Dyscus AMT hangfala

Zsoci

#101 Re: Dyscus AMT hangfala

Hozzászólás Szerző: Zsoci » 2020.03.10. 09:31

Én is ezt használtam. Ez nem bitumen alapú, annál jobb. Kocsikban is ezt használják.
Adatlap mellékelve.
Nekem egy Troels Gravesen tervezte hangfalam van. Leokézta Troles ezt az anyagot.
hanno_protecto_pf_1000_en.pdf
(177.01 KiB) Letöltve 57 alkalommal.

dyscus

#102 Re: Dyscus AMT hangfala

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2020.04.22. 18:05

Módosítottam a Regulus hangfalamon, főleg a magastartományon. A fotón a végleges Regulus első ideiglenes keresztváltójának létrehozását láthatjátok. :P
20200417_153942.jpg
20200417_153942.jpg (129.96 KiB) Megtekintve 993 alkalommal

dyscus

#103 Re: Dyscus AMT hangfala

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2020.05.20. 12:15

Borzasztó szomorú lettem, de ez a saját hülyeségemre vezethető vissza. :lol:
Történt a dolog, hogy az új AMT méregetése közben kiderült, hogy a Buffle step hatást kiküszöbölni hívatott Silver Duelund Grafitellenállás értéke kevés lett. Ezért odaadtam a régi AMT-vel együtt egy barátunknak. Tegnap méregettem a hangfalam, mostmár a mélysugárzóval együtt. A buffle step hatás kiküszöbölésére betettem egy Jantzen tekercsel párhuzamosan kötött 2,2 Ohmos minőségi Mills gyártmányú ellenállást. Nos azórta sírok. Bár a hangfal átvitele jónak mondható, de a hangja borzasztó karcos lett. Mindezt a Mills tette velem. A Mills egy viszonylag drága huzalellenállás. Gondoljuk el, hogy akkor mit okoz egy közönséges fehér, kerámia szigetelésű ellenállás. Vagy egy zöld színű. Ki is cseréltem ezt a Mills-et egy Kiwame ellenállásra. Mondhatom, sokat javult a hangminőség, bár mérve semmi sem látszik. Tapasztalataimat az alábbiakban összegzem:
1, Abban a hangfalban, amiben van ellenállás a hangváltóban, azonnal ki kell cserélni a huzal ellenállókat Kiwame carbon compozit ellenállásokra. Az összesset. Ez még nem pénztárca ürítő tuning. A MOX ellenállásokra ugyanez az eljárás érvényes.
2, Több általános csereeszköz birtokában minden olyan ellenállást, ami a jellel sorba van kötve, ki kell cserélni Duelund grafit ellenállásra. Ez egy kicsit mondjuk kényelmetlen, mert a Duelund hosszú, és vékony, de semmiféleképpen nem nevezhető rövid vastagnak. :P Ezért a csere nehézkes, de nagyon megéri.Ha valakinek van mondjuk egy 500 rugó és 1 milla közötti hangfala, az a Duelundok hatása miatt egyből feljebb lép a 2 millás kategóriába. Ez a tapasztalat.
3, Akinek még nagyobb a bugyellárisa, esetleg van saját bankja, annak javaslom az összes ellenállás Duelundra való cserélését. Ilyet még ugyan nem hallottam egyet sem, de biztosan frenetikusan jó módosítás, mert a hangfalunk feljebb lép a VoS hangzás világába. A 2. eset a High End világa, az 1. eset a jó hifi világa. Huzalellenállás= karcos, kaparós un. terror hang, ami kikezdi fülünket, mint rozsda a vasat. Ennél rosszabb már csak az, ha a Salafi módosítja a hangfalatok. :lol: Irtsátok ki a huzalt!

Méregettem a Regulus 3. verzióját. Nagy változások nincsenek a korábbi mérésekhez képest, de a torzítás az Accuton miatt jelentősen javult a mainstream frekvenciákon. A mérést "quasi" szabadtérben végeztem 1 méter távolságból Behringer mikrofonnal, Behringer 24 bit-es hangkarival. A mérés a reflexcsövek hatását csak korlátozottan tartalmazza, mivel a mikrofon helyzete a magassugárzó függőleges tengelyének közepében volt. Nem mondom azt, hogy jobb, vagy szebb görbét már nem alkottam, de mindez ideig ez a hangfalam szól a legjobban, a Duelund átmeneti hiányától eltekintve. Nagyon jónak mondható a 250 Hz-19kHz-s tartomány simasága, de azért felismerhető az ESS AMT jellegzetessége, ami a 4 és 9 khz közötti púpban nyilvánul meg. Igaz, csillapítottan, mivel a BS korrekció kicsit mérsékli ezt a meglévő púpot. Ezért is fontos ennek a korrekciónak a beépítése. Egyébként a magassugárzó a kényelmes 2khz-tól műxik, addig az Accuton szolgáltatja a talpalávalót. :P Az Accuton cca. 95Hz-ig működik, alul nincs váltása, csak akusztikai vágás van. Az SS mélysugárzó 300Hz-ig nyomatja a bőgőt, lábdobot. Üdvözlöm az itt tébláboló HE-s fórumozókat is. :)
Íme a hangfalam átviteli görbéje:
REGULUS 2020 05 19.JPG
REGULUS 2020 05 19.JPG (172.78 KiB) Megtekintve 390 alkalommal

Konzol

#104 Re: Dyscus AMT hangfala

Hozzászólás Szerző: Konzol » 2020.05.20. 19:09

Kísérletező kedvűek akár csinálhatnak is maguknak grafit ellenállást. Egyes Duelundokban is ceruzabél van.

http://www.troelsgravesen.dk/graphite.htm

dyscus

#105 Re: Dyscus AMT hangfala

Hozzászólás Szerző: dyscus » 2020.05.21. 08:44

Mindenféleképpen ajánlom.

Válasz küldése