor semmi nem működött jóformán.

dyscus

#276 Re: RasPI és hasonlók

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2019.10.16. 11:46

Basszus!
Szól mint állat. A PÍ3-hoz képest simább hangú, valamint érezhetően gyorsabb pl a lemez tartalomjegyzékének beolvasása közben. Viszont ilyenkor jobban melegszik a proci. Lejátszás közben nem túl meleg, s ez jó. Hanem tényleg basszus, mivel mindent lejátszik, csak a 24/192-es formátumot nem, pedig az a legjobb. A DSD-t megeszi, a 24/96kHz-t megeszi. Ennek valami oka van. Az Amanero nem lehet hibás, mivel laptopról megy a 192khz. Valakinek van sejtése, hogy mi lehet a hiba? A PI3-al nem volt gond ebből a szempontból, még nem hibásodott meg. Egyébként tényleg szép hangja van, nekem nagyon bejön. Ha valaki uppgradelni akar, akkor ajánlom ezt a cuccot.
Ja! Ilyen "doboza" lesz:
s-l1600 (1).jpg
s-l1600 (1).jpg (62.58 KiB) Megtekintve 510 alkalommal

Konzol

#277 Re: RasPI és hasonlók

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.10.17. 10:14

Kis színes az MPD vezető fejlesztőjétől:

https://forum.musicpd.org/viewtopic.php?f=8&t=7804

dyscus

#278 Re: RasPI és hasonlók

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2019.10.17. 20:12

Konzol írta:
2019.10.17. 10:14
Kis színes az MPD vezető fejlesztőjétől:

https://forum.musicpd.org/viewtopic.php?f=8&t=7804
De jó lenne, ha érteném!
Viszont még mindig nem műxik a 192/24 lejátszás. A 96/24 az megy, meg a DSD is. Valami ötleted nincs? No nem az erotikával, hanem a fenti gonddal. :P

Konzol

#279 Re: RasPI és hasonlók

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.10.17. 20:21

Használd a gugli fordítóját!

Nincs RPi 4 a kezemben, de még a BPi 3-at sem próbáltam ilyen fölbntásban. Lehet akár kernel gond is.

gaszto

#280 Re: RasPI és hasonlók

Hozzászólás Szerző: gaszto » 2019.10.17. 20:28

Szia Ottó,
Naív a kérdés, de újragyártottad az SD-kártyát a Volumio-val, vagy az megmenekült a régi Pi-ből és azzal indítottad el?

dyscus

#281 Re: RasPI és hasonlók

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2019.10.18. 08:23

Újra gyártottam. Új install. Sőt még azt is próbáltam, hogy régebbi verziót tettem fel. Ugyanúgy meg sem mukkan.

gaszto

#282 Re: RasPI és hasonlók

Hozzászólás Szerző: gaszto » 2019.10.18. 10:04

Csak vaktában lövöldözök, de próbáld meg másik usb portton keresztül az Amanero. A kék USB3-assal is és a fekete USB2-vel is.
Aztán jó lenne tudni, hogy pl az I2S-porton keresztül kijön-e a 24/192, vagy ott sem.
Esetleg kell logot nézni, hátha panaszkodik valamire. Sajnos nincs most előttem Volumio, de Linuxon a /var/log/ alatt szokott lenni. Ott kell megnézni, hogy nincs-e pl. Volumio.log, vagy bármi.
A tartalmába úgy tudsz belenézni, hogy

Kód: Egész kijelölése

cat Volumio.log

Konzol

#283 Re: RasPI és hasonlók

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2019.10.18. 16:03

Egy format "*:32:*" beàllítást próbálj ki,főleg ha szotveres hangerő engedélyezve van az usb kimeneten!

Válasz küldése